„KAMYKI 2024” w Zgierzu!

Autor: Łódzki UW 2024-03-30 08:05:15

Od 2018 roku organizowany jest cyklicznie plebiscyt instruktorski „KAMYKI”, nawiązujący do dorobku i ideałów patrona łódzkich harcerzy – druha „Kamyka” hm. Aleksandra Kamińskiego.

W sobotę, 23 marca, odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji – w wydarzeniu wojewodę łódzkiego Dorotę Ryl reprezentował II wicewojewoda Grzegorz Majewski.

Harcerstwo to doskonała przygoda, szkoła przydatnych umiejętności. To doskonała szansa, aby doskonalić się, uczyć samodzielności, zaradności, stawiania czoła przeciwnościom i problemom. Sobotnia uroczystość to również okazja do wyrażenia wdzięczności i uznania dla wszystkich druhen, druhów i opiekunów, którzy z oddaniem poświęcają młodym czas, tworząc optymalne warunki do rozwoju.

Za wspaniałą podstawę wobec państwa i obywateli, za budowanie i wzmacnianie suwerenności i niepodległości, Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości wyróżniono 34 osoby. W imieniu prezydenta RP odznaczenia wręczył wicewojewoda Grzegorz Majewski. Przyznano również Medal Komisji Edukacji Narodowej – za zasługi dla oświaty i wychowania, nadany  przez Ministra Edukacji Narodowej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u