Gdańsk wśród najlepszych

Autor: UM Gdańsk 2024-05-25 09:50:03

 W czwartek, 23 maja po raz dwunasty ogłoszono ranking Perły Samorządu, organizowany przez Dziennik Gazetę Prawną. Gdańsk ponownie okazał się jednym z najlepszych, zajmując trzecie miejsce w kategorii gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców.

W czwartek, 23 maja wieczorem, w Gdyni rozstrzygnięto tegoroczny ranking. Gdańsk zajął trzecie miejsce w kategorii gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców, zaraz za Łodzią i Toruniem.

- Zajęcie trzeciego miejsca to dla nas ogromne wyróżnienie i dowód na to, że nasze starania na rzecz rozwoju miasta są dostrzegane i doceniane. Gdańsk to miejsce o bogatej historii i tradycji, ale również miasto dynamicznie rozwijające się, otwarte na innowacje i nowe możliwości – mówił Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta Gdańska ds. usług komunalnych. - Ta nagroda to nie tylko wynik pracy samorządu, ale przede wszystkim owoc zaangażowania i współpracy mieszkańców, przedsiębiorców oraz licznych organizacji pozarządowych. To dzięki wspólnym wysiłkom udaje nam się tworzyć przestrzeń przyjazną do życia, pracy i rozwoju. Gdańsk jest i będzie miastem, które stawia na zrównoważony rozwój, innowacje i jakość życia swoich mieszkańców. Razem budujemy przyszłość, z której możemy być dumni.

Czym jest ranking Perły Samorządu?

Perły Samorządu to ogólnopolski ranking Dziennika Gazety Prawnej, skierowany do przedstawicieli administracji lokalnej, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów. Tegoroczna edycja jest dwunastą. 

Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys. mieszkańców, miasta powyżej 100 tys. mieszkańców. Wyróżnienia od kilku lat przyznawane są także w rankingu Skarbnik Samorządu. Tę nagrodę, w 2023 roku, zdobyła Izabela Kuś, Skarbnik Gdańska.

fot. www.gdansk.pl

© 2018 Super-Polska.pl stat4u