Nowa część budynku Szkoły Podstawowej w Grojcu w gminie Oświęcim oficjalnie otwarta

Autor: Małopolski UW 2024-04-06 09:36:30

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu w gminie Oświęcim może już w pełni zadomowić się w nowo powstałej części budynku. Uczniowie zyskali także nowy kompleks sportowy do uprawiania aktywności na zewnątrz. Szkoła postawiła również na ekologię, montując na dachu panele fotowoltaiczne. W uroczystym otwarciu nowej części budynku wziął udział wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar. Obecny był również poseł Marek Sowa.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej była niezwykle ważną inwestycją dla grojeckiej społeczności. W Grojcu systematycznie przybywa mieszkańców, także tych najmłodszych. W związku z tym konieczne było dostosowanie warunków do zmieniających się potrzeb. Wszystko po to, aby dzieci mogły pobierać naukę i rozwijać się w komfortowych okolicznościach. W tym roku Szkoła będzie obchodzić 120-lecie istnienia. Oddanie do użytku nowej części to wspaniały prezent dla całej szkolnej społeczności – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

W ramach przeprowadzonej inwestycji południowe skrzydło Szkoły zostało powiększone o dodatkowe piętro. Powstała tam nowa przestrzeń do zajęć dydaktycznych: w pełni wyposażona sala gimnastyki korekcyjnej wraz z magazynem sprzętu sportowego, 6 sal lekcyjnych oraz 4 zaplecza sal. Nowe klasy zostały w pełni umeblowane i wyposażone w monitory interaktywne.

W ramach projektu wykonana została także termomodernizacja budynku wraz z tynkowaniem. Przy Szkole powstały wielofunkcyjne boisko, bieżnia oraz rozbieg do skoku w dal. Przy okazji tej inwestycji odnowione i wyremontowane zostały również pomieszczenia w starej części Szkoły. Powstało pomieszczenie nowej biblioteki, do której zakupione zostały nowe meble. Remontu doczekały się także szkolna stołówka oraz kuchnia znajdujące się w piwnicach.

Całość inwestycji zamknęła się w kwocie ponad 14,5 mln zł. Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu z rządowych środków w wysokości ponad 8,2 mln zł.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u