Obchody Dnia Strażaka w Głowaczowie

Autor: Mazowiecki UW 2024-06-05 10:20:27

Wicewojewoda Mazowiecki Patryk Fajdek, w niedzielę 2 czerwca wziął udział w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka oraz Powiatowym Pikniku Strażackim w Głowaczowie. W wydarzeniu uczestniczył także Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Rafał Molga.

Uroczystości, które odbyły się na Stadionie Sportowym w Głowaczowie, rozpoczęły się od uroczystego apelu. Po złożeniu meldunku o gotowości pododdziałów do uroczystości odegrano hymn Rzeczypospolitej Polskiej, a flagę państwową, zgodnie z tradycją strażacką, podniesiono na drabinie ratunkowej. Następnie odbyło się wręczenie sztandaru dla Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Po części oficjalnej uczestnicy zostali zaproszeni na Powiatowy Piknik Strażacki. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, pokazy ratownictwa medycznego, pokazy sprzętu strażackiego i stoiska gastronomiczne. Piknik zakończył koncert muzyki rozrywkowej.

Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Głowaczów Huberta Czubaja w uroczystościach uczestniczyli m.in. Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski, Radny Sejmiku Mazowieckiego Leszek Przybytniak oraz Komendanci i Prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Głowaczów.

Święto jest okazją do wyrażenia szacunku dla strażaków, którzy poświęcają się służbie na rzecz społeczeństwa.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u