Znajdź swoje miasto lub gminę:
|
|
Uczczono pamięć ks. Stanisława Suchowolca
Upamiętnienie legendarnego kapelana białostockiej „Solidarności” odbyło się w sobotę (12.06) w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi na białostockich Dojlidach
Uczczono pamięć ks. Stanisława Suchowolca
Upamiętnienie legendarnego kapelana białostockiej „Solidarności” odbyło się w sobotę (12.06) w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi na białostockich Dojlidach
Bezpośrednie połączenia PKP Intercity do Hajnówki
Od niedzieli 13 czerwca, po kilkunastu latach przerwy, znów można dojechać bezpośrednio z Warszawy do Hajnówki
Bezpośrednie połączenia PKP Intercity do Hajnówki
Od niedzieli 13 czerwca, po kilkunastu latach przerwy, znów można dojechać bezpośrednio z Warszawy do Hajnówki
Nielegalnie przekroczyli granicę polsko–białoruską
Na Podlasiu zatrzymano grupę nielegalnych imigrantów. Cudzoziemcy przeszli przez tzw. zieloną granicę.
Nielegalnie przekroczyli granicę polsko–białoruską
Na Podlasiu zatrzymano grupę nielegalnych imigrantów. Cudzoziemcy przeszli przez tzw. zieloną granicę.
Uhonorowanie działaczy kolneńskiej "Solidarności"
W piątek (4.06), w 32. rocznicę wyborów kontraktowych, w sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych medali "Niezłomni Solidarni" działaczom "Solidarności" ziemi kolneńskiej. W wydarzeniu wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Uhonorowanie działaczy kolneńskiej "Solidarności"
W piątek (4.06), w 32. rocznicę wyborów kontraktowych, w sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych medali "Niezłomni Solidarni" działaczom "Solidarności" ziemi kolneńskiej. W wydarzeniu wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
32. rocznica wyborów kontraktowych
4 czerwca 1989 roku odbyła się pierwsza tura wyborów parlamentarnych, tak zwanych wyborów czerwcowych czy wyborów kontraktowych. W 32. rocznicę wydarzenia uznawanego za jedno z najważniejszych w najnowszej historii Polski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wraz z przewodniczącym podlaskiej Solidarności Józefem Mozolewskim i członkiem zarządu regionu Jerzym Grodzkim złożyli kwiaty przy Pomniku Solidarności w Białymstoku.
32. rocznica wyborów kontraktowych
4 czerwca 1989 roku odbyła się pierwsza tura wyborów parlamentarnych, tak zwanych wyborów czerwcowych czy wyborów kontraktowych. W 32. rocznicę wydarzenia uznawanego za jedno z najważniejszych w najnowszej historii Polski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wraz z przewodniczącym podlaskiej Solidarności Józefem Mozolewskim i członkiem zarządu regionu Jerzym Grodzkim złożyli kwiaty przy Pomniku Solidarności w Białymstoku.
PILOTAŻ NIEPRZYTOMNEJ KOBIETY
Policjanci z białostockiej drogówki pilotowali samochód, którym przewożona była nieprzytomna kobieta. Potrzebowała pilnej pomocy lekarskiej. Policyjna eskorta pozwoliła szybko dotrzeć do szpitala. Tam kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.
PILOTAŻ NIEPRZYTOMNEJ KOBIETY
Policjanci z białostockiej drogówki pilotowali samochód, którym przewożona była nieprzytomna kobieta. Potrzebowała pilnej pomocy lekarskiej. Policyjna eskorta pozwoliła szybko dotrzeć do szpitala. Tam kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.
Święto 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego
12 lat temu, zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, w koszarach przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku sformowany został 18. Pułk Rozpoznawczy. W rocznicę tego wydarzenia żołnierze obchodzą swoje święto. W poniedziałkowe (24.05) popołudnie w uroczystej zbiórce na placu apelowym wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Święto 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego
12 lat temu, zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, w koszarach przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku sformowany został 18. Pułk Rozpoznawczy. W rocznicę tego wydarzenia żołnierze obchodzą swoje święto. W poniedziałkowe (24.05) popołudnie w uroczystej zbiórce na placu apelowym wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Samorząd Województwa Podlaskiego upamiętnił 77. rocznicę bitwy o Monte Cassino
77 lat temu polscy żołnierze pod wodzą gen. Władysława Andersa zdobyli ruiny klasztoru Benedyktynów na wzgórzu Monte Cassino. 2. Korpus Polski wygrał jedną z najbardziej decydujących bitew, która miała rozstrzygnąć o losach II wojny światowej
Samorząd Województwa Podlaskiego upamiętnił 77. rocznicę bitwy o Monte Cassino
77 lat temu polscy żołnierze pod wodzą gen. Władysława Andersa zdobyli ruiny klasztoru Benedyktynów na wzgórzu Monte Cassino. 2. Korpus Polski wygrał jedną z najbardziej decydujących bitew, która miała rozstrzygnąć o losach II wojny światowej
ZATRZYMANI OSZUŚCI DZIAŁAJĄCY METODĄ "NA POLICJANTA"
Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o oszustwo metodą „na policjanta”. W połowie marca przez ich przestępczą działalność, białostoczanka straciła w sumie ponad 30 tysięcy złotych. Jeden z podejrzanych w chwili zatrzymania miał przy sobie narkotyki. Cała trójka usłyszała już zarzuty oszustwa, a najmłodszy z nich dodatkowo posiadania narkotyków.
ZATRZYMANI OSZUŚCI DZIAŁAJĄCY METODĄ "NA POLICJANTA"
Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o oszustwo metodą „na policjanta”. W połowie marca przez ich przestępczą działalność, białostoczanka straciła w sumie ponad 30 tysięcy złotych. Jeden z podejrzanych w chwili zatrzymania miał przy sobie narkotyki. Cała trójka usłyszała już zarzuty oszustwa, a najmłodszy z nich dodatkowo posiadania narkotyków.
Seniorzy z Powiatu Sokólskiego pod lepszą opieką
Ponad 300 tys. zł zostanie przeznaczonych na przeciwdziałanie osamotnieniu i marginalizacji seniorów w wieku 60+ z obszaru Lokalnej Grupy Działania Szlak Tatarski. Umowę o dotację z funduszy europejskich na te działania podpisała we wtorek (13.04) Wiesława Burnos – członek zarządu oraz Piotr Rećko - starosta sokólski. Podczas spotkania obecny był także Paweł Wnukowski – radny wojewódzki
Seniorzy z Powiatu Sokólskiego pod lepszą opieką
Ponad 300 tys. zł zostanie przeznaczonych na przeciwdziałanie osamotnieniu i marginalizacji seniorów w wieku 60+ z obszaru Lokalnej Grupy Działania Szlak Tatarski. Umowę o dotację z funduszy europejskich na te działania podpisała we wtorek (13.04) Wiesława Burnos – członek zarządu oraz Piotr Rećko - starosta sokólski. Podczas spotkania obecny był także Paweł Wnukowski – radny wojewódzki
Dzięki wsparciu samorządu województwa powstanie Miejsce Pamięci Narodowej w Grabówce
Pół miliona złotych z budżetu województwa wesprze budowę Miejsca Pamięci Narodowej w Grabówce. Umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia podpisał w środę (14.04) marszałek Artur Kosicki i Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla. Będzie to miejsce pamięci poświęcone ofiarom masowych egzekucji z lat 1941-1944 zlokalizowane na terenie, na którym znajduje się cmentarz z mogiłami zbiorowymi.
Dzięki wsparciu samorządu województwa powstanie Miejsce Pamięci Narodowej w Grabówce
Pół miliona złotych z budżetu województwa wesprze budowę Miejsca Pamięci Narodowej w Grabówce. Umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia podpisał w środę (14.04) marszałek Artur Kosicki i Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla. Będzie to miejsce pamięci poświęcone ofiarom masowych egzekucji z lat 1941-1944 zlokalizowane na terenie, na którym znajduje się cmentarz z mogiłami zbiorowymi.
O 77 KILOMETRÓW ZA SZYBKO W DRODZE DO HISZPANII
Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli bmw, którego kierowca spiesząc się do Hiszpanii przekroczył dopuszczalną prędkość o 77 kilometrów na godzinę. Do zdarzenia doszło na krajowej ósemce w miejscowości Wysokie. Kierowca został ukarany wysokim mandatem karnym i stracił prawo jazdy.
O 77 KILOMETRÓW ZA SZYBKO W DRODZE DO HISZPANII
Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli bmw, którego kierowca spiesząc się do Hiszpanii przekroczył dopuszczalną prędkość o 77 kilometrów na godzinę. Do zdarzenia doszło na krajowej ósemce w miejscowości Wysokie. Kierowca został ukarany wysokim mandatem karnym i stracił prawo jazdy.
Nielegalnie przez granicę
Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali grupę piętnastu osób, które przekroczyły polsko – białoruską granicę wbrew przepisom.
Nielegalnie przez granicę
Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali grupę piętnastu osób, które przekroczyły polsko – białoruską granicę wbrew przepisom.
Ponad 3,8 mln zł na wsparcie osób niepełnosprawnych
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski w czwartek (8.04) podpisał umowy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej dotyczące przyznania środków w ramach tegorocznych edycji programów: "Asystent osoby niepełnosprawnej" oraz "Opieka wytchnieniowa". Podlaskie samorządy otrzymają w sumie ponad 3,8 mln zł dofinansowania na organizację pomocy dla niepełnosprawnych mieszkańców.
Ponad 3,8 mln zł na wsparcie osób niepełnosprawnych
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski w czwartek (8.04) podpisał umowy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej dotyczące przyznania środków w ramach tegorocznych edycji programów: "Asystent osoby niepełnosprawnej" oraz "Opieka wytchnieniowa". Podlaskie samorządy otrzymają w sumie ponad 3,8 mln zł dofinansowania na organizację pomocy dla niepełnosprawnych mieszkańców.
Świąteczne upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Białowieży
To już przedświąteczna tradycja. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy przygotował drobne upominki dla podopiecznych jednej z placówek wsparcia w regionie. Tym razem paczki trafiły do Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży.
Świąteczne upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Białowieży
To już przedświąteczna tradycja. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy przygotował drobne upominki dla podopiecznych jednej z placówek wsparcia w regionie. Tym razem paczki trafiły do Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży.
O Narodowym Spisie Powszechnym 2021 w kontekście mniejszości narodowych i etnicznych
We wtorek (23.03) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się wideokonferencja, podczas której przedstawiciele Urzędu Statystycznego w Białymstoku, wojewoda podlaski oraz pełnomocnik wojewody do spraw mniejszości narodowych i etnicznych przedstawili szczegóły zbliżającego się Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 samorządowcom oraz organizacjom pozarządowym reprezentującym mniejszości.
O Narodowym Spisie Powszechnym 2021 w kontekście mniejszości narodowych i etnicznych
We wtorek (23.03) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się wideokonferencja, podczas której przedstawiciele Urzędu Statystycznego w Białymstoku, wojewoda podlaski oraz pełnomocnik wojewody do spraw mniejszości narodowych i etnicznych przedstawili szczegóły zbliżającego się Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 samorządowcom oraz organizacjom pozarządowym reprezentującym mniejszości.
MAŁŻEŃSTWO STRACIŁO BLISKO 1 MILION ZŁOTYCH
Małżeństwo z Białegostoku uwierzyło w historię oszustów, którzy pod koniec lutego zadzwonili na ich stacjonarny telefon. Podając się za policjantów poinformowali seniorów, że przestępcy są w posiadaniu ich dokumentów, które mogą wykorzystać do wypłaty ich oszczędności lub zaciągnięcia pożyczek. Małżeństwo uwierzyło, że pomaga w rozpracowaniu grupy przestępczej i w sumie straciło blisko 1 milion złotych. Dopiero kilka dni później seniorzy zrozumieli, że padli ofiarami oszustów i powiadomili policjantów.
MAŁŻEŃSTWO STRACIŁO BLISKO 1 MILION ZŁOTYCH
Małżeństwo z Białegostoku uwierzyło w historię oszustów, którzy pod koniec lutego zadzwonili na ich stacjonarny telefon. Podając się za policjantów poinformowali seniorów, że przestępcy są w posiadaniu ich dokumentów, które mogą wykorzystać do wypłaty ich oszczędności lub zaciągnięcia pożyczek. Małżeństwo uwierzyło, że pomaga w rozpracowaniu grupy przestępczej i w sumie straciło blisko 1 milion złotych. Dopiero kilka dni później seniorzy zrozumieli, że padli ofiarami oszustów i powiadomili policjantów.
Ruszy szpital tymczasowy w hali UMB w Białymstoku
W związku z dużą liczbą zakażeń SARS-CoV-2 w naszym regionie, a co za tym idzie rosnącą liczbą osób wymagających hospitalizacji, wojewoda podlaski podejmuje decyzje dotyczące zabezpieczenia bazy łóżkowej dla pacjentów z COVID-19 w placówkach medycznych. Na ich podstawie do końca marca liczba łóżek tzw. covidowych w Podlaskiem wzrośnie do ponad 1400. Pacjenci będą przyjmowani także w szpitalu tymczasowym przy ul. Wołodyjowskiego w Białymstoku.
Ruszy szpital tymczasowy w hali UMB w Białymstoku
W związku z dużą liczbą zakażeń SARS-CoV-2 w naszym regionie, a co za tym idzie rosnącą liczbą osób wymagających hospitalizacji, wojewoda podlaski podejmuje decyzje dotyczące zabezpieczenia bazy łóżkowej dla pacjentów z COVID-19 w placówkach medycznych. Na ich podstawie do końca marca liczba łóżek tzw. covidowych w Podlaskiem wzrośnie do ponad 1400. Pacjenci będą przyjmowani także w szpitalu tymczasowym przy ul. Wołodyjowskiego w Białymstoku.
Spotkanie z przedstawicielami Ogólnopolskiej Federacji Młodych
W środę (17.03) wicewojewoda podlaski Tomasz Madras spotkał się z przedstawicielami Ogólnopolskiej Federacji Młodych - Mateuszem Feszlerem i Krzysztofem Pruszyńskim. Białostoccy działacze Federacji opracowali „Raport o nauce zdalnej w szkołach ponadpodstawowych”, oparty o badania ankietowe przeprowadzone wśród uczniów szkół z całego województwa podlaskiego. Dzięki ich inicjatywie uzyskane informacje trafią m.in. do Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Spotkanie z przedstawicielami Ogólnopolskiej Federacji Młodych
W środę (17.03) wicewojewoda podlaski Tomasz Madras spotkał się z przedstawicielami Ogólnopolskiej Federacji Młodych - Mateuszem Feszlerem i Krzysztofem Pruszyńskim. Białostoccy działacze Federacji opracowali „Raport o nauce zdalnej w szkołach ponadpodstawowych”, oparty o badania ankietowe przeprowadzone wśród uczniów szkół z całego województwa podlaskiego. Dzięki ich inicjatywie uzyskane informacje trafią m.in. do Ministerstwa Edukacji i Nauki.
POLICYJNY PILOTAŻ POPARZONEJ DZIEWCZYNKI DO SZPITALA
Policjanci z białostockiej "drogówki" pilotowali samochód, w którym jechało półtoraroczne dziecko potrzebujące natychmiastowej pomocy lekarskiej. Dziewczynka była poparzona. Właściwa reakcja kierowcy taksówki oraz policyjna eskorta, pozwoliły w bardzo krótkim czasie dotrzeć do szpitala. Tam dziewczynką zajął się personel medyczny.
POLICYJNY PILOTAŻ POPARZONEJ DZIEWCZYNKI DO SZPITALA
Policjanci z białostockiej "drogówki" pilotowali samochód, w którym jechało półtoraroczne dziecko potrzebujące natychmiastowej pomocy lekarskiej. Dziewczynka była poparzona. Właściwa reakcja kierowcy taksówki oraz policyjna eskorta, pozwoliły w bardzo krótkim czasie dotrzeć do szpitala. Tam dziewczynką zajął się personel medyczny.
Pół miliarda złotych na przygraniczną część S19
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w piątek (12.03) umowę na realizację drogi ekspresowej S19 między Kuźnicą (granica z Białorusią) a Sokółką. To już piąty przetarg ogłoszony w ubiegłym roku na podlaskie odcinki S19, który zostaje zakończony podpisaniem umowy z wykonawcą. Tym samym w realizacji jest już ponad 56 km drogi ekspresowej S19 w województwie podlaskim. W konferencji prasowej na przejściu granicznym w Kuźnicy wzięli udział m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wiceminister Rafał Weber i wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Pół miliarda złotych na przygraniczną część S19
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w piątek (12.03) umowę na realizację drogi ekspresowej S19 między Kuźnicą (granica z Białorusią) a Sokółką. To już piąty przetarg ogłoszony w ubiegłym roku na podlaskie odcinki S19, który zostaje zakończony podpisaniem umowy z wykonawcą. Tym samym w realizacji jest już ponad 56 km drogi ekspresowej S19 w województwie podlaskim. W konferencji prasowej na przejściu granicznym w Kuźnicy wzięli udział m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wiceminister Rafał Weber i wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Wicepremier prof. Piotr Gliński odwiedził Supraśl
Zwiedzanie Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy, wizyta w Muzeum Ikon w Supraślu były ostatnimi punktami wizyty prof. Piotra Glińskiego w Podlaskiem. Szczegóły znajdą Państwo poniżej.
Wicepremier prof. Piotr Gliński odwiedził Supraśl
Zwiedzanie Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy, wizyta w Muzeum Ikon w Supraślu były ostatnimi punktami wizyty prof. Piotra Glińskiego w Podlaskiem. Szczegóły znajdą Państwo poniżej.
32. rocznica ocalenia Białegostoku po wykolejeniu się pociągu z chlorem
We wtorek (9.03) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i wicewojewoda Tomasz Madras uczcili 32. rocznicę ocalenia Białegostoku po katastrofie pociągu przewożącego chlor, składając kwiaty pod Pomnikiem - Krzyżem przy ul. Poleskiej.
32. rocznica ocalenia Białegostoku po wykolejeniu się pociągu z chlorem
We wtorek (9.03) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i wicewojewoda Tomasz Madras uczcili 32. rocznicę ocalenia Białegostoku po katastrofie pociągu przewożącego chlor, składając kwiaty pod Pomnikiem - Krzyżem przy ul. Poleskiej.
Samorząd Województwa Podlaskiego upamiętnił 32. rocznicę ocalenia Białegostoku
32 lata temu, 9 marca 1989 roku przy ul. Poleskiej w Białymstoku doszło do wykolejenia się cystern przewożących chlor. Życie mieszkańców miasta oraz okolic było zagrożone, ponieważ chmura śmiercionośnej substancji mogła zabić tysiące osób
Samorząd Województwa Podlaskiego upamiętnił 32. rocznicę ocalenia Białegostoku
32 lata temu, 9 marca 1989 roku przy ul. Poleskiej w Białymstoku doszło do wykolejenia się cystern przewożących chlor. Życie mieszkańców miasta oraz okolic było zagrożone, ponieważ chmura śmiercionośnej substancji mogła zabić tysiące osób
POLICJANCI WYPROWADZILI RODZINĘ Z POŻARU
Białostoccy policjanci natychmiast ruszyli z pomocą osobom, których dom stanął w płomieniach. Jako pierwsi dotarli na miejsce. Najpierw wyprowadzili z domu 4-osobową rodzinę, a następnie wrócili do zadymionego domu i uratowali psa. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.
POLICJANCI WYPROWADZILI RODZINĘ Z POŻARU
Białostoccy policjanci natychmiast ruszyli z pomocą osobom, których dom stanął w płomieniach. Jako pierwsi dotarli na miejsce. Najpierw wyprowadzili z domu 4-osobową rodzinę, a następnie wrócili do zadymionego domu i uratowali psa. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.
Złote Krzyże Zasługi dla lekarzy Białostockiego Centrum Onkologii
Za zasługi w działalności na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych troje lekarzy z Białostockiego Centrum Onkologii odznaczył w środę (24.02) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Złote Krzyże Zasługi przyznał prezydent Andrzej Duda jako wyraz podziękowania za zaangażowanie w walce z epidemią koronawirusa.
Złote Krzyże Zasługi dla lekarzy Białostockiego Centrum Onkologii
Za zasługi w działalności na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych troje lekarzy z Białostockiego Centrum Onkologii odznaczył w środę (24.02) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Złote Krzyże Zasługi przyznał prezydent Andrzej Duda jako wyraz podziękowania za zaangażowanie w walce z epidemią koronawirusa.
Próbowali przewieźć podróbki
Odzież, galanterię oraz zegarki oznaczone znakami towarowymi znanych marek próbowali przemycić obywatele Rosji. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to blisko 160 tys. zł.
Próbowali przewieźć podróbki
Odzież, galanterię oraz zegarki oznaczone znakami towarowymi znanych marek próbowali przemycić obywatele Rosji. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to blisko 160 tys. zł.
POLICYJNY PIES DOPROWADZIŁ DO ZAGINIONEGO 6-LATKA
Suwalscy policjanci odnaleźli 6-latka, który bez wiedzy rodziców wyszedł z domu. Już po pół godziny od zgłoszenia chłopiec wrócił pod opiekę najbliższych. Działania poszukiwawcze wspierał policyjny pies, który po kilometrowych tropieniu doprowadził mundurowych do zaginionego 6-latka.
POLICYJNY PIES DOPROWADZIŁ DO ZAGINIONEGO 6-LATKA
Suwalscy policjanci odnaleźli 6-latka, który bez wiedzy rodziców wyszedł z domu. Już po pół godziny od zgłoszenia chłopiec wrócił pod opiekę najbliższych. Działania poszukiwawcze wspierał policyjny pies, który po kilometrowych tropieniu doprowadził mundurowych do zaginionego 6-latka.
Upamiętnienie 32. rocznicy śmierci księdza Stanisława Suchowolca
W niedzielę (31.01) w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku odbyły się uroczystości upamiętniające 32. rocznicę śmierci ks. Stanisława Suchowolca - kapelana białostockiej "Solidarności". Wzięli w nich udział m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, związkowcy, przedstawiciele IPN oraz poczty sztandarowe. Ks. Suchowolec zginął w pożarze plebanii w nocy z 29 na 30 stycznia 1989 roku, ale okoliczności jego śmierci nie udało się ostatecznie wyjaśnić do dziś.
Upamiętnienie 32. rocznicy śmierci księdza Stanisława Suchowolca
W niedzielę (31.01) w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku odbyły się uroczystości upamiętniające 32. rocznicę śmierci ks. Stanisława Suchowolca - kapelana białostockiej "Solidarności". Wzięli w nich udział m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, związkowcy, przedstawiciele IPN oraz poczty sztandarowe. Ks. Suchowolec zginął w pożarze plebanii w nocy z 29 na 30 stycznia 1989 roku, ale okoliczności jego śmierci nie udało się ostatecznie wyjaśnić do dziś.
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Janiny Faszczewskiej
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski w czwartek (28.01) przekazał Janinie Faszczewskiej Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski nadany postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy na wniosek szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie w imieniu kombatantki odebrała wnuczka.
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Janiny Faszczewskiej
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski w czwartek (28.01) przekazał Janinie Faszczewskiej Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski nadany postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy na wniosek szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie w imieniu kombatantki odebrała wnuczka.
Pielęgnują pamięć o polskiej historii. Wojewoda wręczył odznaczenia państwowe w Łomży
We wtorek (19.01) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył Mieczysławowi Bruszewskiemu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz pielęgnowania pamięci o najnowszej historii Polski. Złotym Krzyżem Zasługi na wniosek szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych został odznaczony Adam Frąckiewicz za zasługi w działalności na rzecz społeczności kombatanckiej. Awans na pierwszy stopień oficerski odebrała Jadwiga Ramotowska.
Pielęgnują pamięć o polskiej historii. Wojewoda wręczył odznaczenia państwowe w Łomży
We wtorek (19.01) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył Mieczysławowi Bruszewskiemu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz pielęgnowania pamięci o najnowszej historii Polski. Złotym Krzyżem Zasługi na wniosek szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych został odznaczony Adam Frąckiewicz za zasługi w działalności na rzecz społeczności kombatanckiej. Awans na pierwszy stopień oficerski odebrała Jadwiga Ramotowska.
Przysięga żołnierzy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
W niedzielę (17.01) 53 nowych żołnierzy zasiliło szeregi podlaskich terytorialsów. Było to pierwsze zaprzysiężenie w tym roku, a trzydzieste w historii 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W uroczystości wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Przysięga żołnierzy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
W niedzielę (17.01) 53 nowych żołnierzy zasiliło szeregi podlaskich terytorialsów. Było to pierwsze zaprzysiężenie w tym roku, a trzydzieste w historii 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W uroczystości wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
ARESZT ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA
Białostoccy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna podczas awantury zaatakował swojego 48-letniego znajomego. Początkowo uderzał go pięściami, a następnie przewrócił na ziemię i kopał po głowie. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi dożywocie.
ARESZT ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA
Białostoccy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna podczas awantury zaatakował swojego 48-letniego znajomego. Początkowo uderzał go pięściami, a następnie przewrócił na ziemię i kopał po głowie. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi dożywocie.
Kontrabanda na prywatnej posesji
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach, na jednej z prywatnych posesji w powiecie sejneńskim, ujawnili kontrabandę wartą blisko 800 tys. zł.
Kontrabanda na prywatnej posesji
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach, na jednej z prywatnych posesji w powiecie sejneńskim, ujawnili kontrabandę wartą blisko 800 tys. zł.
W Perlejewie powstanie Centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych
Centrum w Perlejewie będzie przeznaczone dla 18 osób z niepełnosprawnościami – trzy z nich będą mogły w nim przebywać przez całą dobę. Powstanie dzięki programowi „Centra opiekuńczo-mieszkalne” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, który jest realizowany w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Umowę w sprawie utworzenia placówki podpisali we wtorek (29.12) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i wójt gminy Perlejewo Jakub Wierzbicki.
W Perlejewie powstanie Centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych
Centrum w Perlejewie będzie przeznaczone dla 18 osób z niepełnosprawnościami – trzy z nich będą mogły w nim przebywać przez całą dobę. Powstanie dzięki programowi „Centra opiekuńczo-mieszkalne” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, który jest realizowany w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Umowę w sprawie utworzenia placówki podpisali we wtorek (29.12) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i wójt gminy Perlejewo Jakub Wierzbicki.
Upamiętnienie Bitwy Niemeńskiej 1920 roku
Kolejne tablice upamiętniające miejsca Bitwy Niemeńskiej 1920 roku trafiły do podlaskich samorządów. We wtorek (29.12) marszałek Artur Kosicki wręczył je przedstawicielom gmin Giby i Krasnopol oraz powiatów: sejneńskiego i suwalskiego.
Upamiętnienie Bitwy Niemeńskiej 1920 roku
Kolejne tablice upamiętniające miejsca Bitwy Niemeńskiej 1920 roku trafiły do podlaskich samorządów. We wtorek (29.12) marszałek Artur Kosicki wręczył je przedstawicielom gmin Giby i Krasnopol oraz powiatów: sejneńskiego i suwalskiego.
Szczepienia na COVID-19 w szpitalu w Łomży
Pierwsza partia 10 tys. szczepionek jest już dystrybuowana po całej Polsce do 72 spośród 509 szpitali węzłowych wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia. W niedzielę (27.12), w jednym z nich w Szpitalu Wojewódzkim im. Kard. S. Wyszyńskiego w Łomży, pierwsze osoby otrzymały szczepienia. Na miejscu obecny był wicemarszałek Marek Olbryś. Szpital w Łomży jest placówką podległą Samorządowi Województwa Podlaskiego. Do szpitala łącznie trafiło w niedzielę rano pierwszych 150 szczepionek.
Szczepienia na COVID-19 w szpitalu w Łomży
Pierwsza partia 10 tys. szczepionek jest już dystrybuowana po całej Polsce do 72 spośród 509 szpitali węzłowych wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia. W niedzielę (27.12), w jednym z nich w Szpitalu Wojewódzkim im. Kard. S. Wyszyńskiego w Łomży, pierwsze osoby otrzymały szczepienia. Na miejscu obecny był wicemarszałek Marek Olbryś. Szpital w Łomży jest placówką podległą Samorządowi Województwa Podlaskiego. Do szpitala łącznie trafiło w niedzielę rano pierwszych 150 szczepionek.
Budżet województwa uchwalony!
W poniedziałek radni zdecydowali o przyjęciu budżetu województwa na przyszły rok. Głosowanie nad projektem planu finansowego było głównym punktem ostatniej w tym roku XXIV Sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego.
Budżet województwa uchwalony!
W poniedziałek radni zdecydowali o przyjęciu budżetu województwa na przyszły rok. Głosowanie nad projektem planu finansowego było głównym punktem ostatniej w tym roku XXIV Sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego.
Spotkanie z Szefem Konsulatu Republiki Litewskiej w Sejnach
W środę (16.12) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski gościł w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim dr. Remigijusa Motuzasa - szefa Konsulatu Republiki Litewskiej w Sejnach. Była to pierwsza wizyta konsula w Białymstoku.
Spotkanie z Szefem Konsulatu Republiki Litewskiej w Sejnach
W środę (16.12) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski gościł w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim dr. Remigijusa Motuzasa - szefa Konsulatu Republiki Litewskiej w Sejnach. Była to pierwsza wizyta konsula w Białymstoku.
Spółka BIOM uruchomi w Dolistowie Starym nowoczesny zakład recyklingu!
To będzie pierwszy w regionie zakład produkcyjny wykorzystujący śmieci o cechach surowców odpadowych wysortowane z odpadów komunalnych. Inwestycja powstanie dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 26,5 mln zł z funduszy unijnych. W poniedziałek (14.12) marszałek Artur Kosicki i prezes zarządu BIOM sp. z o. o Mirosław Bałakier podpisali umowę w tej sprawie. Zakład recyklingu w Dolistowie Starym ma powstać w pierwszej połowie 2023 roku.
Spółka BIOM uruchomi w Dolistowie Starym nowoczesny zakład recyklingu!
To będzie pierwszy w regionie zakład produkcyjny wykorzystujący śmieci o cechach surowców odpadowych wysortowane z odpadów komunalnych. Inwestycja powstanie dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 26,5 mln zł z funduszy unijnych. W poniedziałek (14.12) marszałek Artur Kosicki i prezes zarządu BIOM sp. z o. o Mirosław Bałakier podpisali umowę w tej sprawie. Zakład recyklingu w Dolistowie Starym ma powstać w pierwszej połowie 2023 roku.
Przysięga wojskowa żołnierzy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
Po raz piąty i ostatni w tym roku podlascy terytorialsi wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej. W sobotę (5.12) szeregi 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej powiększyły się o blisko 60 żołnierzy. Na stopień kaprala awansowało dziewiętnastu żołnierzy OT - absolwentów kursu podoficerskiego SONDA. W wydarzeniu wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Przysięga wojskowa żołnierzy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
Po raz piąty i ostatni w tym roku podlascy terytorialsi wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej. W sobotę (5.12) szeregi 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej powiększyły się o blisko 60 żołnierzy. Na stopień kaprala awansowało dziewiętnastu żołnierzy OT - absolwentów kursu podoficerskiego SONDA. W wydarzeniu wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Nowoczesny radiowóz trafił do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku
W czwartek (3.12) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski przekazał kluczyki do nowoczesnego radiowozu przedstawicielom Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku. Zakup pojazdu został sfinansowany ze środków wojewody - to 280 tys. zł. Dzięki nowemu nabytkowi inspektorzy będą mogli przeprowadzać skuteczne kontrole samochodów przejeżdżających przez województwo podlaskie.
Nowoczesny radiowóz trafił do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku
W czwartek (3.12) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski przekazał kluczyki do nowoczesnego radiowozu przedstawicielom Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku. Zakup pojazdu został sfinansowany ze środków wojewody - to 280 tys. zł. Dzięki nowemu nabytkowi inspektorzy będą mogli przeprowadzać skuteczne kontrole samochodów przejeżdżających przez województwo podlaskie.
Zakończyła się budowa szpitali tymczasowych w Białymstoku. Trwa ich wyposażanie
10 grudnia w budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku przy ul. Żurawiej ruszy pierwszy z dwóch szpitali tymczasowych w regionie dla pacjentów z COVID-19 – poinformował w czwartek (3.12) na konferencji prasowej wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Drugi szpital – w hali sportowej UMB przy ul. Wołodyjowskiego - będzie uruchomiony w zależności od sytuacji epidemicznej. Trwa wyposażanie obu placówek.
Zakończyła się budowa szpitali tymczasowych w Białymstoku. Trwa ich wyposażanie
10 grudnia w budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku przy ul. Żurawiej ruszy pierwszy z dwóch szpitali tymczasowych w regionie dla pacjentów z COVID-19 – poinformował w czwartek (3.12) na konferencji prasowej wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Drugi szpital – w hali sportowej UMB przy ul. Wołodyjowskiego - będzie uruchomiony w zależności od sytuacji epidemicznej. Trwa wyposażanie obu placówek.
Marszałek nagrodził podlaskich twórców
Działają w różnych obszarach kultury, ale łączy ich jedno - od lat z pasją i oddaniem pracują na rzecz jej rozwoju w naszym regionie. Siedmiu podlaskich twórców zostało nagrodzonych przez Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej upowszechniania i ochrony kultury za sezon 2019/2020
Marszałek nagrodził podlaskich twórców
Działają w różnych obszarach kultury, ale łączy ich jedno - od lat z pasją i oddaniem pracują na rzecz jej rozwoju w naszym regionie. Siedmiu podlaskich twórców zostało nagrodzonych przez Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej upowszechniania i ochrony kultury za sezon 2019/2020
Sokółka. Wiadukt przy ul. Kryńskiej oddany do użytku
Po niespełna osiemnastu miesiącach prac oddano do użytku wiadukt nad torami przy ul. Kryńskiej. To największa od 30 lat i bardzo oczekiwana inwestycja w gminie Sokółka
Sokółka. Wiadukt przy ul. Kryńskiej oddany do użytku
Po niespełna osiemnastu miesiącach prac oddano do użytku wiadukt nad torami przy ul. Kryńskiej. To największa od 30 lat i bardzo oczekiwana inwestycja w gminie Sokółka
Jubileusz 90-lecia Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy
Dokładnie 25 listopada 1930 roku, został otwarty Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr Stanisława Deresza w Choroszczy.
Jubileusz 90-lecia Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy
Dokładnie 25 listopada 1930 roku, został otwarty Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr Stanisława Deresza w Choroszczy.
Kończą się prace budowlane przy szpitalach tymczasowych w Białymstoku
To, co wydawało się niemożliwe, staje się faktem. Kończymy budowę szpitali tymczasowych w naszym regionie. Mam nadzieję, że te obiekty, jeśli będzie taka konieczność, będą służyć osobom potrzebującym, które zachorowały na COVID-19 – mówił podczas piątkowej (20.11) konferencji wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Oba szpitale powstają w Białymstoku – jeden w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego, drugi w nowym budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, w którym miał być oddział pulmonologii.
Kończą się prace budowlane przy szpitalach tymczasowych w Białymstoku
To, co wydawało się niemożliwe, staje się faktem. Kończymy budowę szpitali tymczasowych w naszym regionie. Mam nadzieję, że te obiekty, jeśli będzie taka konieczność, będą służyć osobom potrzebującym, które zachorowały na COVID-19 – mówił podczas piątkowej (20.11) konferencji wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Oba szpitale powstają w Białymstoku – jeden w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego, drugi w nowym budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, w którym miał być oddział pulmonologii.
POPROSIŁA GO O POMOC BO WIEDZIAŁA, ŻE MOŻE NA NIEGO LICZYĆ
Policjant był na wolnym kiedy jedna z sąsiadek poprosiła go o pomoc. Kobieta martwiła się o swoją koleżankę z klatki schodowej, z którą od doby nie mogła nawiązać kontaktu. Nasz kolega z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku błyskawicznie przedostał się na balkon seniorki, wezwał pogotowie ratunkowe i ślusarza. Kobietę do szpitala zabrała załoga karetki pogotowia.
POPROSIŁA GO O POMOC BO WIEDZIAŁA, ŻE MOŻE NA NIEGO LICZYĆ
Policjant był na wolnym kiedy jedna z sąsiadek poprosiła go o pomoc. Kobieta martwiła się o swoją koleżankę z klatki schodowej, z którą od doby nie mogła nawiązać kontaktu. Nasz kolega z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku błyskawicznie przedostał się na balkon seniorki, wezwał pogotowie ratunkowe i ślusarza. Kobietę do szpitala zabrała załoga karetki pogotowia.
Projekt budżetu Województwa Podlaskiego na rok 2021
Stabilny i prorozwojowy – taki ma być budżet Województwa Podlaskiego na 2021 rok
Projekt budżetu Województwa Podlaskiego na rok 2021
Stabilny i prorozwojowy – taki ma być budżet Województwa Podlaskiego na 2021 rok
Wdzięczni Naszym Bohaterom
Zasłużeni w walce o wolną Polskę kombatanci oraz Sybiracy otrzymywać będą zdrowe i ciepłe posiłki prosto do domu. Akcja, która potrwa do końca tego roku, realizowana jest przy wsparciu Samorządu Województwa Podlaskiego i jednej z białostockich restauracji.
Wdzięczni Naszym Bohaterom
Zasłużeni w walce o wolną Polskę kombatanci oraz Sybiracy otrzymywać będą zdrowe i ciepłe posiłki prosto do domu. Akcja, która potrwa do końca tego roku, realizowana jest przy wsparciu Samorządu Województwa Podlaskiego i jednej z białostockich restauracji.
„Misja Historia” – zarząd województwa dofinansował lekcje historii online
Ponad 3 tys. dzieci z podlaskich szkół podstawowych weźmie udział w niezwykłych lekcjach historii online. W roku 100-lecia wojny polsko-bolszewickiej Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Czemu by nie” opowie o tym konflikcie zbrojnym wykorzystując bogaty zbiór eksponatów z tamtego okresu
„Misja Historia” – zarząd województwa dofinansował lekcje historii online
Ponad 3 tys. dzieci z podlaskich szkół podstawowych weźmie udział w niezwykłych lekcjach historii online. W roku 100-lecia wojny polsko-bolszewickiej Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Czemu by nie” opowie o tym konflikcie zbrojnym wykorzystując bogaty zbiór eksponatów z tamtego okresu
Kolejne laboratorium bada próbki pod kątem SARS-CoV-2
Na dzień 13.11 w województwie podlaskim kwarantanną objętych jest 25 867 osób, a nadzorem epidemiologicznym 372 osoby. Potwierdzono do tej pory 17 221 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Liczba zgonów powiązanych z COVID-19 – 259. Wyzdrowiały 4702 osoby. W związku z nasilającą się w ostatnim czasie epidemią, w regionie powstało kolejne laboratorium wykonujące testy pod kątem koronawirusa. Od piątku (13.11) uruchomiła je Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku.
Kolejne laboratorium bada próbki pod kątem SARS-CoV-2
Na dzień 13.11 w województwie podlaskim kwarantanną objętych jest 25 867 osób, a nadzorem epidemiologicznym 372 osoby. Potwierdzono do tej pory 17 221 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Liczba zgonów powiązanych z COVID-19 – 259. Wyzdrowiały 4702 osoby. W związku z nasilającą się w ostatnim czasie epidemią, w regionie powstało kolejne laboratorium wykonujące testy pod kątem koronawirusa. Od piątku (13.11) uruchomiła je Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku.
Wojewoda wydał decyzję ZRID na kolejny odcinek drogi ekspresowej S61
W czwartek (12.11) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał na wniosek Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie - właściwego zarządcy drogi, decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, która obejmuje budowę drogi ekspresowej S61 na odcinku od węzła „Łomża Zachód” (z węzłem) do węzła „Kolno” (bez węzła) o długości prawie 13 km, budowę odcinka drogi krajowej nr 64 na odcinku od węzła „Łomża Północ” do Elżbiecina o długości ok. 6,2 km oraz drogowych obiektów inżynierskich i niezbędnej infrastruktury technicznej na terenie gmin: Łomża, Miasto Łomża i Piątnica.
Wojewoda wydał decyzję ZRID na kolejny odcinek drogi ekspresowej S61
W czwartek (12.11) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał na wniosek Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie - właściwego zarządcy drogi, decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, która obejmuje budowę drogi ekspresowej S61 na odcinku od węzła „Łomża Zachód” (z węzłem) do węzła „Kolno” (bez węzła) o długości prawie 13 km, budowę odcinka drogi krajowej nr 64 na odcinku od węzła „Łomża Północ” do Elżbiecina o długości ok. 6,2 km oraz drogowych obiektów inżynierskich i niezbędnej infrastruktury technicznej na terenie gmin: Łomża, Miasto Łomża i Piątnica.
Wojewoda Podlaski zainaugurował projekt "Białostocczyzna dla Niepodległej"
Osiem filmów, dyskusje w gronie ekspertów i konkursy z nagrodami – to główne elementy projektu „Białostocczyzna dla Niepodległej”, który realizuje Wojewoda Podlaski w ramach programu Niepodległa po to, by każdy mieszkaniec regionu mógł włączyć się w tegoroczne obchody setnej rocznicy zwycięskiej wojny polsko-bolszewickiej. W piątek (23.10) odbyła się inauguracja wydarzenia i premiera pierwszego filmu – „Droga do Niepodległości”. Ze względu na epidemię - nie w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, a na profilu Facebook Urzędu.
Wojewoda Podlaski zainaugurował projekt "Białostocczyzna dla Niepodległej"
Osiem filmów, dyskusje w gronie ekspertów i konkursy z nagrodami – to główne elementy projektu „Białostocczyzna dla Niepodległej”, który realizuje Wojewoda Podlaski w ramach programu Niepodległa po to, by każdy mieszkaniec regionu mógł włączyć się w tegoroczne obchody setnej rocznicy zwycięskiej wojny polsko-bolszewickiej. W piątek (23.10) odbyła się inauguracja wydarzenia i premiera pierwszego filmu – „Droga do Niepodległości”. Ze względu na epidemię - nie w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, a na profilu Facebook Urzędu.
