Nagrodzono najlepszych rolników z Kujaw i Pomorza

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2024-02-20 08:34:28

W sobotę odbyła się uroczysta Gala Rolnik Pomorza i Kujaw, podczas której przyznano nagrody dla najlepszych rolników z naszego regionu, a także wręczono odznaczenia państwowe i resortowe. Była to XXI edycja konkursu, promującego osiągnięcia i dorobek gospodarstw z obszaru Kujaw i Pomorza. W wydarzeniu udział wziął Wicewojewoda Piotr Hemmerling, Wicemarszałek Województwa Dariusz Kurzawa, Jan Krzysztof Ardanowski Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Rady d/s Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP.

esteśmy pełni uznania za Wasz wysiłek i trud pracy. Dziękujemy za pielęgnowanie tradycji rolniczej Pomorza i Kujaw. Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy za wiele lat pracy i zaangażowania

- mówił Wicewojewoda Piotr Hemmerling.

Mamy coraz piękniejsze gospodarstwa, ale w ostatnim czasie sytuacja w rolnictwie zaczyna się pogarszać w całej Unii Europejskiej. Kujawsko-Pomorskie jest jednym ze znaczących województw, jeśli chodzi o gospodarkę rolną w kraju. Nagradzamy rolników najlepszych z najlepszych.

- mówiła Zofia Kozłowska, przewodnicząca kapituły konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw.

Wyróżnieni rolnicy otrzymali nagrody m. in. w kategoriach ogrodnictwo, produkcja zwierzęca, produkcja roślinna oraz mleczarstwo.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u