Szkolenie Psów Służbowych w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury

Autor: Warmińsko-Mazurski UW 2024-04-19 09:29:50

17 kwietnia br. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach stał się areną intensywnego szkolenia psów służbowych, podczas którego Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król oraz Dyrektor Generalna Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie Monika Choroszewska-Pleńkowska mieli okazję obserwować pracę tych wspaniałych czworonogów.

Podczas szkolenia przewodnicy psów służbowych, reprezentujący Policję, Straż Graniczną oraz Służbę Celno-Skarbową, mieli możliwość doskonalenia umiejętności w warunkach jak najbardziej zbliżonych do tych, z jakimi spotykają się na co dzień w służbie. Ćwiczenia obejmowały różnorodne scenariusze, od wykrywania substancji zapachowych po identyfikację niebezpiecznych przedmiotów.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. p.o. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie mł. insp. Paweł Krauz, Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Zybiński, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie Jarosław Orłowski oraz Prezes Zarządu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury Wiktor Wójcik. To wydarzenie stanowiło nie tylko doskonałą okazję do doskonalenia umiejętności, ale także do integracji różnych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

Wojewoda Radosław Król przekazał p.o. Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie walizkę z zapachami syntetycznymi substancji zabronionych oraz materiałów wybuchowych, które będą wykorzystywane podczas szkoleń.

W garnizonie warmińsko-mazurskim służbę pełnią 33 psy służbowe, które są regularnie szkolone i doskonalone, aby zapewnić wysoką skuteczność w codziennej służbie. Szkolenia takie, jak to przeprowadzone w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury, są nie tylko kluczowe dla podniesienia kwalifikacji psich służb, ale także budowania silnej więzi między przewodnikami a ich czworonożnymi partnerami.

 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u