ARESZT DLA OJCA 6 - MIESIĘCZNEGO NIEMOWLAKA Z KOSZALINA

Autor: MSWiA 2024-07-05 08:47:39

Policjanci po zgromadzeniu materiału dowodowego doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Koszalinie zatrzymanego do sprawy 27- latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad małoletnim, spowodowania u 6-miesięcznego chłopca rozstroju zdrowia i naruszenia czynności narządów ciała na okres przekraczający 7 dni oraz narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Chłopiec do szpitala trafił 2 lipca br. z obrażeniami głowy. Badanie lekarskie wskazało, że obrażenia jakie odniosło 6-miesięczne niemowlę były na tyle poważne, że mogły zagrażać jego życiu i zdrowiu. Lekarz zawiadomił o swoich podejrzeniach funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Jeszcze tego samego dnia  policjanci zatrzymali 27-letniego ojca dziecka.

Dzisiaj zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Koszalinie, gdzie zostały wykonane czynności z jego udziałem i usłyszał zarzuty m.in. znęcania się, narażenia na niebezpieczeństwo małoletniego, spowodowania u niego rozstroju zdrowia i naruszenia czynności narządów ciała na okres przekraczający 7 dni. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do złożonego wniosku przez prokuratora i zastosował wobec mężczyzny izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP w Szczecinie / kc)

© 2018 Super-Polska.pl stat4u