Znajdź swoje miasto lub gminę:
|
|
Wizyta konsula generalnego Federacji Rosyjskiej
Konsul generalny Federacji Rosyjskiej Ivan Kosonogov gościł 25 maja 2018 roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie spotkał się z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny.Wizyta konsula generalnego Federacji Rosyjskiej
Konsul generalny Federacji Rosyjskiej Ivan Kosonogov gościł 25 maja 2018 roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie spotkał się z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny.
Pierwsze zatrzymania po zajściach podczas meczu Lech Poznań - Legia Warszawa
W związku z wydarzeniami, do których doszło na trybunach podczas niedzielnego meczu piłkarskiego pomiędzy Lechem Poznań i Legią Warszawa, minister Joachim Brudziński spotkał się wczoraj z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem, aby omówić działania podjęte przez funkcjonariuszy Policji.Pierwsze zatrzymania po zajściach podczas meczu Lech Poznań - Legia Warszawa
W związku z wydarzeniami, do których doszło na trybunach podczas niedzielnego meczu piłkarskiego pomiędzy Lechem Poznań i Legią Warszawa, minister Joachim Brudziński spotkał się wczoraj z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem, aby omówić działania podjęte przez funkcjonariuszy Policji.
Tygrysie eskadry na Krzesinach
Pierwszy raz w historii „tygrysie eskadry” przybyły do Polski, aby wziąć udział w ćwiczeniach NATO Tiger Meet. Zlot samolotów wojskowych NATO i państw uczestniczących w programie Partnerstwo dla Pokoju odbywa się na terenie lotniska w Krzesinach. Manewrom podczas Dnia Dostojnych Gości przyglądał się wiceminister obrony narodowej Tomasz Szatkowski i wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.Tygrysie eskadry na Krzesinach
Pierwszy raz w historii „tygrysie eskadry” przybyły do Polski, aby wziąć udział w ćwiczeniach NATO Tiger Meet. Zlot samolotów wojskowych NATO i państw uczestniczących w programie Partnerstwo dla Pokoju odbywa się na terenie lotniska w Krzesinach. Manewrom podczas Dnia Dostojnych Gości przyglądał się wiceminister obrony narodowej Tomasz Szatkowski i wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.
Upamiętnienie policjantów województwa poznańskiego
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w uroczystościach upamiętniających 78. rocznicę pomordowania policjantów policji państwowej II RP województwa poznańskiego przez sowieckich i nazistowskich okupantów. Obchody rozpoczęła msza święta w kościele garnizonowym pod wezwaniem świętego Jerzego w Poznaniu.Upamiętnienie policjantów województwa poznańskiego
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w uroczystościach upamiętniających 78. rocznicę pomordowania policjantów policji państwowej II RP województwa poznańskiego przez sowieckich i nazistowskich okupantów. Obchody rozpoczęła msza święta w kościele garnizonowym pod wezwaniem świętego Jerzego w Poznaniu.
Rządowe środki na integrację społeczności romskiej
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podpisała dziś z wielkopolskimi samorządowcami umowy na realizację zadań w ramach „Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020”. W spotkaniu uczestniczyła również pełnomocnik wojewody wielkopolskiego ds. równego traktowania Maria KrupeckaRządowe środki na integrację społeczności romskiej
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podpisała dziś z wielkopolskimi samorządowcami umowy na realizację zadań w ramach „Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020”. W spotkaniu uczestniczyła również pełnomocnik wojewody wielkopolskiego ds. równego traktowania Maria Krupecka
Rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann złożył kwiaty pod Pomnikiem Armii Poznań, podczas uroczystości z okazji 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie, oddając hołd poległym bohaterom. W uroczystościach uczestniczyli także kombatanci, żołnierze, przedstawiciele policji, straży, wojska, parlamentarzyści, samorządowcy, harcerze, uczniowie poznańskich szkół oraz mieszkańcy miastaRocznica zakończenia II wojny światowej w Europie
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann złożył kwiaty pod Pomnikiem Armii Poznań, podczas uroczystości z okazji 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie, oddając hołd poległym bohaterom. W uroczystościach uczestniczyli także kombatanci, żołnierze, przedstawiciele policji, straży, wojska, parlamentarzyści, samorządowcy, harcerze, uczniowie poznańskich szkół oraz mieszkańcy miasta
Dzień Pamięci Polek i Polaków represjonowanych przez III Rzeszę
Dziś w Poznaniu ( 7 maja ) oddano hołd mieszkańcom Wielkopolski, poległym, pomordowanym, więzionym i deportowanym w trakcie II wojny światowej. Uroczystości z okazji Dnia Pamięci Polek i Polaków represjonowanych przez III Rzeszę w latach 1939-1945 rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Poznaniu.Dzień Pamięci Polek i Polaków represjonowanych przez III Rzeszę
Dziś w Poznaniu ( 7 maja ) oddano hołd mieszkańcom Wielkopolski, poległym, pomordowanym, więzionym i deportowanym w trakcie II wojny światowej. Uroczystości z okazji Dnia Pamięci Polek i Polaków represjonowanych przez III Rzeszę w latach 1939-1945 rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Poznaniu.
Straż Graniczna i CBŚP zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów
Likwidacja fabryki papierosów, zabezpieczenie ponad 4,6 mln sztuk papierosów oraz niemal 400 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy to efekt wspólnej akcji funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego i Śląskiego OSG i policjantów z CBŚP. Wartość towaru oszacowano na ok. 3,5 mln złotych. Do sprawy zatrzymano czterech obywateli Serbii i dwóch Polaków. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Tomyślu.Straż Graniczna i CBŚP zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów
Likwidacja fabryki papierosów, zabezpieczenie ponad 4,6 mln sztuk papierosów oraz niemal 400 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy to efekt wspólnej akcji funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego i Śląskiego OSG i policjantów z CBŚP. Wartość towaru oszacowano na ok. 3,5 mln złotych. Do sprawy zatrzymano czterech obywateli Serbii i dwóch Polaków. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Tomyślu.
95 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Kucharach
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg uczestniczyła w gminnych obchodach Dnia Strażaka w Kucharach. Uroczystości uświetnił jubileusz 95-lecia miejscowej jednostki ochotniczej straży pożarnej oraz uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.95 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Kucharach
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg uczestniczyła w gminnych obchodach Dnia Strażaka w Kucharach. Uroczystości uświetnił jubileusz 95-lecia miejscowej jednostki ochotniczej straży pożarnej oraz uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.
Parada Cabrio przejechała ulicami Poznania
Sto kabrioletów przystrojonych w biało-czerwone flagi ruszyło w paradzie ulicami Poznania, aby wspólnie obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Miłośnicy aut bez dachu w ten wyjątkowy sposób uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego.Parada Cabrio przejechała ulicami Poznania
Sto kabrioletów przystrojonych w biało-czerwone flagi ruszyło w paradzie ulicami Poznania, aby wspólnie obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Miłośnicy aut bez dachu w ten wyjątkowy sposób uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego.
Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie
Gniezno obchodziło uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W uroczystościach uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie
Gniezno obchodziło uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W uroczystościach uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.
Posnania zwycięzcą ICSC European Shopping Centre Awards 2018!
Posnania, jako jedyny polski obiekt handlowy, została nagrodzona w prestiżowym konkursie ICSC European Shopping Centre Awards 2018 w kategorii New Developments, Extra Large Centres. Uroczysta gala i wręczenie nagród odbyło się 26 kwietnia w Barcelonie.Posnania zwycięzcą ICSC European Shopping Centre Awards 2018!
Posnania, jako jedyny polski obiekt handlowy, została nagrodzona w prestiżowym konkursie ICSC European Shopping Centre Awards 2018 w kategorii New Developments, Extra Large Centres. Uroczysta gala i wręczenie nagród odbyło się 26 kwietnia w Barcelonie.
CBA weszło do Urzędu Miasta w Poznaniu
Przedstawiciele Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu zgłosili się dziś (23 kwietnia) w godzinach przedpołudniowych do Urzędu Miasta Poznania, przedstawiając postanowienie prokuratora Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, zawierające żądanie wydania rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie domniemania działania na szkodę PKS S.A. przez członków zarządu i rady nadzorczej tej spółki w związku ze sprzedażą nieruchomości, na terenie której znajdował się dworzec autobusowy.CBA weszło do Urzędu Miasta w Poznaniu
Przedstawiciele Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu zgłosili się dziś (23 kwietnia) w godzinach przedpołudniowych do Urzędu Miasta Poznania, przedstawiając postanowienie prokuratora Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, zawierające żądanie wydania rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie domniemania działania na szkodę PKS S.A. przez członków zarządu i rady nadzorczej tej spółki w związku ze sprzedażą nieruchomości, na terenie której znajdował się dworzec autobusowy.
Narada służb mundurowych z ministrem spraw wewnętrznych i administracji
W Szkole Policji w Pile odbyła się odprawa ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego z komendantami wojewódzkimi, powiatowymi oraz miejskimi Policji i Państwowej Straży Pożarnej. W wizycie ministra uczestniczył również wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.Narada służb mundurowych z ministrem spraw wewnętrznych i administracji
W Szkole Policji w Pile odbyła się odprawa ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego z komendantami wojewódzkimi, powiatowymi oraz miejskimi Policji i Państwowej Straży Pożarnej. W wizycie ministra uczestniczył również wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.
Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Szamotułach
Silne państwo to dobrze wychowana, a przede wszystkim dobrze wykształcona młodzież. Silne państwo to praca - a więc bezpieczna rodzina - mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Szamotuł. W prezydenckiej wizycie uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Szamotułach
Silne państwo to dobrze wychowana, a przede wszystkim dobrze wykształcona młodzież. Silne państwo to praca - a więc bezpieczna rodzina - mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Szamotuł. W prezydenckiej wizycie uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Poznaniu
W imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann złożył kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru, podczas obchodów 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, oddając hołd pomordowanym Polakom na Wschodzie. W uroczystościach uczestniczyli także kombatanci, rodziny katyńskie, przedstawiciele służb, stowarzyszeń, parlamentarzyści, harcerze, mieszkańcy Poznania i młodzież.Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Poznaniu
W imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann złożył kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru, podczas obchodów 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, oddając hołd pomordowanym Polakom na Wschodzie. W uroczystościach uczestniczyli także kombatanci, rodziny katyńskie, przedstawiciele służb, stowarzyszeń, parlamentarzyści, harcerze, mieszkańcy Poznania i młodzież.
Poznańskie obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Krzesinach
9 kwietnia na terenie lotniska wojskowego w Krzesinach, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą parę prezydencką Lecha i Marię Kaczyńskich oraz pod pomnikiem dowódcy Sił Powietrznych generała Andrzeja Błasika.Poznańskie obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Krzesinach
9 kwietnia na terenie lotniska wojskowego w Krzesinach, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą parę prezydencką Lecha i Marię Kaczyńskich oraz pod pomnikiem dowódcy Sił Powietrznych generała Andrzeja Błasika.
Poznańskie obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w uroczystościach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej, które miały miejsce w Poznaniu oraz na lotnisku wojskowym w Krzesinach.Poznańskie obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w uroczystościach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej, które miały miejsce w Poznaniu oraz na lotnisku wojskowym w Krzesinach.
2 lata 500 plus w Czerwonaku i Wielkopolsce
W Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach pod hasłem „Rodzina Razem” odbyły się gminne obchody „Narodowego Dnia Życia”. Organizowane dla dzieci pokazy, animacje i warsztaty były też dobrą okazją do podsumowania rządowego programu „Rodzina 500 plus”, które zaprezentowali wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg oraz wójt gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld.2 lata 500 plus w Czerwonaku i Wielkopolsce
W Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach pod hasłem „Rodzina Razem” odbyły się gminne obchody „Narodowego Dnia Życia”. Organizowane dla dzieci pokazy, animacje i warsztaty były też dobrą okazją do podsumowania rządowego programu „Rodzina 500 plus”, które zaprezentowali wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg oraz wójt gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld.
Spotkanie świąteczne w Policji
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych, odbyło się uroczyste spotkanie szefa wielkopolskich policjantów insp. Piotra Mąki z przedstawicielami parlamentu, samorządu, duchowieństwa oraz służb mundurowych.Spotkanie świąteczne w Policji
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych, odbyło się uroczyste spotkanie szefa wielkopolskich policjantów insp. Piotra Mąki z przedstawicielami parlamentu, samorządu, duchowieństwa oraz służb mundurowych.
Okręgowy zjazd pielęgniarek i położnych
Ponad 200 pielęgniarek i położnych wzięło udział w okręgowym zjeździe samorządu zawodowego w Poznaniu. W spotkaniu uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Głównym tematem rozmów było rosnące zapotrzebowanie na pracę pielęgniarek w jednostkach służby zdrowia.Okręgowy zjazd pielęgniarek i położnych
Ponad 200 pielęgniarek i położnych wzięło udział w okręgowym zjeździe samorządu zawodowego w Poznaniu. W spotkaniu uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Głównym tematem rozmów było rosnące zapotrzebowanie na pracę pielęgniarek w jednostkach służby zdrowia.
KOBIETA POTRAFI, czyli Dzień Kobiet po strażacku
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, już po raz trzeci, wielkopolscy strażacy przygotowali wyjątkową atrakcję. Chcąc zwiększyć wiedzę kobiet o zagrożeniach i sposobach radzenia sobie w sytuacjach ekstremalnych, strażacy z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu zorganizowali wyjątkową akcję edukacyjną dostosowaną do potrzeb i wymagań płci pięknej.KOBIETA POTRAFI, czyli Dzień Kobiet po strażacku
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, już po raz trzeci, wielkopolscy strażacy przygotowali wyjątkową atrakcję. Chcąc zwiększyć wiedzę kobiet o zagrożeniach i sposobach radzenia sobie w sytuacjach ekstremalnych, strażacy z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu zorganizowali wyjątkową akcję edukacyjną dostosowaną do potrzeb i wymagań płci pięknej.
Otwarcie wystawy „Żegota”
Poczta Polska we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej dokonała otwarcia wystawy „Żegota”. Wydarzenie ma związek z przypadającym 24 marca Narodowym Dniem Pamięci Polaków ratujących Żydow pod okupacją niemiecką. W oficjalnym otwarciu wystawy w gmachu Poczty Polskiej przy ulicy Głogowskiej w Poznaniu uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.Otwarcie wystawy „Żegota”
Poczta Polska we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej dokonała otwarcia wystawy „Żegota”. Wydarzenie ma związek z przypadającym 24 marca Narodowym Dniem Pamięci Polaków ratujących Żydow pod okupacją niemiecką. W oficjalnym otwarciu wystawy w gmachu Poczty Polskiej przy ulicy Głogowskiej w Poznaniu uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.
Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył dziś w posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego. Podczas spotkania omówione zostały między innymi kwestie występowania i likwidacji ognisk afrykańskiego pomoru świń.Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył dziś w posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego. Podczas spotkania omówione zostały między innymi kwestie występowania i likwidacji ognisk afrykańskiego pomoru świń.
Otwarcie wystawy „Milcząc, wołają”
W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu z udziałem wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna otwarta została wystawa „Milcząc, wołają”.Otwarcie wystawy „Milcząc, wołają”
W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu z udziałem wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna otwarta została wystawa „Milcząc, wołają”.
Powołanie komendanta powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Mł. insp. Piotr Wilkowski został powołany na stanowisko komendanta powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczyste wręczenie rozkazów nastąpiło w obecności wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg, komendanta wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki, parlamentarzystów i przedstawicieli władz samorządowych.Powołanie komendanta powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Mł. insp. Piotr Wilkowski został powołany na stanowisko komendanta powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczyste wręczenie rozkazów nastąpiło w obecności wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg, komendanta wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki, parlamentarzystów i przedstawicieli władz samorządowych.
Przekazanie dowodzenia w Amerykańskich Siłach Lądowych w Poznaniu
1. Dywizja Piechoty Armii Amerykańskiej przejęła dowodzenie w dywizyjnym centrum dowodzenia Amerykańskich Sił Lądowych w Europie w ramach operacji Atlantic Resolve. W uroczystości przekazania dowództwa uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.Przekazanie dowodzenia w Amerykańskich Siłach Lądowych w Poznaniu
1. Dywizja Piechoty Armii Amerykańskiej przejęła dowodzenie w dywizyjnym centrum dowodzenia Amerykańskich Sił Lądowych w Europie w ramach operacji Atlantic Resolve. W uroczystości przekazania dowództwa uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.
Premier Mateusz Morawiecki w wizytą w Zakładach Cegielskiego
„Chcemy być lokomotywą rozwoju gospodarczego w całej Europie” – powiedział szef rządu podczas wtorkowej konferencji prasowej w Fabryce Pojazdów Szynowych w Poznaniu.Premier Mateusz Morawiecki w wizytą w Zakładach Cegielskiego
„Chcemy być lokomotywą rozwoju gospodarczego w całej Europie” – powiedział szef rządu podczas wtorkowej konferencji prasowej w Fabryce Pojazdów Szynowych w Poznaniu.
15. Rocznica Protestów Rolniczych
W ramach uroczystości mszę świętą w intencji Ojczyzny i rolników w kościele parafialnym w Rajsku odprawił ks. Jędrzej Zaczyk. Po nabożeństwie nastąpiło złożenie kwiatów przed obeliskiem w Marchwaczu przypominającym o jednym z największych protestów rolników sprzed 15 lat15. Rocznica Protestów Rolniczych
W ramach uroczystości mszę świętą w intencji Ojczyzny i rolników w kościele parafialnym w Rajsku odprawił ks. Jędrzej Zaczyk. Po nabożeństwie nastąpiło złożenie kwiatów przed obeliskiem w Marchwaczu przypominającym o jednym z największych protestów rolników sprzed 15 lat
Promocja książki „Ofiary terroru i działań wojennych 1939-1945 w Poznaniu”
W Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się dzisiaj premiera unikatowej w skali kraju publikacji pod tytułem „Ofiary terroru i działań wojennych 1939-1945 w Poznaniu”. To pierwsza tego typu praca zawierająca wykaz osób, które poniosły śmierć w okresie niemieckiej okupacji na terenie Poznania. Patronat honorowy nad książką objął wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.Promocja książki „Ofiary terroru i działań wojennych 1939-1945 w Poznaniu”
W Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się dzisiaj premiera unikatowej w skali kraju publikacji pod tytułem „Ofiary terroru i działań wojennych 1939-1945 w Poznaniu”. To pierwsza tego typu praca zawierająca wykaz osób, które poniosły śmierć w okresie niemieckiej okupacji na terenie Poznania. Patronat honorowy nad książką objął wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.
Jerzy Satanowski odznaczony Złotym Medalem Gloria Artis
Wybitny polski kompozytor, wokalista, dyrygent i reżyser teatralny Jerzy Stanowski otrzymał z rąk wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczyste wręczenie medalu nastąpiło na deskach sceny Teatru Nowego w Poznaniu, gdzie odbyła się również premiera spektaklu „Kanapka z człowiekiem” w reżyserii wyróżnionego twórcy.Jerzy Satanowski odznaczony Złotym Medalem Gloria Artis
Wybitny polski kompozytor, wokalista, dyrygent i reżyser teatralny Jerzy Stanowski otrzymał z rąk wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczyste wręczenie medalu nastąpiło na deskach sceny Teatru Nowego w Poznaniu, gdzie odbyła się również premiera spektaklu „Kanapka z człowiekiem” w reżyserii wyróżnionego twórcy.
Budowa hali w Poznaniu wsparta PZKosz i PLK
Dziś w siedzibie Polskiego Związku Koszykówki przy ul. Erazma Ciołka 10 w Warszawie nastąpiło podpisanie listu intencyjnego-apelu polskiego środowiska koszykarskiego ws. budowy nowoczesnej, wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej w Poznaniu. To kolejny krok do stworzenia tak potrzebnego w Poznaniu obiektu na miarę XXI wieku.Budowa hali w Poznaniu wsparta PZKosz i PLK
Dziś w siedzibie Polskiego Związku Koszykówki przy ul. Erazma Ciołka 10 w Warszawie nastąpiło podpisanie listu intencyjnego-apelu polskiego środowiska koszykarskiego ws. budowy nowoczesnej, wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej w Poznaniu. To kolejny krok do stworzenia tak potrzebnego w Poznaniu obiektu na miarę XXI wieku.
78. rocznica zsyłki Polaków na Sybir
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 78. rocznicę pierwszej masowej zsyłki Polaków na Sybir. Poznańskie obchody zorganizowane przez Oddział Związku Sybiraków rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ofiar Polskiej Golgoty Wschodu w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela.78. rocznica zsyłki Polaków na Sybir
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 78. rocznicę pierwszej masowej zsyłki Polaków na Sybir. Poznańskie obchody zorganizowane przez Oddział Związku Sybiraków rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ofiar Polskiej Golgoty Wschodu w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela.
Promocja albumu „Arcybiskup Antoni Baraniak 1904-1977”
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann był gościem spotkania autorskiego pod patronatem arcybiskupa metropolity poznańskiego Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, które poświęcone było promocji albumu „Arcybiskup Antoni Baraniak 1904–1977”. O arcybiskupie na spotkaniu opowiadali autorzy albumu: Elżbieta Wojcieszyk, Konrad Białecki, Rafał Łatka i Rafał Reczek.Promocja albumu „Arcybiskup Antoni Baraniak 1904-1977”
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann był gościem spotkania autorskiego pod patronatem arcybiskupa metropolity poznańskiego Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, które poświęcone było promocji albumu „Arcybiskup Antoni Baraniak 1904–1977”. O arcybiskupie na spotkaniu opowiadali autorzy albumu: Elżbieta Wojcieszyk, Konrad Białecki, Rafał Łatka i Rafał Reczek.
Noworoczne spotkanie wojewody z samorządowcami
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wraz z wicewojewodą Marleną Maląg zaprosił samorządowców na spotkanie noworoczne. Doroczna gala w Auli Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego była okazją podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy.Noworoczne spotkanie wojewody z samorządowcami
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wraz z wicewojewodą Marleną Maląg zaprosił samorządowców na spotkanie noworoczne. Doroczna gala w Auli Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego była okazją podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy.
Spotkanie działaczy opozycji antykomunistycznej
Wicewojewoda Marlena Maląg wzięła udział w spotkaniu osób zaangażowanych w okresie PRL w działalność opozycyjną. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy pełnomocnika wojewody ds. działaczy opozycji antykomunistycznej Andrzeja RadkeSpotkanie działaczy opozycji antykomunistycznej
Wicewojewoda Marlena Maląg wzięła udział w spotkaniu osób zaangażowanych w okresie PRL w działalność opozycyjną. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy pełnomocnika wojewody ds. działaczy opozycji antykomunistycznej Andrzeja Radke
Nowości z branży rolniczej na targach Polagra-Premiery
Firmy branży rolniczej już siódmy raz spotykają się w Poznaniu podczas targów Polagra-Premiery, aby zaprezentować innowacyjne rozwiązania. W otwarciu targów udział brali sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jacek Bogucki oraz wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.Nowości z branży rolniczej na targach Polagra-Premiery
Firmy branży rolniczej już siódmy raz spotykają się w Poznaniu podczas targów Polagra-Premiery, aby zaprezentować innowacyjne rozwiązania. W otwarciu targów udział brali sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jacek Bogucki oraz wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.
Wizyta wicepremier Szydło w Lesznie
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w gali "Leszczyńskiego becikowego", podczas której wicepremier Beata Szydło wraz z prezydentem Leszna wręczyła samorządowe świadczenia rodzinne dla dzieci, które niedawno urodziły się w Lesznie.Wizyta wicepremier Szydło w Lesznie
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w gali "Leszczyńskiego becikowego", podczas której wicepremier Beata Szydło wraz z prezydentem Leszna wręczyła samorządowe świadczenia rodzinne dla dzieci, które niedawno urodziły się w Lesznie.
Rocznica bitwy o Ławicę
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział 5 stycznia w uroczystości z okazji 99. rocznicy zdobycia lotniska Ławica. Wygrana przez powstańców wielkopolskich bitwa o podpoznańską Ławicę w 1919 roku miała istotny wpływ na rozwój polskiego lotnictwa. - Rok 2018 przynosi dwie niezwykle ważne rocznice dla Polski: stulecie odzyskania niepodległości i setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego - mówiła wicewojewoda.Rocznica bitwy o Ławicę
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział 5 stycznia w uroczystości z okazji 99. rocznicy zdobycia lotniska Ławica. Wygrana przez powstańców wielkopolskich bitwa o podpoznańską Ławicę w 1919 roku miała istotny wpływ na rozwój polskiego lotnictwa. - Rok 2018 przynosi dwie niezwykle ważne rocznice dla Polski: stulecie odzyskania niepodległości i setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego - mówiła wicewojewoda.
Budowa nowej komendy policji w Kaliszu
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński razem z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem oraz przedstawicielami Komendy Głównej w Warszawie wziął udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej komendy policji w Kaliszu. Powstaje tam jedna z najnowocześniejszych jednostek w kraju.Budowa nowej komendy policji w Kaliszu
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński razem z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem oraz przedstawicielami Komendy Głównej w Warszawie wziął udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej komendy policji w Kaliszu. Powstaje tam jedna z najnowocześniejszych jednostek w kraju.
Pomnik ku pamięci powstańców wielkopolskich w Margoninie
W ramach tegorocznych obchodów 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w uroczystości odsłonięcia Pomnika Powstańców Wielkopolskich w Margoninie. Pomnik upamiętnia między innymi powstańców z Margonina, którzy w nocy z 11 na 12 stycznia 1919 roku spalili most na Noteci w Białośliwiu i uniemożliwili tym samym pruskim żołnierzom odwet na ludności cywilnej.Pomnik ku pamięci powstańców wielkopolskich w Margoninie
W ramach tegorocznych obchodów 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w uroczystości odsłonięcia Pomnika Powstańców Wielkopolskich w Margoninie. Pomnik upamiętnia między innymi powstańców z Margonina, którzy w nocy z 11 na 12 stycznia 1919 roku spalili most na Noteci w Białośliwiu i uniemożliwili tym samym pruskim żołnierzom odwet na ludności cywilnej.
Jubileusz Klubu Sportowego Posnania
Najstarszy poznański klub sportowy Posnania obchodzi w tym roku 110-lecie istnienia. W uroczystym jubileuszu, który odbył się w auli Politechniki Poznańskiej, udział wzięła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.Jubileusz Klubu Sportowego Posnania
Najstarszy poznański klub sportowy Posnania obchodzi w tym roku 110-lecie istnienia. W uroczystym jubileuszu, który odbył się w auli Politechniki Poznańskiej, udział wzięła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.
99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego
Dokładnie 99 lat temu mieszkańcy Wielkopolski rozpoczęli walkę zbrojną o przyłączenie regionu do odradzającego się państwa polskiego. Dziś w Poznaniu odbyły się centralne obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w których udział brali wojewoda Zbigniew Hoffmann oraz wicewojewoda Marlena Maląg.99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego
Dokładnie 99 lat temu mieszkańcy Wielkopolski rozpoczęli walkę zbrojną o przyłączenie regionu do odradzającego się państwa polskiego. Dziś w Poznaniu odbyły się centralne obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w których udział brali wojewoda Zbigniew Hoffmann oraz wicewojewoda Marlena Maląg.
POLICJANCI SPEŁNILI MARZENIE KRZYSIA
Poznańskich policjantów odwiedził mały mieszkaniec Wielkopolski. 8-letni Krzyś jest szczególnym pasjonatem Policji i wszystkiego, co się z nią wiąże. Dla chorego na białaczkę chłopca była to niespodzianka i wielkie przeżycie. Krzysiu z bliska przyjrzał się pracy policjantów i sam na chwilę nim został. Był to niezapomniany dzień zarówno dla niego jak i policjantów.POLICJANCI SPEŁNILI MARZENIE KRZYSIA
Poznańskich policjantów odwiedził mały mieszkaniec Wielkopolski. 8-letni Krzyś jest szczególnym pasjonatem Policji i wszystkiego, co się z nią wiąże. Dla chorego na białaczkę chłopca była to niespodzianka i wielkie przeżycie. Krzysiu z bliska przyjrzał się pracy policjantów i sam na chwilę nim został. Był to niezapomniany dzień zarówno dla niego jak i policjantów.
Kolejne cztery posterunki Policji odtworzone w Wielkopolsce
W środę (20 grudnia br.) Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, otworzył Posterunek Policji w Obrzycku w Wielkopolsce. To już 71 przywrócony posterunek Policji od momentu uruchomienia, zainicjowanego przez szefa MSWiA, programu odtwarzania zlikwidowanych jednostek.Kolejne cztery posterunki Policji odtworzone w Wielkopolsce
W środę (20 grudnia br.) Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, otworzył Posterunek Policji w Obrzycku w Wielkopolsce. To już 71 przywrócony posterunek Policji od momentu uruchomienia, zainicjowanego przez szefa MSWiA, programu odtwarzania zlikwidowanych jednostek.
Otwarcie dróg w powiecie kaliskim
Inwestycje zostały zrealizowane z udziałem środków rządowych w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Zadania obejmowały modernizację dróg powiatowych na odcinkach Opatówek – Michałów Drugi – Marchwacz oraz Staw – Lipka i Cieszyków – Szczytniki.Otwarcie dróg w powiecie kaliskim
Inwestycje zostały zrealizowane z udziałem środków rządowych w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Zadania obejmowały modernizację dróg powiatowych na odcinkach Opatówek – Michałów Drugi – Marchwacz oraz Staw – Lipka i Cieszyków – Szczytniki.
Wizyta wicewojewody w powiecie kaliskim
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg odwiedziła dziś Kalisz. Spotkała się między innymi z dyrektorami domów pomocy społecznej oraz wzięła udział w konferencji „Zderzenie rzeczywistości w Domach Pomocy Społecznej z obowiązującymi przepisami prawa”. Na zakończenie wizyty wicewojewoda uczestniczyła w otwarciu drogi w Cekowie w powiecie kaliskim, która przebudowana została w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.Wizyta wicewojewody w powiecie kaliskim
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg odwiedziła dziś Kalisz. Spotkała się między innymi z dyrektorami domów pomocy społecznej oraz wzięła udział w konferencji „Zderzenie rzeczywistości w Domach Pomocy Społecznej z obowiązującymi przepisami prawa”. Na zakończenie wizyty wicewojewoda uczestniczyła w otwarciu drogi w Cekowie w powiecie kaliskim, która przebudowana została w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
Narodowe Święto Niepodległości w Wielkopolsce
Gdy resztę odzyskanej Polski rozpierała radość i duma wolności w Wielkopolsce trwały przygotowania do powstańczej walki. Wielkopolanie niepodległość i jedność z ojczyzną - Polską, wywalczyli sami - mówił dziś wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podczas wojewódzkich uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.Narodowe Święto Niepodległości w Wielkopolsce
Gdy resztę odzyskanej Polski rozpierała radość i duma wolności w Wielkopolsce trwały przygotowania do powstańczej walki. Wielkopolanie niepodległość i jedność z ojczyzną - Polską, wywalczyli sami - mówił dziś wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podczas wojewódzkich uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Nowoczesny oddział anestezjologii w Ostrowie Wielkopolskim
Już od jutra nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w ostrowskim szpitalu służyć będzie pacjentom. W jego dzisiejszym otwarciu wzięła udział wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Oddział powstał w nowym budynku, w którym od przyszłego roku mieścić będzie się też chirurgia dziecięca, a docelowo również sale operacyjne i centralna sterylizatornia.Nowoczesny oddział anestezjologii w Ostrowie Wielkopolskim
Już od jutra nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w ostrowskim szpitalu służyć będzie pacjentom. W jego dzisiejszym otwarciu wzięła udział wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Oddział powstał w nowym budynku, w którym od przyszłego roku mieścić będzie się też chirurgia dziecięca, a docelowo również sale operacyjne i centralna sterylizatornia.
ZLIKWIDOWANA FABRYKA AMFETAMINY
Wspólne działania funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Centralnego Biura Śledczego Policji doprowadziły do przedstawienia zarzutów 34-letniemu mieszkańcowi powiatu kaliskiego. Mężczyzna zajmował się produkcją narkotyków. W zlikwidowanym laboratorium śledczy zabezpieczyli blisko 22 litry prekursora BMK służącego do wytwarzania amfetaminy. Z takiej ilości można by było wyprodukować blisko 15 kilogramów gotowego narkotyku o czarnorynkowej wartości około 150 tysięcy złotych. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp.ZLIKWIDOWANA FABRYKA AMFETAMINY
Wspólne działania funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Centralnego Biura Śledczego Policji doprowadziły do przedstawienia zarzutów 34-letniemu mieszkańcowi powiatu kaliskiego. Mężczyzna zajmował się produkcją narkotyków. W zlikwidowanym laboratorium śledczy zabezpieczyli blisko 22 litry prekursora BMK służącego do wytwarzania amfetaminy. Z takiej ilości można by było wyprodukować blisko 15 kilogramów gotowego narkotyku o czarnorynkowej wartości około 150 tysięcy złotych. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp.
Wojewoda upamiętnił zasłużonych Wielkopolan
Tradycyjnie już, w przededniu Wszystkich Świętych, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oddał hołd zasłużonym Wielkopolanom spoczywającym na poznańskich nekropoliach.Wojewoda upamiętnił zasłużonych Wielkopolan
Tradycyjnie już, w przededniu Wszystkich Świętych, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oddał hołd zasłużonym Wielkopolanom spoczywającym na poznańskich nekropoliach.
Jubileusz Kępińskiego Klubu Amazonek
Kępińskie „Amazonki” wraz z zaproszonymi gośćmi świętowały 15 lat swojej działalności. W jubileuszowych obchodach udział wzięła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.Jubileusz Kępińskiego Klubu Amazonek
Kępińskie „Amazonki” wraz z zaproszonymi gośćmi świętowały 15 lat swojej działalności. W jubileuszowych obchodach udział wzięła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.
Uroczystość wręczenia odznaczeń dla nauczycieli
Ponad dwustu nauczycieli otrzymało dziś odznaczenia państwowe i medale. Gratulacje i słowa podziękowania za zaangażowanie i wyjątkowe osiągnięcia w codziennej pracy z uczniami skierowała wicewojewoda Marlena Maląg wspólnie z wielkopolskim kuratorem oświaty Elżbietą Leszczyńską. Podczas uroczystości nauczyciele odebrali Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej.Uroczystość wręczenia odznaczeń dla nauczycieli
Ponad dwustu nauczycieli otrzymało dziś odznaczenia państwowe i medale. Gratulacje i słowa podziękowania za zaangażowanie i wyjątkowe osiągnięcia w codziennej pracy z uczniami skierowała wicewojewoda Marlena Maląg wspólnie z wielkopolskim kuratorem oświaty Elżbietą Leszczyńską. Podczas uroczystości nauczyciele odebrali Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej.
