Spotkanie wicepremiera Kosiniaka-Kamysza z minister Helen McEntee

Autor: mat prasowe MON 2026-04-29 10:09:40

Jesteśmy razem w UE. Mamy z Irlandią wspólne wyzwania militarne i one były jednym z głównych tematów mojej dzisiejszej rozmowy z minister obrony Irlandii Helen McEntee. Prowadzimy wspólną operację w ramach ONZ, dziś jedną z najniebezpieczniejszych operacji. Nasi żołnierze bardzo dobrze wypełniają mandat tej misji. Z tego miejsca chciałbym podziękować irlandzkim żołnierzom, z którymi pełnimy misję w Libanie - mówił wicepremier W. Kosiniak-Kamysz po zakończeniu rozmów z minister obrony Irlandii.

27 kwietnia br. w Warszawie wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z minister spraw zagranicznych i handlu, minister obrony Irlandii Helen McEntee. 

Jak poinformował szef MON wśród tematów rozmów znalazły się kwestie cyberbezpieczeństwa, szkolnictwa wojskowego, nowych technologii, ochrony infrastruktury krytycznej oraz wspólnych ćwiczeń wojskowych.  

Ministrowie rozmawiali także o przyszłej współpracy w ramach irlandzkiej prezydencji w Radzie UE i wyzwaniach dotyczących bezpieczeństwa Europy.

Wicepremier Kosiniak-Kamysz zaprosił minister McEntee na Międzynarodowe Targi Przemysłu Obronnego w Kielcach, które odbędą się we wrześniu tego roku.