DZIELNICOWI ODNALEŹLI KOBIETĘ ZNAJDUJĄCĄ SIĘ W POWAŻNYM KRYZYSIE EMOCJONALNYM

Autor: MSWiA 2024-04-03 09:16:11

Dzięki szybkim działaniom policjanci z Rawy Mazowieckiej w porę odnaleźli 27-latkę i udzielili jej pomocy. Zaginięcie kobiety, która była w bardzo złej kondycji psychicznej, zgłosił partner. Funkcjonariusze zadbali o jej bezpieczeństwo do czasu przyjazdu ratowników medycznych oraz udzielili wsparcia emocjonalnego. Kobieta ostatecznie została przekazana pod opiekę specjalistów. Po raz kolejny pomoc policjantów przyszła na czas.

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, 2 kwietnia br. około godziny 15.00 rawski dyżurny otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny o tym, że jego 27-letnia partnerka po burzliwej kłótni wybiegła z domu grożąc, że odbierze sobie życie. Z uwagi na tak poważną sytuację, został ogłoszony alarm dla całej jednostki. Policjanci nie mają wolnego od udzielania pomocy potrzebującym osobom, również w święta nie odmawiają wsparcia.  Kilkudziesięciu funkcjonariuszy  udało się we wskazany rejon na terenie gminy Rawa Mazowiecka. Po niespełna 3 godzinach kobieta została odnaleziona przez dzielnicowych niedaleko żwirowni, miejsca, w kierunku którego po kłótni pobiegła 27-latka. Była w bardzo złej kondycji psychicznej i potrzebowała pomocy. Policjanci otoczyli kobietę opieką i przekazali specjalistom.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia, jednak nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

(KWP w Łodzi / kp)

© 2018 Super-Polska.pl stat4u