Nowe inwestycje ze środków KPO we Włocławku

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2024-04-23 08:39:54

Wojewoda Michał Sztybel oraz Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski podczas konferencji prasowej przekazali informację, że w ramach programu Maluch+ powstanie nowy żłobek ,a infrastruktura na Osiedlu Celulozowa będzie rozbudowywana. Głównym źródłem finansowania tych inwestycji są środki z Krajowego Planu Odbudowy. Łącznie do Włocławka trafi 3,4 mln zł.

Do Włocławka lada dzień wpłyną środki z Krajowego Plany Odbudowy, dzięki którym powstaną kolejne inwestycje. Mowa tu o żłobku przy ul. Celulozowej, który aktualnie jest na etapie projektowania oraz o połączeniu ul. Celulozowej z ul. Barską. KPO w ok. 90% pokrywa koszty tych inwestycji. 

Celulozowa to nasz sztandarowy projekt, jeśli chodzi o mieszkalnictwo na wynajem. Udało się nam wybudować 432 mieszkania. Pora na uzbrojenie w odpowiednią infrastrukturę. Mieszkają tam młodzi ludzie, więc żłobek jak najbardziej będzie potrzebny

- mówił Prezydent Włocławka.

Wojewoda podkreślał znaczenie powstawania oraz rozwijania żłobków i przedszkoli, dzięki czemu rodzice mogą pracować, co ma ogromny wpływ na życie społeczno-gospodarcze. 

Cieszę się, że we Włocławku myśli się kompleksowo budowa mieszkań to jedno, żłobek to drugie. Wiem, że w mieście była wewnętrzna debata, czy powinien tam powstać żłobek, czy kolejne mieszkania. To musi być działanie kompleksowe. Są mieszkania, powinien być żłobek, infrastruktura i drogi. Gratuluję tego kompleksowego podejścia. Mieszkańcy wprowadzając się oczekują, że będą żyli w takim samym standardzie, jak w innych częściach miasta

- mówił Wojewoda.

Środki z programu Maluch+ mają zapewnić powstanie nowych miejsc w żłobkach i ich funkcjonowanie w min. 3 letniej perspektywie. Aktualnie trwa rewizja, czyli zmiana niektórych wskaźników i zadań programu. Po akceptacji zmian przez Unię Europejską nabory do programu zostaną wznowione jeszcze w tym roku. W puli do przekazania samorządom na opiekę żłobkową przeznaczonych zostanie ponad 2 mln zł. 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u