„Opowiem ci o polskiej szkole”

Autor: Wielkopolski UW 2024-03-30 07:54:28

W 2024 roku przypada 190. rocznica powstania Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu. W ramach działań jubileuszowych została wydana publikacja „Opowiem ci o polskiej szkole” autorstwa uczniów z Ukrainy uczących się w swarzędzkich szkołach. 26 marca br. odbyło się spotkanie wokół książki, w którym udział wzięła I wicewojewoda wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc.

Publikacja to zbiór tekstów – listów ukraińskich dzieci i młodzieży, który na co dzień uczęszczają do trzech swarzędzkich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, nr 3 i Zespołu Szkół nr 1. Listy skierowane są przyjaciół uczniów, którzy pozostali za wschodnią granicą i pozwalają poznać Polskę oraz nasz system oświaty.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica podjęła się założenia i prowadzenia  oddziałów przygotowawczych dla uchodźców z Ukrainy, mieszkających na terenie Gminy Swarzędz. Nauczyciele i wychowawcy dbają o podniesienie kompetencji językowych i edukacyjnych uczniów. Starają się również wspierać ich w codziennym funkcjonowaniu, m.in. poprzez wspólne zajęcia integracyjne z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u