Znajdź swoje miasto lub gminę:
|
|
Setne urodziny Pułkownika
Niezwykła uroczystość z olsztyńskim magistracie. W piątek (5 października) dawnej sali sesyjnej swoje setne urodziny obchodził pułkownik Marcin Kus.
Setne urodziny Pułkownika
Niezwykła uroczystość z olsztyńskim magistracie. W piątek (5 października) dawnej sali sesyjnej swoje setne urodziny obchodził pułkownik Marcin Kus.
Obchody rocznicy solidarności z Węgrami
W Olsztynie odbyły się uroczystości związane z 65. rocznicą wiecu solidarności olsztynian z powstańcami węgierskimi.
Obchody rocznicy solidarności z Węgrami
W Olsztynie odbyły się uroczystości związane z 65. rocznicą wiecu solidarności olsztynian z powstańcami węgierskimi.
Otwarcie drogi w Julinie w gminie Iława
27 października odbyła się uroczystość otwarcia przebudowanej drogi gminnej w Julinie. Była ona również okazją do podsumowania pozostałych inwestycji drogowych, które zostały zrealizowane w tym roku. Na ich realizację gmina Iława pozyskała ponad 2 miliony złotych.
Otwarcie drogi w Julinie w gminie Iława
27 października odbyła się uroczystość otwarcia przebudowanej drogi gminnej w Julinie. Była ona również okazją do podsumowania pozostałych inwestycji drogowych, które zostały zrealizowane w tym roku. Na ich realizację gmina Iława pozyskała ponad 2 miliony złotych.
Znamy finalistów konkursu wiedzy o Olsztynie
Zmagania organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury są związane ze zbliżającymi się urodzinami naszego miasta. Wielki finał zabawy już w niedzielę (31 października) w kameralnej sali amfiteatru.
Znamy finalistów konkursu wiedzy o Olsztynie
Zmagania organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury są związane ze zbliżającymi się urodzinami naszego miasta. Wielki finał zabawy już w niedzielę (31 października) w kameralnej sali amfiteatru.
OBO 2022 rozstrzygnięte
Znamy wyniki IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty, które zdobyły najwięcej punktów w głosowaniu mieszkańców będą realizowane w następnym roku.
OBO 2022 rozstrzygnięte
Znamy wyniki IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty, które zdobyły najwięcej punktów w głosowaniu mieszkańców będą realizowane w następnym roku.
Żeglarze z wizytą w ratuszu
To był bardzo udany sezon w wykonaniu zawodników Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego. Okazją do rozmowy o startach minionych miesięcy oraz najbliższych planach było spotkanie z władzami miasta.
Żeglarze z wizytą w ratuszu
To był bardzo udany sezon w wykonaniu zawodników Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego. Okazją do rozmowy o startach minionych miesięcy oraz najbliższych planach było spotkanie z władzami miasta.
Olsztyn ma pierwszy sztab WOŚP
Nieco ponad sto dni zostało do jubileuszowego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zarejestrowany został już pierwszy olsztyński sztab, który będzie prowadzić zbiórkę w naszym mieście.
Olsztyn ma pierwszy sztab WOŚP
Nieco ponad sto dni zostało do jubileuszowego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zarejestrowany został już pierwszy olsztyński sztab, który będzie prowadzić zbiórkę w naszym mieście.
Nauczyciele wyróżnieni na ich święto
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do świętowania przez pracowników oświaty. To także dobry moment, by docenić najlepszych z najlepszych.
Nauczyciele wyróżnieni na ich święto
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do świętowania przez pracowników oświaty. To także dobry moment, by docenić najlepszych z najlepszych.
Olsztyn dumny z motorniczego i dyspozytora
Dzięki ich profesjonalizmowi i umiejętności zachowania zimnej krwi udało się przeprowadzić skuteczną akcję reanimacyjną. We wtorek (12 października) odebrali listy gratulacyjne.
Olsztyn dumny z motorniczego i dyspozytora
Dzięki ich profesjonalizmowi i umiejętności zachowania zimnej krwi udało się przeprowadzić skuteczną akcję reanimacyjną. We wtorek (12 października) odebrali listy gratulacyjne.
Fałszowali oświadczenia o powierzeniu pracy
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu (Morski Oddział SG) zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 25, 41 i 57 lat oraz 35-letnią kobietę, którzy na podstawie fałszywych dokumentów ułatwiali cudzoziemcom legalizację pobytu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Postępowanie w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
Fałszowali oświadczenia o powierzeniu pracy
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu (Morski Oddział SG) zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 25, 41 i 57 lat oraz 35-letnią kobietę, którzy na podstawie fałszywych dokumentów ułatwiali cudzoziemcom legalizację pobytu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Postępowanie w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
Historyczny dzwon trafił do w muzeum
O niezwykle cenny eksponat wzbogaciło się olsztyńskie Muzeum Nowoczesności. We wtorek (28 września) do Tartaku Raphaelsohnów dotarł pęknięty dzwon z ratuszowej wieży.
Historyczny dzwon trafił do w muzeum
O niezwykle cenny eksponat wzbogaciło się olsztyńskie Muzeum Nowoczesności. We wtorek (28 września) do Tartaku Raphaelsohnów dotarł pęknięty dzwon z ratuszowej wieży.
W Tolkmicku oddano hołd zamordowanym policjantom sadząc Dęby Pamięci
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki wspólnie z senator Prawa i Sprawiedliwości Bogusławą Orzechowską uczestniczył w uroczystości posadzenia Dębów Pamięci, które poświęcono pamięci aspirantów policji zamordowanych przez NKWD.
W Tolkmicku oddano hołd zamordowanym policjantom sadząc Dęby Pamięci
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki wspólnie z senator Prawa i Sprawiedliwości Bogusławą Orzechowską uczestniczył w uroczystości posadzenia Dębów Pamięci, które poświęcono pamięci aspirantów policji zamordowanych przez NKWD.
INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2021/2022
23 września br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego i promocja na pierwszy stopień oficerski w korpusie oficerów młodszych Policji.
INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2021/2022
23 września br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego i promocja na pierwszy stopień oficerski w korpusie oficerów młodszych Policji.
Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy
Jeśli nie zgłoszą się wolontariusze skala pomocy w naszym województwie będzie o połowę mniejsza - alarmują koordynatorzy Szlachetnej Paczki. Potrzeba około 400 osób.
Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy
Jeśli nie zgłoszą się wolontariusze skala pomocy w naszym województwie będzie o połowę mniejsza - alarmują koordynatorzy Szlachetnej Paczki. Potrzeba około 400 osób.
102. rocznica 16. Dywizji Zmechanizowanej
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w uroczystym apelu z okazji 102. rocznicy sformowania 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Króla Kazimierza Jagiellończyka.
102. rocznica 16. Dywizji Zmechanizowanej
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w uroczystym apelu z okazji 102. rocznicy sformowania 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Króla Kazimierza Jagiellończyka.
Więcej stref postojowych dla hulajnóg
Dodatkowe miejsca, które mają pomóc uporządkować pozostawianie hulajnóg. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu oznakował dziewięć dodatkowych lokalizacji.
Więcej stref postojowych dla hulajnóg
Dodatkowe miejsca, które mają pomóc uporządkować pozostawianie hulajnóg. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu oznakował dziewięć dodatkowych lokalizacji.
Otwarcie Klubu Senior + w Pomorskiej Wsi
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki wziął udział w uroczystym otwarciu Klubu Senior + w Pomorskiej Wsi w powiecie elbląskim.
Otwarcie Klubu Senior + w Pomorskiej Wsi
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki wziął udział w uroczystym otwarciu Klubu Senior + w Pomorskiej Wsi w powiecie elbląskim.
Otwarcie dwóch dróg w powiecie nidzickim
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki uczestniczył w otwarciu dróg powiatowych w miejscowościach Kozłowo i Sławka Wielka w powiecie nidzickim oraz odwiedził firmę Colet produkującą meble tapicerowane.
Otwarcie dwóch dróg w powiecie nidzickim
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki uczestniczył w otwarciu dróg powiatowych w miejscowościach Kozłowo i Sławka Wielka w powiecie nidzickim oraz odwiedził firmę Colet produkującą meble tapicerowane.
Olsztyn ma szachowego mistrza!
Sukces młodego olsztyńskiego szachisty. Aleksander Kopacki z UKS Kopernik został Mistrzem Polski w Szachach Szybkich 2021 w grupie chłopców do lat 8.
Olsztyn ma szachowego mistrza!
Sukces młodego olsztyńskiego szachisty. Aleksander Kopacki z UKS Kopernik został Mistrzem Polski w Szachach Szybkich 2021 w grupie chłopców do lat 8.
W Łukcie powstał Środowiskowy Dom Samopomocy
Placówka jest prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Morągu na zlecenie Powiatu Ostródzkiego, ze środków otrzymywanych na realizację zadań zleconych przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego.
W Łukcie powstał Środowiskowy Dom Samopomocy
Placówka jest prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Morągu na zlecenie Powiatu Ostródzkiego, ze środków otrzymywanych na realizację zadań zleconych przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego.
O tej wojnie nie da się zapomnieć
Nawet 80 milionów na całym świecie, z czego ok. sześciu milionów ofiar po stronie polskiej - to tragiczny bilans II wojny światowej. W Olsztynie uczciliśmy poległych w tamtych działaniach.
O tej wojnie nie da się zapomnieć
Nawet 80 milionów na całym świecie, z czego ok. sześciu milionów ofiar po stronie polskiej - to tragiczny bilans II wojny światowej. W Olsztynie uczciliśmy poległych w tamtych działaniach.
Nauczyciele z zawodowym awansem
Tylko godziny zostały do rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22. Tradycyjnie już niedługo przed inauguracją olsztyńscy nauczyciele odebrali potwierdzenie awansów.
Nauczyciele z zawodowym awansem
Tylko godziny zostały do rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22. Tradycyjnie już niedługo przed inauguracją olsztyńscy nauczyciele odebrali potwierdzenie awansów.
Teatr Lalek z nowym-starym dyrektorem
Kolejną kadencję Olsztyńskim Teatrem Lalek kierować będzie Andrzej Bartnikowski. Ten odebrał dziś (piątek, 27 sierpnia) nominację dyrektorską.
Teatr Lalek z nowym-starym dyrektorem
Kolejną kadencję Olsztyńskim Teatrem Lalek kierować będzie Andrzej Bartnikowski. Ten odebrał dziś (piątek, 27 sierpnia) nominację dyrektorską.
Kolejny przypadek wścieklizny
W dniu 25.08.2021r. w badaniu laboratoryjnym przeprowadzonym przez ZHW Olsztyn stwierdzono wściekliznę u nietoperza, który został podjęty z bloku przy ul. Lengowskiego 12 w Olsztynie. W związku z zaistniałą sytuacją zostało wydane rozporządzenie nr 4/2814/2021 z dn. 26 sierpnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie nr 3/2814/2021 z dn. 18 sierpnia 2021 r. w sprawie określenia obszaru zagrożonego wystąpieniem wścieklizny.
Kolejny przypadek wścieklizny
W dniu 25.08.2021r. w badaniu laboratoryjnym przeprowadzonym przez ZHW Olsztyn stwierdzono wściekliznę u nietoperza, który został podjęty z bloku przy ul. Lengowskiego 12 w Olsztynie. W związku z zaistniałą sytuacją zostało wydane rozporządzenie nr 4/2814/2021 z dn. 26 sierpnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie nr 3/2814/2021 z dn. 18 sierpnia 2021 r. w sprawie określenia obszaru zagrożonego wystąpieniem wścieklizny.
W wakacje w schronisku przybywa zwierząt
Tradycyjnie już miesiące przedwakacyjne oraz wakacje oznaczają wzrost liczby bezdomnych zwierząt. Nie inna sytuacja jest w olsztyńskim Schronisku dla Zwierząt.
W wakacje w schronisku przybywa zwierząt
Tradycyjnie już miesiące przedwakacyjne oraz wakacje oznaczają wzrost liczby bezdomnych zwierząt. Nie inna sytuacja jest w olsztyńskim Schronisku dla Zwierząt.
ZAHACZYLI MASZTEM O LINIĘ WYSOKIEGO NAPIĘCIA. Z POMOCĄ RUSZYŁ IM 14-LATEK, KTÓRY NIESTETY ZGINĄŁ
Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia, do którego doszło na rzece Pisa w Piszu. Płynąca łódź żaglowa zahaczyła masztem o linię wysokiego napięcia. Na skutek wyładowania elektrycznego dwóch mężczyzn wpadło do wody. Z pomocą ruszył im 14-latek, który był świadkiem zdarzenia. Niestety nastolatek ratując poszkodowanych sam zginął.
ZAHACZYLI MASZTEM O LINIĘ WYSOKIEGO NAPIĘCIA. Z POMOCĄ RUSZYŁ IM 14-LATEK, KTÓRY NIESTETY ZGINĄŁ
Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia, do którego doszło na rzece Pisa w Piszu. Płynąca łódź żaglowa zahaczyła masztem o linię wysokiego napięcia. Na skutek wyładowania elektrycznego dwóch mężczyzn wpadło do wody. Z pomocą ruszył im 14-latek, który był świadkiem zdarzenia. Niestety nastolatek ratując poszkodowanych sam zginął.
Ruszyła budowa S16 Borki Wielkie-Mrągowo
2 sierpnia 2021 r. rozpoczęto prace budowlane na odcinku drogi ekspresowej S16 Borki Wielkie-Mrągowo. W wydarzeniu wzięli udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz Wicewojewoda Sławomir Sadowski. Inwestycja potrwa do końca 2023 roku.
Ruszyła budowa S16 Borki Wielkie-Mrągowo
2 sierpnia 2021 r. rozpoczęto prace budowlane na odcinku drogi ekspresowej S16 Borki Wielkie-Mrągowo. W wydarzeniu wzięli udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz Wicewojewoda Sławomir Sadowski. Inwestycja potrwa do końca 2023 roku.
Obrotny handlarz
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie przechwycili krajankę tytoniową wartą ponad 56 tys. zł. Nielegalny towar przewoził mieszkaniec powiatu elbląskiego.
Obrotny handlarz
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie przechwycili krajankę tytoniową wartą ponad 56 tys. zł. Nielegalny towar przewoził mieszkaniec powiatu elbląskiego.
„Jak wyprzedzić czwartą falę pandemii?”
W Olsztynie odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli: Krzysztof Saczka - Główny Inspektor Sanitarny, Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski, prof. Andrzej Zieliński - Radca Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Janusz Dzisko - Wojewódzki Inspektor Sanitarny.
„Jak wyprzedzić czwartą falę pandemii?”
W Olsztynie odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli: Krzysztof Saczka - Główny Inspektor Sanitarny, Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski, prof. Andrzej Zieliński - Radca Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Janusz Dzisko - Wojewódzki Inspektor Sanitarny.
NARKOTYKI PRZESYŁAŁ POCZTĄ KURIERSKĄ
Ponad 34 kilogramy narkotyków i substancji psychotropowych zabezpieczyli policjanci stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową u 31-letniego mieszkańca Olsztyna. Związany ze środowiskiem pseudokibiców mężczyzna odpowie za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości substancji odurzających. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na 2 miesiące. 31-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności
NARKOTYKI PRZESYŁAŁ POCZTĄ KURIERSKĄ
Ponad 34 kilogramy narkotyków i substancji psychotropowych zabezpieczyli policjanci stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową u 31-letniego mieszkańca Olsztyna. Związany ze środowiskiem pseudokibiców mężczyzna odpowie za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości substancji odurzających. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na 2 miesiące. 31-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności
Narkotyki w mieszkaniu i samochodzie
Funkcjonariusze z Morskiego i Warmińsko-Mazurskiego Oddziałów Straży Granicznej zatrzymali w Elblągu 33-letnią kobietę i 32-letniego mężczyznę, którzy posiadali prawie kilogram narkotyków. Towar był wart przeszło 42 tys. zł
Narkotyki w mieszkaniu i samochodzie
Funkcjonariusze z Morskiego i Warmińsko-Mazurskiego Oddziałów Straży Granicznej zatrzymali w Elblągu 33-letnią kobietę i 32-letniego mężczyznę, którzy posiadali prawie kilogram narkotyków. Towar był wart przeszło 42 tys. zł
75-lecie SP ZOZ MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie
75 lat to piękny jubileusz. To jubileusz trwającej wiele lat troski o zdrowie i życie mieszkańców, przede wszystkim Warmii i Mazur - powiedział wiceminister Błażej Poboży podczas uroczystości 75-lecia SP ZOZ MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. Spotkanie z tej okazji odbyło się w piątek (18 czerwca br.) w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim.
75-lecie SP ZOZ MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie
75 lat to piękny jubileusz. To jubileusz trwającej wiele lat troski o zdrowie i życie mieszkańców, przede wszystkim Warmii i Mazur - powiedział wiceminister Błażej Poboży podczas uroczystości 75-lecia SP ZOZ MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. Spotkanie z tej okazji odbyło się w piątek (18 czerwca br.) w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim.
Prawie 47 mln zł na wsparcie dla gmin popegeerowskich z Warmii i Mazur
Gminy popegeerowskie były przez wiele lat zapomniane, a ich wykluczenie było odczuwalne. Bardzo się cieszę i jestem szczególnie dumny, że możemy, między innymi przez takie inicjatywy jak dzisiejsza, próbować wyrównywać te różnice - powiedział wiceminister Błażej Poboży w czwartek (17 czerwca br.) w Kamionku (woj. warmińsko-mazurskie). Podsekretarz stanu w MSWiA razem z Arturem Chojeckim – wojewodą warmińsko-mazurskim wręczył 40 gminom z województwa warmińsko-mazurskiego, w których kiedyś działały PGR-y, promesy na realizację inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Prawie 47 mln zł na wsparcie dla gmin popegeerowskich z Warmii i Mazur
Gminy popegeerowskie były przez wiele lat zapomniane, a ich wykluczenie było odczuwalne. Bardzo się cieszę i jestem szczególnie dumny, że możemy, między innymi przez takie inicjatywy jak dzisiejsza, próbować wyrównywać te różnice - powiedział wiceminister Błażej Poboży w czwartek (17 czerwca br.) w Kamionku (woj. warmińsko-mazurskie). Podsekretarz stanu w MSWiA razem z Arturem Chojeckim – wojewodą warmińsko-mazurskim wręczył 40 gminom z województwa warmińsko-mazurskiego, w których kiedyś działały PGR-y, promesy na realizację inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Otwarcie Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci Caritas
2 czerwca w Olsztynie zostało otwarte Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci Caritas. To pierwsza tego typu placówka w północno-wschodniej Polsce. Powstało w zabytkowym budynku dawnych koszar przy ulicy Kromera przy Parku Podzamcze.
Otwarcie Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci Caritas
2 czerwca w Olsztynie zostało otwarte Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci Caritas. To pierwsza tego typu placówka w północno-wschodniej Polsce. Powstało w zabytkowym budynku dawnych koszar przy ulicy Kromera przy Parku Podzamcze.
Uroczystości pogrzebowe śp. Jerzego Wilka
Śp. Jerzy Wilk, były prezydent Elbląga i poseł na Sejm RP, spoczął dziś na Cmentarzu Agrykola w Elblągu. Za zasługi w działalności publicznej, Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Jerzego Wilka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W ostatniej drodze, obok rodziny i przyjaciół, towarzyszyli mu m.in. Premier RP Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński - wiceprezes rady ministrów i prezes PiS, Ryszard Terlecki - wicemarszałek Sejmu, Adam Kwiatkowski - sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta RP, Dariusz Drelich - wojewoda pomorski i Artur Chojecki - wojewoda warmińsko-mazurski.
Uroczystości pogrzebowe śp. Jerzego Wilka
Śp. Jerzy Wilk, były prezydent Elbląga i poseł na Sejm RP, spoczął dziś na Cmentarzu Agrykola w Elblągu. Za zasługi w działalności publicznej, Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Jerzego Wilka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W ostatniej drodze, obok rodziny i przyjaciół, towarzyszyli mu m.in. Premier RP Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński - wiceprezes rady ministrów i prezes PiS, Ryszard Terlecki - wicemarszałek Sejmu, Adam Kwiatkowski - sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta RP, Dariusz Drelich - wojewoda pomorski i Artur Chojecki - wojewoda warmińsko-mazurski.
Obchody Święta 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej
W uroczystości na placu apelowym wziął udział Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Wicemarszałek Województwa Pan Marcin Kuchciński, w zastępstwie za Prezydenta Miasta Olsztyn był Pan Ryszard Kuć, Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej Pan gen. dyw. Krzysztof Radomski oraz wielu innych przedstawicieli regionu, oświaty, służb mundurowych i jednostek wojskowych.
Obchody Święta 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej
W uroczystości na placu apelowym wziął udział Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Wicemarszałek Województwa Pan Marcin Kuchciński, w zastępstwie za Prezydenta Miasta Olsztyn był Pan Ryszard Kuć, Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej Pan gen. dyw. Krzysztof Radomski oraz wielu innych przedstawicieli regionu, oświaty, służb mundurowych i jednostek wojskowych.
PODCZAS SŁUŻBY UGASILI PŁONĄCEGO CZŁOWIEKA
Policjantów gołdapskiej prewencji w trakcie służby spotkał szokujący widok. W pewnej odległości od nich jakiś człowiek płonął jak żywa pochodnia. Funkcjonariusze zachowali chłodną głowę i natychmiast ruszyli mu z pomocą, wzywając jednocześnie pomoc medyczną. Przy pomocy gaśnicy i koców oraz wsparciu ze strony innego świadka ugasili płonącego mężczyznę. Trafił on pod opiekę medyków, a policjanci wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia.
PODCZAS SŁUŻBY UGASILI PŁONĄCEGO CZŁOWIEKA
Policjantów gołdapskiej prewencji w trakcie służby spotkał szokujący widok. W pewnej odległości od nich jakiś człowiek płonął jak żywa pochodnia. Funkcjonariusze zachowali chłodną głowę i natychmiast ruszyli mu z pomocą, wzywając jednocześnie pomoc medyczną. Przy pomocy gaśnicy i koców oraz wsparciu ze strony innego świadka ugasili płonącego mężczyznę. Trafił on pod opiekę medyków, a policjanci wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia.
ODDAJĄC KREW, DAJESZ ŻYCIE
Po raz kolejny słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie podzielili się najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi.
ODDAJĄC KREW, DAJESZ ŻYCIE
Po raz kolejny słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie podzielili się najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi.
10–lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolnicy
To już 10 lat, jak funkcjonuje placówka, w której obecnie może przebywać docelowo 50 uczestników przewlekle chorych psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie. Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolnicy jest ośrodkiem wsparcia pobytu dziennego. Z okazji jubileuszu placówkę odwiedził wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski.
10–lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolnicy
To już 10 lat, jak funkcjonuje placówka, w której obecnie może przebywać docelowo 50 uczestników przewlekle chorych psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie. Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolnicy jest ośrodkiem wsparcia pobytu dziennego. Z okazji jubileuszu placówkę odwiedził wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski.
Dzień Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów na Warmii i Mazurach
Pierwsze obchody Dnia Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów na Warmii i Mazurach odbyły się 18 stycznia 2021 r. w Działdowie. W uroczystości uczestniczył Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski.
Dzień Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów na Warmii i Mazurach
Pierwsze obchody Dnia Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów na Warmii i Mazurach odbyły się 18 stycznia 2021 r. w Działdowie. W uroczystości uczestniczył Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski.
ZATRZYMANI MĘŻCZYŹNI W SPRAWIE ŚMIERCI 33-LATKA W OLSZTYNIE
W przedostatni dzień 2020 roku przypadkowy przechodzień na jednej z ulic Olsztyna zauważył ciało młodego mężczyzny. Powiadomił o tym służby, ale niestety na jakąkolwiek pomoc w tym przypadku było już za późno. Śledczy ustalili dane osobowe 33-latka oraz to, że do jego śmierci przyczyniły się inne osoby. Kolejne godziny trudnej i skrupulatnej pracy przyniosły efekt, w postaci ustalenia tożsamości osób podejrzewanych w tej sprawie. Ci próbowali uniknąć spotkania z policjantami, wyjeżdżając z miasta. Na nic się to zdało. Wkrótce zostali zatrzymani przez policjantów w Sopocie.
ZATRZYMANI MĘŻCZYŹNI W SPRAWIE ŚMIERCI 33-LATKA W OLSZTYNIE
W przedostatni dzień 2020 roku przypadkowy przechodzień na jednej z ulic Olsztyna zauważył ciało młodego mężczyzny. Powiadomił o tym służby, ale niestety na jakąkolwiek pomoc w tym przypadku było już za późno. Śledczy ustalili dane osobowe 33-latka oraz to, że do jego śmierci przyczyniły się inne osoby. Kolejne godziny trudnej i skrupulatnej pracy przyniosły efekt, w postaci ustalenia tożsamości osób podejrzewanych w tej sprawie. Ci próbowali uniknąć spotkania z policjantami, wyjeżdżając z miasta. Na nic się to zdało. Wkrótce zostali zatrzymani przez policjantów w Sopocie.
Wojewoda przekazał staroście elbląskiemu czek na 6,5 mln zł
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki przekazał staroście elbląskiemu Maciejowi Romanowskiemu czek na 6,5 mln zł. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat Elbląski jest też beneficjentem Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
Wojewoda przekazał staroście elbląskiemu czek na 6,5 mln zł
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki przekazał staroście elbląskiemu Maciejowi Romanowskiemu czek na 6,5 mln zł. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat Elbląski jest też beneficjentem Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
Harcerze z ZHP przekazali Wojewodzie Betlejemskie Światło Pokoju
W piątek 18 grudnia, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki gościł harcerzy z warmińsko-mazurskiej chorągwi ZHP, którzy przekazali na jego ręce Betlejemskie Światło Pokoju, symbol pokoju, nadziei i miłości.
Harcerze z ZHP przekazali Wojewodzie Betlejemskie Światło Pokoju
W piątek 18 grudnia, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki gościł harcerzy z warmińsko-mazurskiej chorągwi ZHP, którzy przekazali na jego ręce Betlejemskie Światło Pokoju, symbol pokoju, nadziei i miłości.
Pracowali nielegalnie w Polsce
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach ujawnili nieprawidłowości w powierzeniu pracy cudzoziemcom w jednej z firm transportowych w powiecie mrągowskim. Właściciel firmy zatrudnił 13 obywateli Ukrainy w wieku 26-50 lat oraz 51-letniego obywatela Białorusi niezgodnie z przepisami.
Pracowali nielegalnie w Polsce
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach ujawnili nieprawidłowości w powierzeniu pracy cudzoziemcom w jednej z firm transportowych w powiecie mrągowskim. Właściciel firmy zatrudnił 13 obywateli Ukrainy w wieku 26-50 lat oraz 51-letniego obywatela Białorusi niezgodnie z przepisami.
Wizyta wojewody w gminie Rychliki
Pomimo pandemii budowy i remonty dróg finansowanych z Rządowego Programu Fundusz Dróg Samorządowych idą naprzód. Tak jest w powiecie elbląskim, a dokładnie w gminie Rychliki, gdzie wojewoda Artur Chojecki sprawdzał czy prace idą zgodnie z planem.
Wizyta wojewody w gminie Rychliki
Pomimo pandemii budowy i remonty dróg finansowanych z Rządowego Programu Fundusz Dróg Samorządowych idą naprzód. Tak jest w powiecie elbląskim, a dokładnie w gminie Rychliki, gdzie wojewoda Artur Chojecki sprawdzał czy prace idą zgodnie z planem.
Szpital tymczasowy w Szczytnie dla pacjentów z COVID 19 już od grudnia
Szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID 19 w Szczytnie, jedna z dwóch takich placówek na Warmii i Mazurach, ma być uruchomiony na początku grudnia - podał wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. 70 miejsc przygotowanych dla chorych będzie wyposażonych w respiratory.
Szpital tymczasowy w Szczytnie dla pacjentów z COVID 19 już od grudnia
Szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID 19 w Szczytnie, jedna z dwóch takich placówek na Warmii i Mazurach, ma być uruchomiony na początku grudnia - podał wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. 70 miejsc przygotowanych dla chorych będzie wyposażonych w respiratory.
NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ ODSZEDŁ NASZ KOLEGA ASP. MARCIN OPOŃSKI
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że po ciężkiej walce z chorobą zmarł nasz kolega asp. Marcin Opoński policjant Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Miał zaledwie 41 lat. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i przyjaciół. Komendant Główny Policji, kierownictwo warmińsko-mazurskiej Policji, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie, koledzy i koleżanki funkcjonariusza łączą się w bólu z pogrążonymi w żałobie bliskimi.
NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ ODSZEDŁ NASZ KOLEGA ASP. MARCIN OPOŃSKI
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że po ciężkiej walce z chorobą zmarł nasz kolega asp. Marcin Opoński policjant Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Miał zaledwie 41 lat. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i przyjaciół. Komendant Główny Policji, kierownictwo warmińsko-mazurskiej Policji, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie, koledzy i koleżanki funkcjonariusza łączą się w bólu z pogrążonymi w żałobie bliskimi.
KOLEJNE LUDZKIE ŻYCIE OCALONE DZIĘKI SZYBKIEJ REAKCJI POLICJANTÓW
Każda interwencja jest inna, a policjant nigdy nie może być pewny tego czego może się spodziewać. Jednak na wszystko musi być przygotowany. Tak jak policjanci ze Szczytna, którzy podejmując interwencję związaną z awanturą domową, nie wiedzieli, że stoczą walkę o życie 41-latka, który próbował je sobie odebrać. Odpowiednie przeszkolenie funkcjonariuszy oraz ich natychmiastowa reakcja doprowadziły do tego, że przywrócili oni mężczyźnie funkcje życiowe. 41-latek trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona specjalistyczna pomoc medyczna i wsparcie psychologa.
KOLEJNE LUDZKIE ŻYCIE OCALONE DZIĘKI SZYBKIEJ REAKCJI POLICJANTÓW
Każda interwencja jest inna, a policjant nigdy nie może być pewny tego czego może się spodziewać. Jednak na wszystko musi być przygotowany. Tak jak policjanci ze Szczytna, którzy podejmując interwencję związaną z awanturą domową, nie wiedzieli, że stoczą walkę o życie 41-latka, który próbował je sobie odebrać. Odpowiednie przeszkolenie funkcjonariuszy oraz ich natychmiastowa reakcja doprowadziły do tego, że przywrócili oni mężczyźnie funkcje życiowe. 41-latek trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona specjalistyczna pomoc medyczna i wsparcie psychologa.
Pamięci węgierskiego powstania
Blisko 64 lata temu 12 tysięcy mieszkańców Olsztyna protestowało przeciwko sowieckiej agresji na niepodległe Węgry. Była to największa w Polsce i w całej Europie manifestacja poparcia dla narodu węgierskiego.
Pamięci węgierskiego powstania
Blisko 64 lata temu 12 tysięcy mieszkańców Olsztyna protestowało przeciwko sowieckiej agresji na niepodległe Węgry. Była to największa w Polsce i w całej Europie manifestacja poparcia dla narodu węgierskiego.
Otwarcie drogi przy ul. Dąbrowskiego w Lidzbarku Warmińskim
Dziś (28.09.) Wojewoda Artur Chojecki uczestniczył w otwarciu drogi przy ul. Dąbrowskiego w Lidzbarku Warmińskim, inwestycji współfinansowanej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych
Otwarcie drogi przy ul. Dąbrowskiego w Lidzbarku Warmińskim
Dziś (28.09.) Wojewoda Artur Chojecki uczestniczył w otwarciu drogi przy ul. Dąbrowskiego w Lidzbarku Warmińskim, inwestycji współfinansowanej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych
Pod znakiem świętego Marka
Wojewoda Artur Chojecki spotkał się dzisiaj z laureatami kolejnej edycji Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Tegoroczna ósma edycja konkursu, podobnie jak poprzednie, została zorganizowana przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie oraz Akcję Katolicką Archidiecezji Warmińskiej i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Miłakowie
Pod znakiem świętego Marka
Wojewoda Artur Chojecki spotkał się dzisiaj z laureatami kolejnej edycji Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Tegoroczna ósma edycja konkursu, podobnie jak poprzednie, została zorganizowana przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie oraz Akcję Katolicką Archidiecezji Warmińskiej i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Miłakowie
Otwarcie drogi w Łąkorzu
Dziś odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej drogi powiatowej Nr 1299N gr. Woj. (Brodnica) – Krotoszyny – Szwarcenowo – droga powiatowa Nr 1333N na odcinku Łąkorek – Łąkorz. Wraz z samorządowcami wstęgę otwarcia przecinał Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski.
Otwarcie drogi w Łąkorzu
Dziś odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej drogi powiatowej Nr 1299N gr. Woj. (Brodnica) – Krotoszyny – Szwarcenowo – droga powiatowa Nr 1333N na odcinku Łąkorek – Łąkorz. Wraz z samorządowcami wstęgę otwarcia przecinał Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski.
Święto 16 Dywizji Zmechanizowanej
16 Dywizja Zmechanizowana świętuje 101. rocznicę utworzenia . W uroczystościach, które odbywałysię w Olsztynie, wziął udział Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.
Święto 16 Dywizji Zmechanizowanej
16 Dywizja Zmechanizowana świętuje 101. rocznicę utworzenia . W uroczystościach, które odbywałysię w Olsztynie, wziął udział Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.
