Uroczysty koncert pieśni patriotycznych w Zespole Szkół i Placówek pn. „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie

Autor: Małopolski UW 2024-03-22 09:36:58

Muzyka to narzędzie, które pozwala spoglądać na świat z innej perspektywy. Skłania do refleksji, ujmuje kunsztem i głębią. Takie wyjątkowe doznania zapewnili dzisiaj uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Hieronima Henryka Baranowskiego, która działa w Zespole Szkół i Placówek „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie. W wyjątkowym koncercie pieśni patriotycznych uczestniczył wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Obecni byli także m.in. wiceprezydent miasta Krakowa Andrzej Kulig oraz były wojewoda małopolski Józef Pilch.

- Historię Polski, kraju dotkniętego trudnymi doświadczeniami, a przy tym jednocześnie niezwykle bogatego w osiągnięcia kultury i sztuki, można wyrażać na wiele sposobów. Koncert, którego stajemy się dzisiaj świadkami, to muzyczna opowieść wiodąca przez ważne dla naszej Ojczyzny chwile, przedstawiona w sposób wyjątkowy i inspirujący. Dziękuję za zaangażowanie wszystkim, którzy kształtują postawy młodych ludzi, uwrażliwiając na wartości. Młodym artystom zaś gratuluję talentu i umiejętności – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.


Krakowski ośrodek poświęcony edukacji, rehabilitacji i wsparciu dzieci i młodzieży z dysfunkcją wzroku w szerokim przedziale wiekowym pojawił się na mapie Krakowa w 1948 r. Do szkoły uczęszczało wówczas 15 uczniów, którzy kształcili się w ramach 3 klas i grup internatowych.

Przez lata szkoła ewoluowała. Dzisiejszy budynek, programy nauczania i forma pracy są już inne. W całej historii placówki niezmiennym fundamentem pozostały: wiara w możliwości uczniów oraz dążenie do ich samorealizacji, niezależności i integracji społecznej.

Więcej: http://www.blind.krakow.pl/index.html

© 2018 Super-Polska.pl stat4u