ORLEN OIL 8. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Autor: Małopolski UW 2024-04-16 09:02:46

Najlepsi i najbardziej znani kierowcy rajdowi i wyścigowi ponownie rywalizowali na odcinkach zlokalizowanych na terenie powiatu wielickiego. Zmagania zgromadziły tysiące entuzjastów tego wyjątkowego sportu, którzy dopingowali zawodników z ogromną mocą. W niedzielne popołudnie w Solnym Mieście w Wieliczce uhonorowano najlepszych sportowców.

W uroczystości uczestniczyła I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

- Wspaniała atmosfera Memoriału, wysoki poziom rywalizacji i niezapomniane emocje – to wszystko składa się na wydarzenie, które jest jedną z wizytówek miasta. Właśnie dzięki takim inicjatywom tworzy się przestrzeń do integracji międzypokoleniowej, wzmocnienia więzi lokalnej społeczności i lepszego poznania środowiska sportowego. Serdecznie gratuluję organizatorom i wszystkim, którzy stanęli do rywalizacji – mówi I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.


Pierwszy wielicki memoriał odbył się w 2007 roku. W jednodniowych wówczas zawodach zwyciężyła załoga Leszek Kuzaj, Jarosław Baran. Impreza odbywa się cyklicznie przy współpracy Automobilklubu Krakowskiego, Miasta i Gminy Wieliczka oraz Starostwa Powiatowego w Wieliczce.
Sobotnia rywalizacja rozgrywała się na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Węgrzcach Wielkich oraz centrum Wieliczki. W niedzielę rozegrano natomiast odcinki specjalne, które zlokalizowano: w Brzegach na terenie Wielickiej Strefy Ekonomicznej, Węgrzcach Wielkich oraz na trasie biegnącej od Solnego Miasta do ul. Daniłowicza w Wieliczce. Pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie liczącego 135,7 km rajdu przed godziną 15.

Ostatnie edycje memoriałów wniosły nową tradycję. Są nią piątkowe spotkania z gwiazdami sportów motorowych. Podobnie było w tym roku. O swoich doświadczeniach opowiadał Andrzej Dąbrowski – polski wokalista jazzowy, który karierę kierowcy rajdowego rozpoczął w 1957 r.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u