SOR w szpitalu MSWiA w Rzeszowie otwarty

Autor: MSWiA 2024-06-05 10:12:08

W szpitalu MSWiA w Rzeszowie został otwarty drugi w mieście Szpitalny Oddział Ratunkowy. W ramach inwestycji powstał także podjazd dla karetek i lądowisko dla śmigłowców LPR na dachu budynku. – Gdyby nie wspólna determinacja i zaangażowanie wielu podmiotów, ta inwestycja nie byłaby możliwa – podkreślił Wiesław Szczepański, sekretarz stanu w MSWiA.

Drugi Szpitalny Oddział Ratunkowy w Rzeszowie kosztował prawie 20 mln zł, z czego MSWiA przekazało 4,1 mln zł, a 12,4 mln zł to środki pozyskane z Unii Europejskiej. Ministerstwo Zdrowia dofinansowało projekt kwotą 2,2 mln zł, a szpital ze środków własnych wyłożył prawie milion zł. 

Potrzebne są jeszcze dwie karetki, mniejsza i większa. Jest to element, który powinien być na wyposażeniu SOR-u. W tym roku będziemy przeznaczali 9 mln zł na modernizację tego szpitala

- powiedział wiceminister Wiesław Szczepański.

Szpital MSWiA w Rzeszowie

Jako placówka resortowa, szpital zapewnia opiekę medyczną w czasie wyższych stanów gotowości bojowej jednostek i służb podległych MSWiA. Przede wszystkim jednak służy wszystkim obywatelom potrzebującym pomocy medycznej, w tym znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia. 

Szpitalny Oddział Ratunkowy w rzeszowskim szpitalu to już piąty resortowy SOR, który oddano do użytkowania. Pozostałe znajdują się w szpitalach MSWiA w: Warszawie, Lublinie, Olsztynie i Kielcach.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u