Zespół na medal

Autor: Łódzki UW 2024-03-18 08:42:46

Za działania na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego i za rozpowszechnianie lokalnego folkloru, wojewoda łódzki Dorota Ryl  wręczyła Brązowe Krzyże Zasługi 23 osobom.

Ziemia łódzka jest wspaniałą matką dla folkloru, szczególnie folklor łowicki jest tutaj najbardziej rozpoznawalny. Cieszy ta sztafeta pokoleń, że jest to przekazywane
z pokolenia na pokolenie. Dziękuję wam za to, że krzewicie kulturę, to ważne, żebyśmy wiedzieli, skąd pochodzimy, gdzie są nasze korzenie. Bardzo cieszyłam się na to spotkanie – jak widzieliście, uśmiech nie schodził mi z twarzy, podziwiam wasze stroje, waszą grację. Serdecznie gratuluję! – podkreśliła podczas uroczystości wojewoda łódzki Dorota Ryl.

Wszyscy wyróżnieni współtworzą Zespół Ludowy „Ziemia Słupiecka”. Grupa powstała w Słupi (powiat skierniewicki) w 1979 roku i od tamtej pory nieprzerwanie kultywuje i popularyzuje (tak w kraju, jak i za granicą)  lokalne tradycje i folklor: muzykę, śpiew, taniec i obrzędy ludowe.  Zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u