30 pięter – czas start! Sukces naszych funkcjonariuszy w 8. Biegu Tyma

Autor: MSWiA 2024-06-11 09:07:52

W sobotę, 8 czerwca br. funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej wzięli udział w warszawskim Biegu im. Stanisława Tyma. To już ósma edycja tego wydarzenia, podczas której uczestnicy wspinają się na czas po 739 schodach Pałacu Kultury i Nauki.


 

Wyzwanie jest niemałe – schody pną się aż 114 metrów na XXX piętro, a kręte wnętrza budynku definiują trudność trasy.

Podium dla Straży Granicznej i strażaków z Warszawy 

Udział funkcjonariuszy mundurowych w Biegu Tyma to przede wszystkim zaangażowanie w promocję zdrowego stylu życia i dobrej kondycji fizycznej. Dzięki stałym treningom i znakomitemu wyszkoleniu, nasi funkcjonariusze mogli sięgnąć po podium w sobotnim biegu na szczyt Pałacu Kultury i Nauki. 

Funkcjonariusze PSP i Straży Granicznej pokazali swoje umiejętności i kondycję fizyczną, biorąc udział w klasyfikacji drużyn mundurowych. W zawodach wzięli także udział strażacy ochotnicy. 

Strażnicy graniczni wyszli zwycięsko z tej konkurencji. Trzyosobowa drużyna składała się z funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego, Karpackiego i Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Za zajęcie pierwszego miejsca reprezentanci Straży Granicznej otrzymali Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy w kategorii drużyn służb mundurowych.

Również drużyna funkcjonariuszy PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Warszawie, która biegła z wyposażeniem strażackim na plecach, zdobyła miejsce na podium i brązowy medal.

Fot.: Pałac Kultury i Nauki Warszawa

© 2018 Super-Polska.pl stat4u