Odznaczenia dla samorządowców z wieloletnim stażem

Autor: Mazowiecki UW 2024-06-07 08:35:49

Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski wręczył jedenastu samorządowcom z województwa mazowieckiego Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odznaczenia wręczono z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego, który przypada w rocznicę pierwszych wolnych wyborów do rad gminnych i miejskich. Dialog z samorządami jest dla mnie szczególnie istotny, ponieważ przez 20 lat byłem samorządowcem, jak również ze względu na reformę samorządową, która wciąż jest najbardziej udaną reformą przeprowadzoną po 1989 roku. Chciałbym Państwu pogratulować i podziękować za zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnych. (…) Jedną z kluczowych kwestii dotyczących przyszłości jest stabilizacja finansów samorządowych, które przez ostatnie lata niewątpliwie były uszczuplone. Rząd Premiera Donalda Tuska pracuje nad systemem finansowania samorządów opartym o stabilne fundamenty, bez względu na zmiany, które mogą występować na poziomach rządowych czy europejskich. Zależy nam na tym, żeby społeczności lokalne miały pełne finansowanie i mieszkańcy byli pewni tego, że będą dostawać najlepszej jakości usługi w zakresie edukacji, zdrowia, czy polityki społecznej. Chciałbym wszystkim Państwu bardzo podziękować, pogratulować i życzyć powodzenia w dalszej pracy na rzecz samorządu terytorialnego – powiedział Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski.

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasza Siemoniaka, Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego otrzymali wieloletni samorządowcy:

 1. Adam Krzemiński – Poseł na Sejm RP, wcześniej Radny Powiatu Ciechanowskiego
 2. Rafał Rajkowski – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego
 3. Krzysztof Parzychowski – Radny Powiatu Ostrołęckiego
 4. Radosław Witkowski – Prezydent m. Radom
 5. Marta Michalska-Wilk – Zastępca Prezydenta m. Radom
 6. Łukasz Chrostowski – Burmistrz m. Przasnysz
 7. Piotr Jankowski – Burmistrz m. Mława
 8. Marzena Świeczak – Burmistrz m. Garwolin
 9. Wojciech Zarzycki – Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęka
 10. Wioletta Kotkowska – Radna Rady Miejskiej w Radomiu
 11. Grzegorz Góral – wieloletni Wójt Gminy Kotuń

Odznaka stanowi wyraz uhonorowania codziennej działalności na rzecz wspólnoty samorządowej, krzewienia idei samorządności. Jest nadawana za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u