Pracownicy Teatru im. Stefana Jaracza wyróżnieni!

Autor: Łódzki UW 2024-02-20 08:38:30

Podczas uroczystości w sali 100-lecia Niepodległości, wojewoda łódzki Dorota Ryl, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wręczyła pracownikom Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi odznaczenia państwowe – Medale za Długoletnią Służbę.

Wyróżnienia za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków, wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa, odebrało szesnastu pracowników.

Państwo dziś odbieracie Medale za Długoletnią Służbę – cieszę się bardzo, że mnie przypadło to w udziale. Pracujemy, każdy na swoim odcinku, obojętnie czy to jest na scenie czy pod sceną, czy obok – teatr to jest organizm, każdy ma w nim swoją rolę do spełnienia i to, co widzimy na scenie, to jest już produkt finałowy. Każdy tam coś dołoży – każda garderobiana, każdy, kto oświetlenie robił i inni – wszyscy Państwo jesteście wspaniali, każda praca składa się na sukces teatru – podkreśliła Dorota Ryl – wojewoda łódzki.

 

Jedno z najważniejszych miejsc na artystycznej mapie Łodzi – Teatr im. Stefana Jaracza, obchodził w minionym roku jubileusz 135-lecia. Najstarszy łódzki teatr, założony z inicjatywy Łucjana Kościeleckiego w dawnym budynku teatru Victoria przy ul. Piotrkowskiej, od 1909 roku przeniesiony na ul. Jaracza. Swoją aktualną nazwę zyskał w 1949 roku, wcześniej zwany był Teatrem Polskim czy Teatrem Miejskim. Wielokrotnie nagradzany – w ostatnim czasie otrzymał Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Aktorską na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u