Pan Włodek trafił na milion!

Autor: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Sp. z o.o. 2024-05-22 08:35:12

To miał być transport jak każdy inny. Pan Włodzimierz nie raz przecież przyjeżdżał do EcoGeneratora i nic szczególnego się nie działo. Nawet przez myśl mu nie przeszło, że ta jedna dostawa zmieni wszystko i nagle znajdzie się w centrum uwagi. A powodem tego był… okrągły milion!

Czwartkowy poranek, 16 maja 2024 roku. Do EcoGeneratora wjeżdża 78 760 transport. Nasz raport bilansowy asortymentu wskazuje dokładnie 999 984,91 tony, kiedy to na wadze pojawia się dostawa ważąca 23, 20 tony.

 

EcoGenerator, czyli Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie od daty oficjalnego uruchomienia 28 grudnia 2017 roku, przekroczył właśnie okrągły milion ton odpadów przyjętych do termicznego unieszkodliwienia. Z tym historycznym transportem przyjechał niczego nieświadomy pan Włodzimierz, kierowca z firmy transportującej odpady ze spółki z Gminy Żnin.

 

- Jestem w lekkim szoku. Nie spodziewałem się tego. Czy to jakiś żart? - pyta z uśmiechem pan Włodzimierz, kierowca z 20- letnim stażem. - Woziłem już różne wartościowe towary po całej Europie. Był drogi sprzęt elektroniczny a nawet ekskluzywne samochody, ale miliona jeszcze nie przywiozłem. Czuję się zaszczycony.

 

By uwiecznić ten moment obdarowaliśmy pana Włodzimierza naszymi gadżetami i zaprosiliśmy do pamiątkowego zdjęcia.

 

- Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni faktem, że transport Spółki Novago Żnin "przełamał" granicę 1 miliona ton odpadów dostarczonych do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie. Nasza spółka korzysta z usług ZUO i dostarcza odpady do instalacji od marca 2018 roku – mówi Marek Drzewiecki, Wiceprezes Zarządu Novago Żnin Sp. z o.o. – Na współpracę zdecydowaliśmy się z uwagi na wysoce profesjonalną obsługę ze strony szczecińskiej spalarni oraz gwarancję rzetelnego zagospodarowania wytworzonych w naszej Spółce odpadów, zarówno pod kątem logistycznym a także formalno-prawnym.

 

Należy dodać, że odpady dostarczane przez Novago Żnin sp. z o.o. do ZUO Szczecin pochodzą zarówno z terenu Gminy Żnin jak również z innych obszarów Polski.

 

Przypomnijmy. Do EcoGeneratora trafiają odpady z terenu Gminy Miasto Szczecin, a także te odebrane na podstawie porozumień zawartych między Gminą i innymi gminami, związkami celowymi gmin a także odpady pozyskane komercyjnie, pochodzące od różnych dostawców. Są to odpady komunalne pochodzące tylko i wyłącznie z terytorium Polski.

 

EcoGenerator - generujemy dobrą energię!

 

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Sp. z o.o., czyli EcoGenerator znajduje się na Ostrowie Grabowskim w Szczecinie. Jest to zakład, który w procesie termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych odzyskuje energię produkując prąd i ciepło. To także jedna z najnowocześniejszych spalarni w Europie, wykorzystująca tzw. mokry system oczyszczania spalin. W grudniu 2023 roku minęło 6 lat od momentu uruchomienia EcoGeneratora. W tym czasie zakład wyprodukował w sumie brutto ponad 492 tys. MWh energii elektrycznej oraz prawie 3,6 mln GJ energii cieplnej.

O tym, co dzieje się w EcoGeneratorze na bieżąco piszemy na stronie www.ecogenerator.eu oraz na naszych profilach w social mediach.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u