Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych w PIM MSWiA

Autor: MSWiA 2024-05-11 09:33:34

W czwartek, 9 maja br. wiceminister Wiesław Szczepański spotkał się z pielęgniarkami i położnymi Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA w Warszawie. Sekretarz stanu w MSWiA uczestniczył w uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele kierownictwa PIM MSWiA, związków zawodowych, a także pielęgniarki i pielęgniarze pracujący w szpitalu.

Wiceminister Wiesław Szczepański mówił w swoim wystąpieniu o kluczowej roli pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych w służbie zdrowia. Przypomniał, że to oni jako pierwsi mają kontakt z pacjentem i towarzyszą mu w trakcie całego pobytu w szpitalu.

Dajecie pacjentowi szansę i nadzieję na to, że wyzdrowieje. Wasz zawód jest niezwykle szlachetny

– podkreślił minister. 

Sekretarz stanu w MSWiA podziękował pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym za ich zaangażowanie, szczególnie podczas pandemii koronawirusa. Zwrócił się również do ich rodzin.

Serdecznie Państwu dziękuję, również w imieniu ministra Marcina Kierwińskiego i całego kierownictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Chciałbym, abyście Państwo życzenia zanieśli do swojego domu i przekazali je rodzinie

– mówił wiceszef MSWiA.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zwrócił też uwagę na codzienne poświęcenie pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. Pogratulował także powołania nowego dyrektora PIM MSWiA w Warszawie prof. dr. hab. n. med. Piotra Suwalskiego.

Życzę Państwu wszystkiego najlepszego. Doceniamy Państwa pracę, bo wiemy, że od Was zależy dobro pacjenta

– podsumował wiceminister Wiesław Szczepański.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Obchodzony na całym świecie 12 maja, Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych został ustanowiony na pamiątkę urodzin Florence Nightingale - prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa i założycielki pierwszej szkoły pielęgniarstwa. Dzisiejsze obchody były pierwszą w historii PIM MSWiA uroczystością poświęconą zawodom pielęgniarki i położnej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u