KOLEJNA PRZYSIĘGA TERYTORIALSÓW

Autor: Podkarpacki UW 2024-03-29 09:28:20

Kolejni żołnierze zasilili grono Wojsk Obrony Terytorialnej. Blisko 50 ochotników wypowiedziało w sobotę słowa roty przysięgi wojskowej. Uroczystość była drugą w 2024 roku oraz 44. przysięgą wojskową w historii 3 PBOT. W uroczystościach wziął udział II wicewojewoda podkarpacki Paweł Bartoszek.

Nowo zaprzysiężeni żołnierze rozpoczną teraz trzyletni cykl szkoleń w jednym z pododdziałów 3 PBOT zlokalizowanych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Nisku (docelowo Tarnobrzegu) i Sanoku. Szkolenia będą odbywać się w formie rotacyjnej w weekendy, w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu. Żołnierze, którzy mają za sobą minimum rok służby w szeregach 3 PBOT, mogą ubiegać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej w korpusie oficerów, podoficerów i żołnierzy szeregowych.

***

3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” realizuje swoje zadania już od 2017 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się, w jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Nisku (docelowo Tarnobrzeg) oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Michał Małyska.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u