Laureaci konkursów wyróżnieni

Autor: Wielkopolski UW 2024-04-22 08:28:08

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk wręczyła wspólnie z wielkopolskim kuratorem oświaty Igorem Bykowskim nagrody i wyróżnienia laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

Z całego serca gratuluję wszystkim tego znakomitego osiągnięcia. Jesteście dumą swoich szkół, ale i całej Wielkopolski. Życzę Wam, Drodzy Laureaci i Laureatki dalszych sukcesów na wszystkich płaszczyznach życia.  – mówiła wojewoda.

Każdego roku Wielkopolskie Kuratorium Oświaty organizuje konkursy interdyscyplinarne i przedmiotowe z dziedzin humanistycznych, matematycznych i przyrodniczych dla uczniów szkół podstawowych. W tegorocznej odsłonie konkursów wyłoniono 64 laureatów z przedmiotów humanistycznych (język polski, historia), ścisłych (matematyka, fizyka, chemia), przyrodniczych (biologia, geografia) i języków obcych (język niemiecki, język hiszpański, język angielski). Laureatom przysługuje najwyższa roczna ocena klasyfikacyjna z danego przedmiotu i zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty. Dodatkowo są oni przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej.

Uroczystość uświetnił występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 83 „Łejery” im. Emilii Waśniowskiej w Poznaniu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u