Jerzy Owsiak na placu WOŚP

Autor: UM Szczecin 2024-06-01 09:17:36

Dzisiaj odbyło się oficjalne odsłonięcie tabliczek z nazwą nowego placu. W wydarzeniu osobiście udział wziął prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Plac Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma 3 tys. metrów kwadratowych powierzchni i znajduje się na Łasztowni, na ostatnim odcinku Nabrzeża Starówka. To miejsce znane i lubiane przez szczecinian. Stanęły tam takie symbole naszego miasta jak napis SZCZECIN czy pomnik Krzysztofa Jarzyny. Od dzisiaj, dzięki dwóm pokaźnym tabliczkom, nikt też nie będzie miał wątpliwości, jak nazywa się to miejsce.

 

- Marki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie trzeba nikomu przedstawiać – mówił podczas wydarzenia prezydent Szczecina Piotr Krzystek. – Za nami już ponad 30 edycji, pełnych niesamowitych działań i wspaniałych ludzi, na których czele stoi Jerzy Owsiak. Dziękujemy za wszystko co robicie dla Polski. W sposób naturalny Szczecin odpowiada na te działania i chce Was uhonorować, choćby poprzez nazwę placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście.

 

Na miejscu obecny był również sprawca „całego zamieszania” – Jerzy Owsiak, który z wielkim entuzjazmem odniósł się do tej inicjatywy. Na pamiątkę otrzymał od prezydenta miasta własną tablicę z nazwą placu.

 

- Szczecin jest nam jest bardzo bliski - mówi Jerzy Owsiak. – To tutaj, dokładnie w Dąbiu, organizowaliśmy po raz drugi nasz najpiękniejszy festiwal świata, który dał początek wspaniałej legendzie Pol'and'Rock Festiwal. Dziękujemy Wam za wsparcie! Liczę na to, że każdy kto stanie na tym placu będzie miał same pozytywne skojarzenia z tym, co robi WOŚP.

 

O nadaniu placowi nazwy WOŚP zadecydowała w kwietniu szczecińska Rada Miasta.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u