Sesja Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego

Autor: Lubelski UW 2024-04-19 09:27:13

Jakie Urząd Wojewódzki planuje inicjatywy, których beneficjentami będzie młodzież szkolna? – między innymi takie pytanie padło podczas sesji Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego, która odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim we wtorek, 16 kwietnia. Udział w niej wziął wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.

Temat oświaty, edukacji, współpracy z młodszym pokoleniem, jest dla mnie szczególnie ważny. Bardzo zależy mi na tym, byśmy pozostawali w dobrej komunikacji. Mamy szereg narzędzi, dzięki którym mogę przekuwać wasze sugestie, uwagi, prośby, czy postulaty w realne działania, czy to we współpracy z Kuratorium Oświaty, czy ministerstwem. Jeśli tylko będziemy mogli wyjść naprzeciw waszym oczekiwaniom, jesteśmy do waszej dyspozycji

- powiedział wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.

Parlament Dzieci i Młodzieży. Główne zadania

Parlament Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego jest apolityczną organizacją uczniowską, który tworzą młodzi ludzie w wieku od 14 do 21 lat z terenu województwa lubelskiego. Parlament składa się z 20 członków, z czego ich kadencja trwa cztery lata.

Do głównych celów i zadań Parlamentu należą:

  • reprezentowanie interesów dzieci i młodzieży województwa lubelskiego wobec władz samorządowych oraz państwowych.
  • propagowanie idei samorządności i demokracji.
  • nawiązywanie współpracy z młodzieżą z pozostałych województw.
  • organizowanie konferencji oraz szkoleń na temat samorządności.
  • wsparcie dla samorządów uczniowskich w realizowaniu ich zadań.

Parlament składa się z 4 komisji tematycznych: Komisja ds. Wizerunku, Konkursów i Mediów Społecznościowych Komisja ds. Współpracy z Organizacjami Zewnętrznymi Komisja ds. Samorządów Uczniowskich i Edukacji Komisja ds. Kultury i Sportu.

Organem wykonawczym Parlamentu jest Prezydium Parlamentu, w którego skład wchodzą: Damian Koisz – marszałek, Bartosz Rzemieniak - I wicemarszałek oraz Jakub Kloc - II wicemarszałek.


 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u