Piknik Rodzinny w Środowiskowym Domu Samopomocy

Autor: Mazowiecki UW 2024-05-18 08:47:04

Rodzina to nie tylko grupa ludzi mieszkających pod jednym dachem, to wspólnota w której dzielimy miłość, radość i smutek”. Motto to przyświecało organizatorom Bajkowego Pikniku Rodzinnego, który odbył się 15 maja, w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowych Litewnikach. W wydarzeniu wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki Patryk Fajdek.

Bajkowy piknik uroczyście otworzył kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Sylwester Siennicki. Następnie wystąpili członkowie ŚDS, którzy przygotowali przedstawienie teatralne pt. ,,Kopciuszek”, do którego stworzono specjalną scenografię, kostiumy oraz podkłady muzyczne. Po zakończeniu występu podopieczni ŚDS zaprezentowali zaproszonym gościom swoje umiejętności wokalne i taneczne. Podczas pikniku odbyły się również konkurencje dla rodzin i zabawy integracyjne.

W 2021 roku Wydział Polityki Społecznej MUW w Warszawie pozyskał środki z rezerwy celowej budżetu państwa na rozwój sieci ośrodków wsparcia dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowych Litewnikach. Uruchomiono dodatkowe 20 miejsc w ŚDS, w tym 15 miejsc „Za życiem”. Przeprowadzono także remont, przebudowę oraz zmianę użytkowania części budynku na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u