5. urodziny rozgłośni radiowej „Radio Radom”

Autor: Mazowiecki UW 2024-06-11 09:14:54

W piątek, 7 czerwca br. w Mleczkowie pod Radomiem odbyła się uroczysta gala z okazji pięciu lat działalności lokalnej rozgłośni radiowej „Radio Radom”. Na zaproszenie właścicieli stacji Joanny Stachurskiej-Ruszkowskiej i Pawła Wolskiego w wydarzeniu uczestniczyli: Wicewojewoda Mazowiecki Patryk Fajdek, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, Wiceprezydenci Radomia Katarzyna Kalinowska i Łukasz Molenda oraz Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Rafał Molga.

Bardzo dziękuję za zaproszenie na jubileusz 5. urodzin rozgłośni radiowej „Radio Radom”. W imieniu Wojewody Mazowieckiego Mariusza Frankowskiego serdecznie gratuluję całemu zespołowi radiowemu. Państwa działalność umożliwia mieszkańcom Radomia i regionu radomskiego dostęp do rzetelnej informacji i dobrej rozrywki. Życzę Państwu kolejnych jubileuszy oraz wielu słuchaczy – powiedział m.in. Kierownik Delegatury MUW w Radomiu Rafał Molga.

Jubileuszowa gala „Radia Radom” zgromadziła kilkudziesięciu oficjalnych gości oraz dziennikarzy i pracowników rozgłośni. Poza przypomnieniem historii powstania radia uroczystość była także okazją do wręczenia podziękowań partnerom biznesowym i społecznym, którzy współpracują z rozgłośnią od momentu jej powstania.

W kategorii „Moc Kultury” specjalną nagrodą uhonorowano Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu. Wyróżnienie w postaci radiowej „eRki” odebrał Dyrektor MCSW „Elektrownia” Włodzimierz Pujanek i Wicedyrektor Wioletta Kotkowska.

Po złożeniu życzeń i gratulacji, wręczeniu nagród i wyróżnień oraz po urodzinowym torcie, wszystkich uczestników jubileuszowej gali zaproszono na występ gwiazd muzyki rozrywkowej znanych z fal radiowych „Radia Radom”.

„Radio Radom” jest najmłodszą rozgłośnią radiową na lokalnym rynku medialnym. Koncesję na nadawanie stacja uzyskała 3 kwietnia 2019 r. Regularna emisja programu rozpoczęła się 17 czerwca 2019 r.  Zespół radiowy tworzy 30 dziennikarzy i techników. Radio nadaje na częstotliwości 87.7 FM oraz w internecie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u