PODKARPACKA PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW

Autor: Podkarpacki UW 2024-05-07 09:01:17

Już po raz 29. odbyła się Podkarpacka Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej.

Wczorajsze obchody rozpoczęły się uroczystym apelem, podczas którego – w imieniu Prezydenta RP – wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła Krzyże Zasługi  zasłużonym członkom ochotniczych straży pożarnych województwa podkarpackiego.  

Wydarzenie było okazją do podziękowania podkarpackim strażakom za pełną zaangażowania i poświęcenia służbę oraz za nieustanną gotowość do niesienia pomocy w przypadku różnego rodzaju zagrożeń.

– Ogromne zaufanie społeczne, jakim obdarzani są strażacy to odzwierciedlenie głębokiego szacunku i uznania dla pełnej zaangażowania służby. Państwowa Straż Pożarna wraz z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej wspólnie tworzą silny fundament, zapewniając bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom województwa podkarpackiego – podkreślała wojewoda.

Uroczystość została zorganizowana przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa podkarpackiego, Kapelana Strażaków Archidiecezji Przemyskiej oraz Gwardiana Klasztoru w Kalwarii Pacławskiej.  

Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u