POLICJANT Z RADOMSKIEJ DROGÓWKI WYDOSTAŁ DZIECKO Z ZAKLESZCZONEGO AUTA

Autor: MSWIA 2024-05-07 08:53:10

 W sobotę w Radomiu doszło do zderzenia dwóch aut. Pierwszy na miejscu zdarzenia był policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu, który przejeżdżał w pobliżu. Funkcjonariusz natychmiast ruszył z pomocą i wydostał z zakleszczonego auta 8-letnią dziewczynkę. Dwoje dzieci zostało przewiezione do szpitala na badania.

Do zdarzenia doszło w sobotę (4 maja) przed południem u zbiegu ulic Wiejskiej i Południowej. Najprawdopodobniej 38-latka kierująca pojazdem marki Opel wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzyła się z pojazdem marki Audi, którym kierował 51-latek.

Na miejsce zdarzenia jako pierwszy dojechał podkom. Karol Głogowski kierownik ogniwa Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu, który pełnił służbę na motocyklu, był w pobliżu i zauważył wypadek. Funkcjonariusz natychmiast zareagował i ruszył z pomocą. Przed przyjazdem służb ratowniczych z zakleszczonego pojazdu udało mu się wydostać 8-letnią dziewczynkę i jej matkę, która kierowała pojazdem. Do szpitala na badania została przewieziona 8-latka i jej młodsza siostra, która również była w aucie.

Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

© 2018 Super-Polska.pl stat4u