Spotkania z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

Autor: Podlaski UW 2024-04-05 09:27:37

We wtorek (2.04) minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński wraz z wiceministrem Czesławem Mroczkiem oraz wojewodą podlaskim Jackiem Brzozowskim wizytowali placówki Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej: w Białymstoku, Białowieży i Połowcach oraz spotkali się z funkcjonariuszami w terenie - przy zaporze na polsko-białoruskiej granicy.

Podczas spotkania z kadrą kierowniczą na czele z p.o. Komendanta Podlaskiego Oddziału SG płk. SG Sławomirem Klekotką w Białymstoku, kierownictwo MSWiA przekazało słowa szacunku i uznania za pełnioną służbę, podkreślając, jak ważne są kwestie bezpieczeństwa i humanitaryzmu. Omówiono także planowane przez formację inwestycje.

Ministrowie wraz z wojewodą odwiedzili centrum nadzoru bariery elektronicznej na polsko-białoruskiej granicy oraz spotkali się także z komendantami wojewódzkimi Policji oraz Straży Pożarnej.

W placówce SG w Białowieży odbyły się pokaz sprzętu wykorzystywanego do ochrony granicy: bezzałogowego statku powietrznego oraz pojazdu obserwacyjnego, a także spotkanie z zespołem ratownictwa interwencyjnego o charakterze poszukiwawczo-ratowniczym.

Ministrowie wraz z wojewodą spotkali się także z funkcjonariuszami w placówce SG w Połowcach, którzy pełnią służbę w pasie przygranicznym - na terenie trudnym i podmokłym, by podziękować im za wysiłek wkładany codziennie w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom województwa podlaskiego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u