Znajdź swoje miasto lub gminę:
|
|
25-lecie Studia Piosenki "FART" w Bielsku Podlaskim
Studio Piosenki "FART", działające przy Bielskim Domu Kultury, obchodzi w tym roku 25-lecie. W sobotę (19.11) w Bielsku Podlaskim odbyła się gala jubileuszowa, podczas której nie zabrakło podziękowań artystom za dotychczasową działalność w formie odznaczeń państwowych. Wręczył je wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Oprócz tego świętowano, jak na studio piosenki przystało - śpiewająco. Widzowie mogli podziwiać sześć formacji, w których śpiewają zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.
25-lecie Studia Piosenki "FART" w Bielsku Podlaskim
Studio Piosenki "FART", działające przy Bielskim Domu Kultury, obchodzi w tym roku 25-lecie. W sobotę (19.11) w Bielsku Podlaskim odbyła się gala jubileuszowa, podczas której nie zabrakło podziękowań artystom za dotychczasową działalność w formie odznaczeń państwowych. Wręczył je wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Oprócz tego świętowano, jak na studio piosenki przystało - śpiewająco. Widzowie mogli podziwiać sześć formacji, w których śpiewają zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.
POLICYJNE MAŁŻEŃSTWO JADĄC NA URLOP ZATRZYMAŁO NIETRZEŹWEGO
Policyjne małżeństwo z białostockiego Oddziału Prewencji jadąc na urlop zatrzymało nietrzeźwego kierowcę, który chwilę wcześniej spowodował kolizję i zaczął uciekać. Wspólnie z pokrzywdzonym w tym zdarzeniu zajechali mu drogę i przerwali jego niebezpieczną jazdę. Okazało się, że 42-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jego mazda nie miała badań technicznych, a on nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. To kolejny przykład na to, że policjantem nie jest się tylko na służbie
POLICYJNE MAŁŻEŃSTWO JADĄC NA URLOP ZATRZYMAŁO NIETRZEŹWEGO
Policyjne małżeństwo z białostockiego Oddziału Prewencji jadąc na urlop zatrzymało nietrzeźwego kierowcę, który chwilę wcześniej spowodował kolizję i zaczął uciekać. Wspólnie z pokrzywdzonym w tym zdarzeniu zajechali mu drogę i przerwali jego niebezpieczną jazdę. Okazało się, że 42-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jego mazda nie miała badań technicznych, a on nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. To kolejny przykład na to, że policjantem nie jest się tylko na służbie
Zakończenie prac przy pierwszym odcinku bariery elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej – wydarzenie z udziałem kierownictwa MSWiA
W piątek, 18 listopada br. minister Mariusz Kamiński oraz wiceminister Maciej Wąsik odwiedzili Podlaski Oddział Straży Granicznej. W wydarzeniu związanym z zakończeniem prac przy pierwszym odcinku bariery elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej wziął udział także komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga.
Zakończenie prac przy pierwszym odcinku bariery elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej – wydarzenie z udziałem kierownictwa MSWiA
W piątek, 18 listopada br. minister Mariusz Kamiński oraz wiceminister Maciej Wąsik odwiedzili Podlaski Oddział Straży Granicznej. W wydarzeniu związanym z zakończeniem prac przy pierwszym odcinku bariery elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej wziął udział także komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga.
Bohaterowie walk o niepodległość uczczeni w Olmontach
W niedzielę (13.11) w Olmontach pod Białymstokiem mieszkańcy celebrowali 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem oraz krzyżem upamiętniającymi ofiary zbrodni komunistycznych, które zginęły w pobliskim lesie. Ich inicjatorami było Stowarzyszenie "Olmonty" oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Olmoncianki". Wziął w nich udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Bohaterowie walk o niepodległość uczczeni w Olmontach
W niedzielę (13.11) w Olmontach pod Białymstokiem mieszkańcy celebrowali 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem oraz krzyżem upamiętniającymi ofiary zbrodni komunistycznych, które zginęły w pobliskim lesie. Ich inicjatorami było Stowarzyszenie "Olmonty" oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Olmoncianki". Wziął w nich udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 800 KILOGRAMÓW MATERIAŁÓW WYBUCHOWYCH
Augustowscy policjanci zabezpieczyli ponad 800 kilogramów materiałów wybuchowych, w tym blisko 2 tysiące sztuk naboi oraz różnego rodzaju granaty, miny i pociski artyleryjskie. 52-latek nielegalnie poszukiwał materiałów wybuchowych używając wykrywacza metali. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie.
POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 800 KILOGRAMÓW MATERIAŁÓW WYBUCHOWYCH
Augustowscy policjanci zabezpieczyli ponad 800 kilogramów materiałów wybuchowych, w tym blisko 2 tysiące sztuk naboi oraz różnego rodzaju granaty, miny i pociski artyleryjskie. 52-latek nielegalnie poszukiwał materiałów wybuchowych używając wykrywacza metali. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie.
Kierowca autobusu za bohaterską bostawę, nagrodzony przez marszałka
Kierowca autobusu PKS Nova z Suwałk, który w ubiegłym tygodniu uratował chłopca dźgniętego ostrym narzędziem, otrzymał 5 tys. zł premii za „bohaterską postawę w obliczu zagrożenia zdrowia i życia pasażera”. Symboliczny czek na tę kwotę, upominki Województwa Podlaskiego oraz piłkę z autografami siatkarzy Ślepska Malow Suwałki, Mirosławowi Urwanowi wręczył dziś marszałek Artur Kosicki.
Kierowca autobusu za bohaterską bostawę, nagrodzony przez marszałka
Kierowca autobusu PKS Nova z Suwałk, który w ubiegłym tygodniu uratował chłopca dźgniętego ostrym narzędziem, otrzymał 5 tys. zł premii za „bohaterską postawę w obliczu zagrożenia zdrowia i życia pasażera”. Symboliczny czek na tę kwotę, upominki Województwa Podlaskiego oraz piłkę z autografami siatkarzy Ślepska Malow Suwałki, Mirosławowi Urwanowi wręczył dziś marszałek Artur Kosicki.
Promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
To środki, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, umundurowanie i wyposażenie osobiste oraz sprzęt teleinformatyczny wykorzystywany w procesie szkolenia członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP. Niemal pół miliona złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa trafi na ten cel do jednostek z województwa podlaskiego. W poniedziałek (31.10) symboliczne promesy otrzymali przedstawiciele MDP z powiatów: białostockiego, sokólskiego, monieckiego, bielskiego, hajnowskiego, siemiatyckiego i wysokomazowieckiego. Wręczył je m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
To środki, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, umundurowanie i wyposażenie osobiste oraz sprzęt teleinformatyczny wykorzystywany w procesie szkolenia członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP. Niemal pół miliona złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa trafi na ten cel do jednostek z województwa podlaskiego. W poniedziałek (31.10) symboliczne promesy otrzymali przedstawiciele MDP z powiatów: białostockiego, sokólskiego, monieckiego, bielskiego, hajnowskiego, siemiatyckiego i wysokomazowieckiego. Wręczył je m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Oddział Neurologiczny w Choroszczy zostaje
25.10) marszałek Artur Kosicki spotkał się z przedstawicielami organziacji związkowych działających przy Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy. Uczestnicy spotkania porozumieli się w sprawie dalszego funkcjonowania Oddziału Neurologicznego w tej placówce.
Oddział Neurologiczny w Choroszczy zostaje
25.10) marszałek Artur Kosicki spotkał się z przedstawicielami organziacji związkowych działających przy Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy. Uczestnicy spotkania porozumieli się w sprawie dalszego funkcjonowania Oddziału Neurologicznego w tej placówce.
Ambasador Ukrainy z wizytą w urzędzie marszałkowskim
Podziękowanie za wsparcie, solidarność i pomoc humanitarną oraz perspektywy współpracy – to główne tematy spotkania Wasyla Zwarycza, Ambasadora Ukrainy w Polsce i Sebastiana Łukaszewicza, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego. Dyplomata odwiedził nasz region w piątek, 21 października
Ambasador Ukrainy z wizytą w urzędzie marszałkowskim
Podziękowanie za wsparcie, solidarność i pomoc humanitarną oraz perspektywy współpracy – to główne tematy spotkania Wasyla Zwarycza, Ambasadora Ukrainy w Polsce i Sebastiana Łukaszewicza, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego. Dyplomata odwiedził nasz region w piątek, 21 października
Tablica upamiętniająca Krzysztofa Putrę odsłonięta w OiFP
Bez zaangażowania pana marszałka Putry, jego pracy i determinacji tego obiektu by nie było – powiedział marszałek Artur Kosicki. W piątek, 21 października, w Operze i Filharmonii Podlaskiej (OiFP) - Europejskim Centrum Sztuki imienia Stanisława Moniuszki w Białymstoku odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą wicemarszałkowi Sejmu i Senatu Krzysztofowi Putrze
Tablica upamiętniająca Krzysztofa Putrę odsłonięta w OiFP
Bez zaangażowania pana marszałka Putry, jego pracy i determinacji tego obiektu by nie było – powiedział marszałek Artur Kosicki. W piątek, 21 października, w Operze i Filharmonii Podlaskiej (OiFP) - Europejskim Centrum Sztuki imienia Stanisława Moniuszki w Białymstoku odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą wicemarszałkowi Sejmu i Senatu Krzysztofowi Putrze
Obchody 38. rocznicy mordu na księdzu Jerzym Popiełuszce
Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikiem kapelana, wspomnienia i pełna szacunku zaduma
Obchody 38. rocznicy mordu na księdzu Jerzym Popiełuszce
Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikiem kapelana, wspomnienia i pełna szacunku zaduma
Inauguracja roku na białostockiej Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
Prawie 60 nowych studentów rozpoczęło naukę na białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Uczelnia kształci w sumie ponad 150 osób na trzech kierunkach: Instrumentalistyka, Wokalistyka i Edukacja artystyczna. We wtorek (11.10) w uroczystej inauguracji roku akademickiego wzięli udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i wicewojewoda Tomasz Madras.
Inauguracja roku na białostockiej Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
Prawie 60 nowych studentów rozpoczęło naukę na białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Uczelnia kształci w sumie ponad 150 osób na trzech kierunkach: Instrumentalistyka, Wokalistyka i Edukacja artystyczna. We wtorek (11.10) w uroczystej inauguracji roku akademickiego wzięli udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i wicewojewoda Tomasz Madras.
26. inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie w Białymstoku
Uroczyste Gaudeamus Igitur zabrzmiało w poniedziałek, 10 października, na największej uczelni w Podlaskiem. Nowy rok akademicki 2022/2023 na Uniwersytecie w Białymstoku rozpoczęło ponad 8,6 tysięcy studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych, w tym 3,5 tysiąca nowo przyjętych żaków.
26. inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie w Białymstoku
Uroczyste Gaudeamus Igitur zabrzmiało w poniedziałek, 10 października, na największej uczelni w Podlaskiem. Nowy rok akademicki 2022/2023 na Uniwersytecie w Białymstoku rozpoczęło ponad 8,6 tysięcy studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych, w tym 3,5 tysiąca nowo przyjętych żaków.
2,9 mln zł dla Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku
To wsparcie, jakiego tej placówce medycznej udzielił Zarząd Województwa Podlaskiego w bieżącym roku. Symboliczny czek na ręce prof. Anny Wasilewskiej, dyrektor UDSK, przekazał podczas wtorkowej (4.10) konferencji marszałek Artur Kosicki
2,9 mln zł dla Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku
To wsparcie, jakiego tej placówce medycznej udzielił Zarząd Województwa Podlaskiego w bieżącym roku. Symboliczny czek na ręce prof. Anny Wasilewskiej, dyrektor UDSK, przekazał podczas wtorkowej (4.10) konferencji marszałek Artur Kosicki
Pierwsze autobusy elektryczne wyjadą na ulice Łomży
Są zeroemisyjne, niskopodłogowe, przystosowane do potrzeb pasażerów z niepełnosprawnościami. W poniedziałek, 3 października, w Łomży zaprezentowano pierwsze dwa z ośmiu pojazdów, kupionych dzięki dotacji z funduszy europejskich przyznanej przez samorząd województwa
Pierwsze autobusy elektryczne wyjadą na ulice Łomży
Są zeroemisyjne, niskopodłogowe, przystosowane do potrzeb pasażerów z niepełnosprawnościami. W poniedziałek, 3 października, w Łomży zaprezentowano pierwsze dwa z ośmiu pojazdów, kupionych dzięki dotacji z funduszy europejskich przyznanej przez samorząd województwa
Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie w Białymstoku
Uroczyste przemówienia, wręczenie nagród i dyplomów najlepszym studentom oraz podsumowanie 50 lat działalności Wydziału Prawa – w taki sposób zainaugurowano nowy rok akademicki 2022/2023.
Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie w Białymstoku
Uroczyste przemówienia, wręczenie nagród i dyplomów najlepszym studentom oraz podsumowanie 50 lat działalności Wydziału Prawa – w taki sposób zainaugurowano nowy rok akademicki 2022/2023.
17. rocznica wypadku maturzystów pod Jeżewem
Przy kapliczce na krajowej ósemce, niedaleko Jeżewa, złożono kwiaty i zapalono znicze – w ten sposób w piątek, 30 września, uczczono ofiary katastrofy drogowej pod Jeżewem, w której zginęło trzynaście osób: dziesięcioro maturzystów i trzech kierowców jadących na Jasną Górę
17. rocznica wypadku maturzystów pod Jeżewem
Przy kapliczce na krajowej ósemce, niedaleko Jeżewa, złożono kwiaty i zapalono znicze – w ten sposób w piątek, 30 września, uczczono ofiary katastrofy drogowej pod Jeżewem, w której zginęło trzynaście osób: dziesięcioro maturzystów i trzech kierowców jadących na Jasną Górę
Inauguracja 41. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2022”
Koncert chóru Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum” pod batutą Janusza Siadlaka rozpoczął w środę (21.09) w Białymstoku 41. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2022”. Przed występem artystów wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył Andrzejowi Dyrdałowi, wieloletniemu dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Inauguracja 41. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2022”
Koncert chóru Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum” pod batutą Janusza Siadlaka rozpoczął w środę (21.09) w Białymstoku 41. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2022”. Przed występem artystów wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył Andrzejowi Dyrdałowi, wieloletniemu dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
75. rocznica urodzin błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki
14 września 1947 r. we wsi Okopy niedaleko Suchowoli urodził się błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko – kapelan "Solidarności", męczennik za wiarę. W dniu 75. rocznicy tego wydarzenia kwiaty przed białostockim pomnikiem ks. Jerzego złożył wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
75. rocznica urodzin błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki
14 września 1947 r. we wsi Okopy niedaleko Suchowoli urodził się błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko – kapelan "Solidarności", męczennik za wiarę. W dniu 75. rocznicy tego wydarzenia kwiaty przed białostockim pomnikiem ks. Jerzego złożył wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Nowa droga z Kokoszek do Gut w powiecie łomżyńskim otwarta
Na tę drogę okoliczni mieszkańcy czekali kilkadziesiąt lat. We wtorek (13.09), w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, władze powiatu łomżyńskiego oficjalnie oddały do użytku dwukilometrowy odcinek z nowym asfaltem z Kokoszek do Gut. Jego przebudowa kosztowała ponad 2,2 mln zł, a połowa tej kwoty pochodziła z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W otwarciu drogi wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Nowa droga z Kokoszek do Gut w powiecie łomżyńskim otwarta
Na tę drogę okoliczni mieszkańcy czekali kilkadziesiąt lat. We wtorek (13.09), w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, władze powiatu łomżyńskiego oficjalnie oddały do użytku dwukilometrowy odcinek z nowym asfaltem z Kokoszek do Gut. Jego przebudowa kosztowała ponad 2,2 mln zł, a połowa tej kwoty pochodziła z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W otwarciu drogi wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Obchody 75. rocznicy urodzin błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki
W niedzielę 11 września, w Suchowoli odbyły się obchody 75. rocznicy urodzin błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki (1947-1984) – kapelana Solidarności, który zginął zamordowany przez SB. W uroczystościach uczestniczył marszałek Artur Kosicki. Województwo Podlaskie wsparło organizację wydarzenia.
Obchody 75. rocznicy urodzin błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki
W niedzielę 11 września, w Suchowoli odbyły się obchody 75. rocznicy urodzin błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki (1947-1984) – kapelana Solidarności, który zginął zamordowany przez SB. W uroczystościach uczestniczył marszałek Artur Kosicki. Województwo Podlaskie wsparło organizację wydarzenia.
UKS Dojlidy wchodzi w nowy sezon
Plany na sezon i zmiany personalne w klubie UKS Dojlidy były głównymi tematami poniedziałkowej (05.09) konferencji inaugurującej nowy sezon Lotto Superligi tenisa stołowego. Podczas spotkania członek zarządu Marek Malinowski wręczył Piotrowi Anchimowi, menadżerowi białostockiego klubu, symboliczny czek z tegoroczną dotacją z budżetu województwa.
UKS Dojlidy wchodzi w nowy sezon
Plany na sezon i zmiany personalne w klubie UKS Dojlidy były głównymi tematami poniedziałkowej (05.09) konferencji inaugurującej nowy sezon Lotto Superligi tenisa stołowego. Podczas spotkania członek zarządu Marek Malinowski wręczył Piotrowi Anchimowi, menadżerowi białostockiego klubu, symboliczny czek z tegoroczną dotacją z budżetu województwa.
W Okopach przekazano ziemię pod budowę Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki
To kolejny krok do utworzenia miejsca upamiętniającego legendarnego kapelana „Solidarności”, zamordowanego w 1984 roku przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa
W Okopach przekazano ziemię pod budowę Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki
To kolejny krok do utworzenia miejsca upamiętniającego legendarnego kapelana „Solidarności”, zamordowanego w 1984 roku przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa
XII Dzień Tradycji Rzeczypospolitej
W sobotę (3.08) w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej można było podziwiać popisy husarzy, ich umiejętności jeździeckie i kunszt we władaniu bronią oraz szarżę husarską ku pamięci bitwy pod Hodowem z 1694 roku. To wszystko w ramach zorganizowanego po raz 12. Dnia Tradycji Rzeczypospolitej. Wziął w nim udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
XII Dzień Tradycji Rzeczypospolitej
W sobotę (3.08) w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej można było podziwiać popisy husarzy, ich umiejętności jeździeckie i kunszt we władaniu bronią oraz szarżę husarską ku pamięci bitwy pod Hodowem z 1694 roku. To wszystko w ramach zorganizowanego po raz 12. Dnia Tradycji Rzeczypospolitej. Wziął w nim udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
PÓŁ ROKU PRACY POLICJANTÓW Z PODLASKIEGO ARCHIWUM X I ZABÓJSTWO SPRZED 30 LAT WYJAŚNIONE
Policjanci z podlaskiego Archiwum X zatrzymali podejrzanego o zabójstwo sprzed 30 lat. Śledczy rozwikłali sprawę śmierci wówczas 40-letniego mężczyzny, którego ciało z raną ciętą znaleziono na ulicy Żelaznej w Białymstoku. Podejrzany o tę zbrodnię 50-latek w białostockiej Prokuraturze Okręgowej, która nadzoruje postępowanie, usłyszał zarzut zabójstwa w warunkach recydywy. Decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące. Zgodnie z obowiązującym wówczas kodeksem karnym grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności.
PÓŁ ROKU PRACY POLICJANTÓW Z PODLASKIEGO ARCHIWUM X I ZABÓJSTWO SPRZED 30 LAT WYJAŚNIONE
Policjanci z podlaskiego Archiwum X zatrzymali podejrzanego o zabójstwo sprzed 30 lat. Śledczy rozwikłali sprawę śmierci wówczas 40-letniego mężczyzny, którego ciało z raną ciętą znaleziono na ulicy Żelaznej w Białymstoku. Podejrzany o tę zbrodnię 50-latek w białostockiej Prokuraturze Okręgowej, która nadzoruje postępowanie, usłyszał zarzut zabójstwa w warunkach recydywy. Decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące. Zgodnie z obowiązującym wówczas kodeksem karnym grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności.
Cała Polska czytała „Ballady i romanse”
To właśnie pierwsza część wydanego w 1822 r. tomu „Poezyj” Adama Mickiewicza była lekturą tegorocznego Narodowego Czytania (3.09). W Podlaskiem utwory naszego wieszcza prezentowano w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Jednym z uczestników był marszałek Artur Kosicki, który odczytał powiastkę „Rękawiczka
Cała Polska czytała „Ballady i romanse”
To właśnie pierwsza część wydanego w 1822 r. tomu „Poezyj” Adama Mickiewicza była lekturą tegorocznego Narodowego Czytania (3.09). W Podlaskiem utwory naszego wieszcza prezentowano w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Jednym z uczestników był marszałek Artur Kosicki, który odczytał powiastkę „Rękawiczka
Wojewoda podlaski przedłużył zakaz przebywania na obszarze 200 m od linii granicy z Białorusią
W środę, 31 sierpnia br. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał rozporządzenie przedłużające zakaz przebywania na obszarze 200 m od linii granicy państwowej z Białorusią. Zakaz będzie obowiązywał do 30 listopada br. Jest on związany z pracami nad instalacją elektronicznych elementów zapory na granicy polsko-białoruskiej.
Wojewoda podlaski przedłużył zakaz przebywania na obszarze 200 m od linii granicy z Białorusią
W środę, 31 sierpnia br. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał rozporządzenie przedłużające zakaz przebywania na obszarze 200 m od linii granicy państwowej z Białorusią. Zakaz będzie obowiązywał do 30 listopada br. Jest on związany z pracami nad instalacją elektronicznych elementów zapory na granicy polsko-białoruskiej.
81. rocznica zagłady tykocińskich Żydów
25 i 26 sierpnia 1941 roku doszło do zagłady społeczności żydowskiej Tykocina. W Lesie Łopuchowskim z rąk hitlerowskich zbrodniarzy zginęło 2 tysiące osób. W tym roku przypada 81. rocznica tego tragicznego wydarzenia. W uroczystościach w miejscu straceń wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
81. rocznica zagłady tykocińskich Żydów
25 i 26 sierpnia 1941 roku doszło do zagłady społeczności żydowskiej Tykocina. W Lesie Łopuchowskim z rąk hitlerowskich zbrodniarzy zginęło 2 tysiące osób. W tym roku przypada 81. rocznica tego tragicznego wydarzenia. W uroczystościach w miejscu straceń wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Dożynki Gminy Dobrzyniewo Duże
Uroczyste nabożeństwa w dwóch obrządkach, występy artystyczne oraz dużo dobrej zabawy – to wszystko podczas niedzielnych Dożynek Gminy Dobrzyniewo Duże w miejscowości Gniła. Wziął w nich udział wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz
Dożynki Gminy Dobrzyniewo Duże
Uroczyste nabożeństwa w dwóch obrządkach, występy artystyczne oraz dużo dobrej zabawy – to wszystko podczas niedzielnych Dożynek Gminy Dobrzyniewo Duże w miejscowości Gniła. Wziął w nich udział wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz
Ponad 132 tys. zł dla jednostek OSP z powiatu sokólskiego
Symboliczne czeki z dotacjami dla Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) trafiły do dziesięciu gmin z powiatu sokólskiego. W czwartek, 18 sierpnia, marszałek Artur Kosicki, Wiesława Burnos – członek zarządu oraz radny Paweł Wnukowski wręczyli je przedstawicielom samorządów i lokalnych jednostek OSP.
Ponad 132 tys. zł dla jednostek OSP z powiatu sokólskiego
Symboliczne czeki z dotacjami dla Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) trafiły do dziesięciu gmin z powiatu sokólskiego. W czwartek, 18 sierpnia, marszałek Artur Kosicki, Wiesława Burnos – członek zarządu oraz radny Paweł Wnukowski wręczyli je przedstawicielom samorządów i lokalnych jednostek OSP.
79. Rocznica Powstania w Getcie Białostockim
To drugi po Warszawie, pod względem wielkości, zryw niepodległościowy ludności żydowskiej przeciwko hitlerowcom. Powstanie w Getcie Białostockim wybuchło 16 sierpnia 1943 r. We wtorek, 16 sierpnia w miejscach pamięci o żydowskich obywatelach i obywatelkach w Białymstoku złożono kwiaty. W uroczystościach uczestniczyła Wiesława Burnos, członek zarządu.
79. Rocznica Powstania w Getcie Białostockim
To drugi po Warszawie, pod względem wielkości, zryw niepodległościowy ludności żydowskiej przeciwko hitlerowcom. Powstanie w Getcie Białostockim wybuchło 16 sierpnia 1943 r. We wtorek, 16 sierpnia w miejscach pamięci o żydowskich obywatelach i obywatelkach w Białymstoku złożono kwiaty. W uroczystościach uczestniczyła Wiesława Burnos, członek zarządu.
Obchody Święta Wojska Polskiego w regionie
Dziś w regionie odbywały się uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego i 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej
Obchody Święta Wojska Polskiego w regionie
Dziś w regionie odbywały się uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego i 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej
IV Fiesta Balonowa
W niebo nad stolicą regionu wzbiło się kilkanaście kolorowych balonów. To drugi po piątkowym lot w ramach trwającej IV Fiesty Balonowej – imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Białostocki Klub Balonowy, której partnerem strategicznym jest Województwo Podlaskie
IV Fiesta Balonowa
W niebo nad stolicą regionu wzbiło się kilkanaście kolorowych balonów. To drugi po piątkowym lot w ramach trwającej IV Fiesty Balonowej – imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Białostocki Klub Balonowy, której partnerem strategicznym jest Województwo Podlaskie
Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki
W Supraślu odbyły się Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej. To była prawdziwa gratka dla smakoszy tych specjałów
Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki
W Supraślu odbyły się Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej. To była prawdziwa gratka dla smakoszy tych specjałów
W Ciechanowcu odbyły się Dożynki Wojewódzkie
Uroczyste nabożeństwa, orszak bogato zdobionych wieńców oraz dożynkowe ceremoniały, odznaczenia i konkursy – w niedzielę, 14 sierpnia, rolnicy z województwa podlaskiego podziękowali za tegoroczne plony
W Ciechanowcu odbyły się Dożynki Wojewódzkie
Uroczyste nabożeństwa, orszak bogato zdobionych wieńców oraz dożynkowe ceremoniały, odznaczenia i konkursy – w niedzielę, 14 sierpnia, rolnicy z województwa podlaskiego podziękowali za tegoroczne plony
Białostockie kluby sportowe otrzymały czeki z dotacjami
Marszałek Artur Kosicki wraz z członkiem zarządu Markiem Malinowskim wręczyli dziś symboliczne czeki z dotacjami dla białostokich klubów sportowych
Białostockie kluby sportowe otrzymały czeki z dotacjami
Marszałek Artur Kosicki wraz z członkiem zarządu Markiem Malinowskim wręczyli dziś symboliczne czeki z dotacjami dla białostokich klubów sportowych
Druga rocznica poświęcenia kaplicy w Brzeźnicy
W niedzielę (7.08) wierni parafii Brańsk zgromadzili się w Świętym Miejscu, znajdującym się pomiędzy Brzeźnicą i Szmurłami. W tamtejszej kaplicy pw. Matki Bożej Łaskawej została odprawiona uroczysta msza święta w drugą rocznicę poświęcenia świątyni. Wziął w niej udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Druga rocznica poświęcenia kaplicy w Brzeźnicy
W niedzielę (7.08) wierni parafii Brańsk zgromadzili się w Świętym Miejscu, znajdującym się pomiędzy Brzeźnicą i Szmurłami. W tamtejszej kaplicy pw. Matki Bożej Łaskawej została odprawiona uroczysta msza święta w drugą rocznicę poświęcenia świątyni. Wziął w niej udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Wizyta prezydenta Litwy w województwie podlaskim
Prezydent Gitanas Nausėda odbył w czwartek (21.07) roboczą wizytę w północnej części województwa podlaskiego. W Sejnach spotkał się z przedstawicielami mniejszości litewskiej, a w Puńsku otworzył XVI Światowy Kongres Młodzieży Litewskiej. Prezydenta Nausėdę oraz pierwszą damę Dianę Nausėdienė przywitał w Polsce wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Wizyta prezydenta Litwy w województwie podlaskim
Prezydent Gitanas Nausėda odbył w czwartek (21.07) roboczą wizytę w północnej części województwa podlaskiego. W Sejnach spotkał się z przedstawicielami mniejszości litewskiej, a w Puńsku otworzył XVI Światowy Kongres Młodzieży Litewskiej. Prezydenta Nausėdę oraz pierwszą damę Dianę Nausėdienė przywitał w Polsce wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Ostatnie pożegnanie por. Mieczysława Wroczyńskiego
W poniedziałek (18.07) odbyły się uroczystości pogrzebowe porucznika Mieczysława Wroczyńskiego, powstańca warszawskiego z Białegostoku. Uczestnika kampanii wrześniowej pożegnał na białostockim cmentarzu farnym wicewojewoda podlaski Tomasz Madras.
Ostatnie pożegnanie por. Mieczysława Wroczyńskiego
W poniedziałek (18.07) odbyły się uroczystości pogrzebowe porucznika Mieczysława Wroczyńskiego, powstańca warszawskiego z Białegostoku. Uczestnika kampanii wrześniowej pożegnał na białostockim cmentarzu farnym wicewojewoda podlaski Tomasz Madras.
Spotkanie z liderem białoruskiej opozycji
Możliwości wsparcia diaspory białoruskiej w zachowaniu tożsamości narodowej były jednym z tematów piątkowego spotkania wicemarszałka województwa Sebastiana Łukaszewicza z Pawłem Łatuszką, kierownikiem Narodowego Zarządu Antykryzysowego (NZA), członkiem Prezydium Rady Koordynacyjnej
Spotkanie z liderem białoruskiej opozycji
Możliwości wsparcia diaspory białoruskiej w zachowaniu tożsamości narodowej były jednym z tematów piątkowego spotkania wicemarszałka województwa Sebastiana Łukaszewicza z Pawłem Łatuszką, kierownikiem Narodowego Zarządu Antykryzysowego (NZA), członkiem Prezydium Rady Koordynacyjnej
Jagiellonia Białystok. Zaprezentowano stroje meczowe na sezon 2022/2023
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano nowe stroje meczowe zawodników Jagielloni Białystok. Przedstawieni zostali także nowi sponsorzy drużyny. W spotkaniu wziął udział Sebastian Łukaszewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, które od lat współpracuje z klubem.
Jagiellonia Białystok. Zaprezentowano stroje meczowe na sezon 2022/2023
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano nowe stroje meczowe zawodników Jagielloni Białystok. Przedstawieni zostali także nowi sponsorzy drużyny. W spotkaniu wziął udział Sebastian Łukaszewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, które od lat współpracuje z klubem.
Podpisano porozumienie w sprawie utworzenia Muzeum Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach
Rozpoczął się kolejny etap znaczącej dla regionu i kraju inwestycji. Porozumienie w sprawie utworzenia Muzeum Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach podpisali dziś przedstawiciele Fundacji im. ks. Jerzego Popiełuszko „Dobro” Józef i Marek Popiełuszko oraz dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Waldemar Wilczewski. Z kolei prof. Piotr Gliński, wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapewnił, że inwestycja będzie finansowana z budżetu państwa. W spotkaniu wziął udział również Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.
Podpisano porozumienie w sprawie utworzenia Muzeum Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach
Rozpoczął się kolejny etap znaczącej dla regionu i kraju inwestycji. Porozumienie w sprawie utworzenia Muzeum Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach podpisali dziś przedstawiciele Fundacji im. ks. Jerzego Popiełuszko „Dobro” Józef i Marek Popiełuszko oraz dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Waldemar Wilczewski. Z kolei prof. Piotr Gliński, wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapewnił, że inwestycja będzie finansowana z budżetu państwa. W spotkaniu wziął udział również Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.
Inauguracja Forum Ambitnych Miast Województwa Podlaskiego
To gremium opiniodawczo-doradcze w kwestii wykorzystania funduszy unijnych. W jego skład wchodzi czternaście podlaskich miast, a ich partnerem jest samorząd województwa podlaskiego. Pierwsze posiedzenie Forum – z udziałem Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej i marszałka Artura Kosickiego – odbyło się w poniedziałek, 4 lipca, w urzędzie marszałkowskim.
Inauguracja Forum Ambitnych Miast Województwa Podlaskiego
To gremium opiniodawczo-doradcze w kwestii wykorzystania funduszy unijnych. W jego skład wchodzi czternaście podlaskich miast, a ich partnerem jest samorząd województwa podlaskiego. Pierwsze posiedzenie Forum – z udziałem Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej i marszałka Artura Kosickiego – odbyło się w poniedziałek, 4 lipca, w urzędzie marszałkowskim.
W gminie Mielnik otwarto pierwszy Dzienny Dom Pomocy Senior +
Będzie to miejsce, w którym pomoc otrzymają osoby z niepełnosprawnościami, potrzebujące rodziny i seniorzy. Planowane są m.in.: warsztaty, porady prawne i pomoc psychologiczna
W gminie Mielnik otwarto pierwszy Dzienny Dom Pomocy Senior +
Będzie to miejsce, w którym pomoc otrzymają osoby z niepełnosprawnościami, potrzebujące rodziny i seniorzy. Planowane są m.in.: warsztaty, porady prawne i pomoc psychologiczna
Obchody 78. rocznicy akcji „Burza” w Białymstoku
Uroczystości odbyły się w piątek, 1 lipca, przed Pomnikiem Armii Krajowej przy ul. Kilińskiego w Białymstoku. Wzięli w nich udział kombatanci, przedstawiciele lokalnych władz i wojska oraz mieszkańcy Białegostoku
Obchody 78. rocznicy akcji „Burza” w Białymstoku
Uroczystości odbyły się w piątek, 1 lipca, przed Pomnikiem Armii Krajowej przy ul. Kilińskiego w Białymstoku. Wzięli w nich udział kombatanci, przedstawiciele lokalnych władz i wojska oraz mieszkańcy Białegostoku
WPADLI ZA PRZESTĘPSTWA KORUPCYJNE CZY NARKOTYKOWE
Działania białostockich policjantów CBŚP i podlaskiego pionu PZ Prokuratury Krajowej, wspieranych przez grupy szturmowe BOA KGP i podlaski SPKP doprowadziły do zatrzymania 12 osób podejrzanych o udział w zorganizowanych grupach przestępczych współpracujących ze sobą. Śledczy zarzucają zatrzymanym m.in. wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków czy organizowanie zaświadczeń potwierdzających szczepienia przeciwko Covid-19.
WPADLI ZA PRZESTĘPSTWA KORUPCYJNE CZY NARKOTYKOWE
Działania białostockich policjantów CBŚP i podlaskiego pionu PZ Prokuratury Krajowej, wspieranych przez grupy szturmowe BOA KGP i podlaski SPKP doprowadziły do zatrzymania 12 osób podejrzanych o udział w zorganizowanych grupach przestępczych współpracujących ze sobą. Śledczy zarzucają zatrzymanym m.in. wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków czy organizowanie zaświadczeń potwierdzających szczepienia przeciwko Covid-19.
Kolejny krok do budowy obwodnicy Ciechanowca
To będzie blisko dziewięciokilometrowy odcinek w ciągu drogi wojewódzkiej łączącej Czyżew z Siemiatyczami. Pod koniec ubiegłego roku inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 62 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. We wtorek, 14 czerwca, wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz i członek zarządu Marek Malinowski podpisali z wiceministrem infrastruktury Rafałem Weberem umowę na dotację do inwestycji. W spotkaniu w Ciechanowcu uczestniczył też m.in. radny wojewódzki Łukasz Siekierko.
Kolejny krok do budowy obwodnicy Ciechanowca
To będzie blisko dziewięciokilometrowy odcinek w ciągu drogi wojewódzkiej łączącej Czyżew z Siemiatyczami. Pod koniec ubiegłego roku inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 62 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. We wtorek, 14 czerwca, wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz i członek zarządu Marek Malinowski podpisali z wiceministrem infrastruktury Rafałem Weberem umowę na dotację do inwestycji. W spotkaniu w Ciechanowcu uczestniczył też m.in. radny wojewódzki Łukasz Siekierko.
Inauguracja Domu Kultury w Łapach
Z nowego budynku Domu Kultury przy ul. Głównej 8 w Łapach mieszkańcy Gminy Łapy mogą się już cieszyć od roku. Właśnie rok temu w czerwcu obiekt bowiem został oddany do użytku. Zostało uruchomionych 21 pracowni. Od tego czasu Domu Kultury w Łapach tętni życiem.
Inauguracja Domu Kultury w Łapach
Z nowego budynku Domu Kultury przy ul. Głównej 8 w Łapach mieszkańcy Gminy Łapy mogą się już cieszyć od roku. Właśnie rok temu w czerwcu obiekt bowiem został oddany do użytku. Zostało uruchomionych 21 pracowni. Od tego czasu Domu Kultury w Łapach tętni życiem.
Wizyta Pierwszej Damy w Podlaskiem
7 czerwca w naszym województwie gościła Agata Kornhauser-Duda. Odwiedziła m.in. Klasztor Zwiastowania NMP w Supraślu. Spotkała się także z uchodźcami z Ukrainy mieszkającymi w Akademii Supraskiej.
Wizyta Pierwszej Damy w Podlaskiem
7 czerwca w naszym województwie gościła Agata Kornhauser-Duda. Odwiedziła m.in. Klasztor Zwiastowania NMP w Supraślu. Spotkała się także z uchodźcami z Ukrainy mieszkającymi w Akademii Supraskiej.
Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu w Rutkach-Kossakach
To była jedna z pierwszych wizyt szefa rządu w ramach akcji „Porozmawiajmy o Polsce”, podczas której Mateusz Morawiecki odwiedza miejscowości w całym kraju i spotyka się z ich mieszkańcami. Wzięli w niej udział także: marszałek Artur Kosicki i wicemarszałkowie: Marek Olbryś i Sebastian Łukaszewicz. Spotkanie odbyło się w czwartkowy (9.06) wieczór, w hali sportowej szkoły podstawowej w Rutkach-Kossakach w powiecie zambrowskim.
Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu w Rutkach-Kossakach
To była jedna z pierwszych wizyt szefa rządu w ramach akcji „Porozmawiajmy o Polsce”, podczas której Mateusz Morawiecki odwiedza miejscowości w całym kraju i spotyka się z ich mieszkańcami. Wzięli w niej udział także: marszałek Artur Kosicki i wicemarszałkowie: Marek Olbryś i Sebastian Łukaszewicz. Spotkanie odbyło się w czwartkowy (9.06) wieczór, w hali sportowej szkoły podstawowej w Rutkach-Kossakach w powiecie zambrowskim.
I Forum Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Grajewskiego
Pielęgnują nie tylko kulinarne tradycje, integrują lokalną społeczność i reprezentują swoje wsie na dożynkach lub konkursach - w województwie podlaskim działa 419 kół gospodyń wiejskich. Przedstawiciele 27 z nich spotkali się w poniedziałek (6.06) w Niećkowie na I Forum Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Grajewskiego. Wziął w nim także udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
I Forum Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Grajewskiego
Pielęgnują nie tylko kulinarne tradycje, integrują lokalną społeczność i reprezentują swoje wsie na dożynkach lub konkursach - w województwie podlaskim działa 419 kół gospodyń wiejskich. Przedstawiciele 27 z nich spotkali się w poniedziałek (6.06) w Niećkowie na I Forum Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Grajewskiego. Wziął w nim także udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce
730 zawodników z całej Polski wzięło udział w tegorocznej edycji Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych (LZS) rozgrywanych w stolicy Podlaskiego
Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce
730 zawodników z całej Polski wzięło udział w tegorocznej edycji Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych (LZS) rozgrywanych w stolicy Podlaskiego
B.EAST FEST 2022
Zakończył się największy festiwal rapowy w Polsce północno-wschodniej, którego partnerem strategicznym jest Województwo Podlaskie. W ciągu trzech weekendowych dni (03.06-05.06) na scenie umiejscowionej na terenach zielonych przy Stadionie Miejskim w Białymstoku, zaprezentowała się czołówka artystów tego gatunku muzycznego w Polsce
B.EAST FEST 2022
Zakończył się największy festiwal rapowy w Polsce północno-wschodniej, którego partnerem strategicznym jest Województwo Podlaskie. W ciągu trzech weekendowych dni (03.06-05.06) na scenie umiejscowionej na terenach zielonych przy Stadionie Miejskim w Białymstoku, zaprezentowała się czołówka artystów tego gatunku muzycznego w Polsce
