Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny w Łodzi ma już 35 lat!

Autor: Łódzki UW 2024-03-10 09:57:32

Uroczystości jubileuszowe odbyły się w siedzibie łódzkiego Centrum Służby Rodzinie. W wydarzeniu uczestniczyła wojewoda łódzki Dorota Ryl, która podziękowała pracownikom Ośrodka za dotychczasową pracę i zaangażowanie w szukanie nowych domów dla najmłodszych.

W trakcie spotkania, zgormadzeni wysłuchali wykładów i prelekcji ekspertów.

Psycholog, pedagog, z-ca dyrektora AOA Katarzyna Pustelnik-Beśka zreferowała jak współcześnie wyglądają kwestie adopcyjne w wykładzie pt. „Adopcja w AOA wczoraj i dziś”.

Aneta Papis z-ca kierownika USC, Magdalena Lesiak – psycholog, Dyrektor AOA w swoim wystąpieniu pt. „Dorastają i szukają – czego potrzebują dorośli adoptowani poszukujący swoich korzeni” pochyliła się nad problemem odnajdywania więzów rodzinnych przez osoby adoptowane.

Natomiast Anna Sowa - mama adopcyjna, prowadząca grupę wsparcia dla rodziców przy AOA oraz psycholog AOA Paulina Kowalska w prelekcji pt. ,,Rodzina po adopcji – poradnictwo postadopcyjne” wspólnie opowiedziały z jakimi wyzwaniami mierzą się rodziny, które zdecydowały się na adopcję dziecka.

Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny został powołany w marcu 1989 roku przez ówczesnego Księdza Arcybiskupa Władysława Ziółka.

Obecnie w ośrodku na adopcje czeka 19 dzieci, w wieku 8 – 16 lat.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u