Wojewodztwo lubelskie

Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

40-lecie pracy naukowej prof. Andrzeja Kidyby. Dyplom uznania od wojewody

Prof. dr hab. Andrzej Kidyba świętował 40. lecie działalności naukowej. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja naukowa "Sto lat polskiego prawa handlowego", zorganizowana w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Podczas uroczystości profesor odebrał przygotowaną z tej okazji przez władze uczelni oraz przyjaciół Księgę Jubileuszową. Laudację wygłosił prof. dr hab. Wojciech Katner z Uniwersytetu Łódzkiego.

40-lecie pracy naukowej prof. Andrzeja Kidyby. Dyplom uznania od wojewody

Prof. dr hab. Andrzej Kidyba świętował 40. lecie działalności naukowej. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja naukowa "Sto lat polskiego prawa handlowego", zorganizowana w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Podczas uroczystości profesor odebrał przygotowaną z tej okazji przez władze uczelni oraz przyjaciół Księgę Jubileuszową. Laudację wygłosił prof. dr hab. Wojciech Katner z Uniwersytetu Łódzkiego.


Konferencja dla nauczycieli w 100. rocznicę wojny polsko-bolszewickiej

Konferencja współorganizowana z Lubelskim Kuratorium Oświaty miała na celu promocję aktywnego zaangażowania szkół i młodzieży z województwa lubelskiego w pogłębianiu wiedzy o historii wojny polsko-bolszewickiej. Partnerami konferencji są: Muzeum Lubelskie w Lublinie, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Grenadiere”.

Konferencja dla nauczycieli w 100. rocznicę wojny polsko-bolszewickiej

Konferencja współorganizowana z Lubelskim Kuratorium Oświaty miała na celu promocję aktywnego zaangażowania szkół i młodzieży z województwa lubelskiego w pogłębianiu wiedzy o historii wojny polsko-bolszewickiej. Partnerami konferencji są: Muzeum Lubelskie w Lublinie, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Grenadiere”.


„Lubelszczyzna 1920. W ogniu walk”. Otwarcie wystawy historycznej w LUW

Wystawa prezentuje historię wojny 1920 r. na Lubelszczyźnie. W jej przygotowaniu brali udział pracownicy Muzeum Lubelskiego. Ekspozycja w formie kilkunastu roll-upów w dwóch wersjach językowych (polska, angielska) będzie prezentowana przez Lubelski Urząd Wojewódzki w holu głównym Urzędu do 30 listopada 2020 r. Wystawa jest częścią projektu Wojewody Lubelskiego pt. Konkurs Historyczny „Lubelszczyzna dla Niepodległej w 1920 roku” i została sfinansowana ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022.

„Lubelszczyzna 1920. W ogniu walk”. Otwarcie wystawy historycznej w LUW

Wystawa prezentuje historię wojny 1920 r. na Lubelszczyźnie. W jej przygotowaniu brali udział pracownicy Muzeum Lubelskiego. Ekspozycja w formie kilkunastu roll-upów w dwóch wersjach językowych (polska, angielska) będzie prezentowana przez Lubelski Urząd Wojewódzki w holu głównym Urzędu do 30 listopada 2020 r. Wystawa jest częścią projektu Wojewody Lubelskiego pt. Konkurs Historyczny „Lubelszczyzna dla Niepodległej w 1920 roku” i została sfinansowana ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022.


STRACIŁA PIENIĄDZE PO UDOSTĘPNIENIU ZDALNIE SWOJEGO KOMPUTERA

Ponad 18 tysięcy złotych straciła mieszkanka Białej Podlaskiej. Kobieta uwierzyła telefonicznemu rozmówcy i zezwoliła mu na zdalny dostęp do komputera. Później wykonywała jego polecenia. Gdy zobaczyła, że z jej konta wykonany został przelew znajdujących się tam środków, sprawę zgłosiła organom ścigania. Teraz oszusta szukają bialscy policjanci.

STRACIŁA PIENIĄDZE PO UDOSTĘPNIENIU ZDALNIE SWOJEGO KOMPUTERA

Ponad 18 tysięcy złotych straciła mieszkanka Białej Podlaskiej. Kobieta uwierzyła telefonicznemu rozmówcy i zezwoliła mu na zdalny dostęp do komputera. Później wykonywała jego polecenia. Gdy zobaczyła, że z jej konta wykonany został przelew znajdujących się tam środków, sprawę zgłosiła organom ścigania. Teraz oszusta szukają bialscy policjanci.


Wojewódzkie obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej

Wojewoda lubelski Lech Sprawka uczestniczył w uroczystym apelu w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Dnia KAS.

Wojewódzkie obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej

Wojewoda lubelski Lech Sprawka uczestniczył w uroczystym apelu w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Dnia KAS.


Łączy nas przeszłość. 81. rocznica bitwy pod Tomaszowem Lubelskim

Oddajemy dziś cześć bohaterom polskiego września, którzy w 1939 roku bronili bram naszej ojczyzny. Zobowiązujemy się do pielęgnowania ich dziedzictwa, patriotyzmu, ofiarności i heroizmu walki. Postawa bohaterów spod Tomaszowa pozwala nam zrozumieć dlaczego Polska nie zginęła i nigdy nie zginie – pisał prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do uczestników obchodów 81. rocznicy bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Patronat narodowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda

Łączy nas przeszłość. 81. rocznica bitwy pod Tomaszowem Lubelskim

Oddajemy dziś cześć bohaterom polskiego września, którzy w 1939 roku bronili bram naszej ojczyzny. Zobowiązujemy się do pielęgnowania ich dziedzictwa, patriotyzmu, ofiarności i heroizmu walki. Postawa bohaterów spod Tomaszowa pozwala nam zrozumieć dlaczego Polska nie zginęła i nigdy nie zginie – pisał prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do uczestników obchodów 81. rocznicy bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Patronat narodowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda


Lublin pamięta. Uczczono 81. rocznicę obrony miasta

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wspólnie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Urzędu Miasta Lublin złożył kwiaty i zapalił znicz pod Pomnikiem Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie, upamiętniając w ten sposób 81. rocznicę obrony Lublina. Była to główna część uroczystości. Odbyła się z zachowaniem ceremoniału wojskowego. Punktem corocznych obchodów jest też msza święta w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie, sprawowana w intencji obrońców Lublina. Obchody zorganizowała społeczność Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie.

Lublin pamięta. Uczczono 81. rocznicę obrony miasta

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wspólnie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Urzędu Miasta Lublin złożył kwiaty i zapalił znicz pod Pomnikiem Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie, upamiętniając w ten sposób 81. rocznicę obrony Lublina. Była to główna część uroczystości. Odbyła się z zachowaniem ceremoniału wojskowego. Punktem corocznych obchodów jest też msza święta w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie, sprawowana w intencji obrońców Lublina. Obchody zorganizowała społeczność Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie.


„Polak z wyboru – żołnierz z powołania”. Uroczystości w Terespolu

W Terespolu odbyły się dwudniowe uroczystości związane z upamiętnieniem 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz dedykowane gen. Franciszkowi Krajowskiemu, patriocie i wybitnemu dowódcy w wojnie polsko-bolszewickiej.

„Polak z wyboru – żołnierz z powołania”. Uroczystości w Terespolu

W Terespolu odbyły się dwudniowe uroczystości związane z upamiętnieniem 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz dedykowane gen. Franciszkowi Krajowskiemu, patriocie i wybitnemu dowódcy w wojnie polsko-bolszewickiej.


Naszym obowiązkiem jest pamiętać. 100. rocznica bitwy pod Komarowem

Świętowana w bieżącym roku 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, która przesądziła o zwycięstwie Polaków w wojnie polsko-bolszewickiej, a tym samym o utrzymaniu przez naszą Ojczyznę niepodległości, ma swój wyjątkowy akcent w postaci bitwy pod Komarowem. Bój rozegrany na polach Wolicy Śniatyckiej, uważany za jedną z najważniejszych bitew XX wieku z udziałem formacji jeździeckich, przypieczętował zwycięstwo Polaków pod Warszawą. 

Naszym obowiązkiem jest pamiętać. 100. rocznica bitwy pod Komarowem

Świętowana w bieżącym roku 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, która przesądziła o zwycięstwie Polaków w wojnie polsko-bolszewickiej, a tym samym o utrzymaniu przez naszą Ojczyznę niepodległości, ma swój wyjątkowy akcent w postaci bitwy pod Komarowem. Bój rozegrany na polach Wolicy Śniatyckiej, uważany za jedną z najważniejszych bitew XX wieku z udziałem formacji jeździeckich, przypieczętował zwycięstwo Polaków pod Warszawą. 


KUL podpisał umowę z KAI

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zawarł porozumienie o współpracy z Katolicką Agencją Informacyjną. Uczelnia zapewnia dostęp do bazy ekspertów KUL, komentowanie ważnych wydarzeń o tematyce istotnej dla Kościoła i społeczeństwa. KAI - praktyki studenckie oraz wspólne projekty medialne.

KUL podpisał umowę z KAI

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zawarł porozumienie o współpracy z Katolicką Agencją Informacyjną. Uczelnia zapewnia dostęp do bazy ekspertów KUL, komentowanie ważnych wydarzeń o tematyce istotnej dla Kościoła i społeczeństwa. KAI - praktyki studenckie oraz wspólne projekty medialne.


KUL - przekazanie insygniów rektorskich

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II 31 sierpnia 2020 r. odbyła się uroczystość przekazania insygniów rektorskich. Urzędujący Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński  wręczył berło, będące symbolem władzy rektorskiej, Rektorowi Elektowi ks. prof. Mirosławowi Kalinowskiemu

KUL - przekazanie insygniów rektorskich

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II 31 sierpnia 2020 r. odbyła się uroczystość przekazania insygniów rektorskich. Urzędujący Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński  wręczył berło, będące symbolem władzy rektorskiej, Rektorowi Elektowi ks. prof. Mirosławowi Kalinowskiemu


40 lat „Solidarności”. Obchody w Radzyniu Podlaskim

40 lat temu, w ciężkich, komunistycznych czasach, wszyscy marzyliśmy nie o wielkich wydarzeniach, ale o normalności. Chcieliśmy tego tu i teraz. I choć długo czekaliśmy, doczekaliśmy się wolnej, suwerennej Polski – mówił wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk podczas obchodów 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” w Radzyniu Podlaskim.

40 lat „Solidarności”. Obchody w Radzyniu Podlaskim

40 lat temu, w ciężkich, komunistycznych czasach, wszyscy marzyliśmy nie o wielkich wydarzeniach, ale o normalności. Chcieliśmy tego tu i teraz. I choć długo czekaliśmy, doczekaliśmy się wolnej, suwerennej Polski – mówił wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk podczas obchodów 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” w Radzyniu Podlaskim.


Dowódca 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej generałem

W przeddzień Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, dowódca 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. dyw. Franciszka Kleeberga płk Michał Rohde otrzymał z rąk Zwierzchnika Sił Zbrojnych Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy nominację na stopień generała brygady. Dzisiaj, w jednostce wojskowej przy ul. Herberta w Lublinie z tej okazji odbył się uroczysty apel. Wzięli w nim udział m.in. poseł na Sejm RP Sławomir Skwarek, wojewoda lubelski Lech Sprawka, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Dowódca 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej generałem

W przeddzień Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, dowódca 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. dyw. Franciszka Kleeberga płk Michał Rohde otrzymał z rąk Zwierzchnika Sił Zbrojnych Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy nominację na stopień generała brygady. Dzisiaj, w jednostce wojskowej przy ul. Herberta w Lublinie z tej okazji odbył się uroczysty apel. Wzięli w nim udział m.in. poseł na Sejm RP Sławomir Skwarek, wojewoda lubelski Lech Sprawka, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz przedstawiciele służb mundurowych.


100. rocznica kontrofensywy znad Wieprza. Uroczystości w Baranowie

Przed pomnikiem upamiętniającym kontrofensywę polskich wojsk znad Wieprza w 1920 r. oraz będącym świadectwem pobytu w Baranowie Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego odbyły się uroczystości rocznicowe.

100. rocznica kontrofensywy znad Wieprza. Uroczystości w Baranowie

Przed pomnikiem upamiętniającym kontrofensywę polskich wojsk znad Wieprza w 1920 r. oraz będącym świadectwem pobytu w Baranowie Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego odbyły się uroczystości rocznicowe.


Odsłonięcie pomnika Prymasa Tysiąclecia na lubelskich Bronowicach

Na skwerze przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie został osłonięty pomnik kard. Stefana Wyszyńskiego. Monument został wzniesiony z dobrowolnych składek mieszkańców dzielnicy Bronowice, Lublina i województwa lubelskiego, w ramach programu „Warto być Polakiem”. Stanowi wotum wdzięczności za działalność Prymasa Tysiąclecia w obronie Kościoła i Narodu, jego lubelską posługę biskupią oraz patriotyczne kazania skierowane do mieszkańców robotniczej dzielnicy Bronowice.
 

Odsłonięcie pomnika Prymasa Tysiąclecia na lubelskich Bronowicach

Na skwerze przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie został osłonięty pomnik kard. Stefana Wyszyńskiego. Monument został wzniesiony z dobrowolnych składek mieszkańców dzielnicy Bronowice, Lublina i województwa lubelskiego, w ramach programu „Warto być Polakiem”. Stanowi wotum wdzięczności za działalność Prymasa Tysiąclecia w obronie Kościoła i Narodu, jego lubelską posługę biskupią oraz patriotyczne kazania skierowane do mieszkańców robotniczej dzielnicy Bronowice.
 


POLICJANCI WYNIEŚLI 46-LATKA Z PŁONĄCEGO DOMU

Radzyńscy policjanci z wydziału prewencji uratowali z płonącego domu mężczyznę, który razem z właścicielem domu i innymi kompanami spożywał wcześniej alkohol. Mundurowi pomimo zapewnień właściciela, że w domu nikogo już nie ma, weszli do gęsto zadymionego budynku i ujawnili upojonego alkoholem 46-latka. Szybko wynieśli poszkodowanego na zewnątrz, udzielając mu pomocy przed przyjazdem karetki pogotowia. Mężczyzna z rozległymi oparzeniami ciała trafił do szpitala.

POLICJANCI WYNIEŚLI 46-LATKA Z PŁONĄCEGO DOMU

Radzyńscy policjanci z wydziału prewencji uratowali z płonącego domu mężczyznę, który razem z właścicielem domu i innymi kompanami spożywał wcześniej alkohol. Mundurowi pomimo zapewnień właściciela, że w domu nikogo już nie ma, weszli do gęsto zadymionego budynku i ujawnili upojonego alkoholem 46-latka. Szybko wynieśli poszkodowanego na zewnątrz, udzielając mu pomocy przed przyjazdem karetki pogotowia. Mężczyzna z rozległymi oparzeniami ciała trafił do szpitala.


Wystawa prac plastycznych uczestników konkursu „100-lecie Bitwy Warszawskiej”

W holu głównym budynku Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych wykonanych przez członków Ochotniczych Hufców Pracy w ramach Konkursu Historycznego OHP „100-lecie Bitwy Warszawskiej”. Wystawa, którą będzie można oglądać do 24 sierpnia br., dotyczy wojny polsko-bolszewickiej i Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Wystawa prac plastycznych uczestników konkursu „100-lecie Bitwy Warszawskiej”

W holu głównym budynku Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych wykonanych przez członków Ochotniczych Hufców Pracy w ramach Konkursu Historycznego OHP „100-lecie Bitwy Warszawskiej”. Wystawa, którą będzie można oglądać do 24 sierpnia br., dotyczy wojny polsko-bolszewickiej i Bitwy Warszawskiej 1920 roku.


Obchody 100. rocznicy bitwy polsko-bolszewickiej pod Cycowem

Wdzięczna pamięć o polskich żołnierzach walczących także za naszą wolność zjednoczyła uczestników obchodów 100. rocznicy zwycięskiej bitwy polsko-bolszewickiej pod Cycowem. W uroczystościach wziął udział wojewoda lubelski Lech Sprawka.
 

Obchody 100. rocznicy bitwy polsko-bolszewickiej pod Cycowem

Wdzięczna pamięć o polskich żołnierzach walczących także za naszą wolność zjednoczyła uczestników obchodów 100. rocznicy zwycięskiej bitwy polsko-bolszewickiej pod Cycowem. W uroczystościach wziął udział wojewoda lubelski Lech Sprawka.
 


Ucieczka nie pomogła przemytnikom

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt z Białorusi do Polski 80 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad miliona złotych.

Ucieczka nie pomogła przemytnikom

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt z Białorusi do Polski 80 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad miliona złotych.


Dobre zmiany dla podróżnych stacji Lublin Główny

Na stacji Lublin tuż obok dworca, maszyny szykują nowy tor i peron. Gotowa jest konstrukcja podziemnego przejścia, które wraz z windami zapewni dogodny dostęp do pociągów. Z nowych peronów już korzystają pasażerowie. Ofertę podróży z Lublina w stronę Dęblina i Warszawy zapewnia inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z udziałem środków POIiŚ o wartości ponad 3,5 mld zł.

Dobre zmiany dla podróżnych stacji Lublin Główny

Na stacji Lublin tuż obok dworca, maszyny szykują nowy tor i peron. Gotowa jest konstrukcja podziemnego przejścia, które wraz z windami zapewni dogodny dostęp do pociągów. Z nowych peronów już korzystają pasażerowie. Ofertę podróży z Lublina w stronę Dęblina i Warszawy zapewnia inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z udziałem środków POIiŚ o wartości ponad 3,5 mld zł.


To już XVIII Marsz Szlakiem Legionów Józefa Piłsudskiego

W ramach XVIII Marszu Szlakiem Legionistów Józefa Piłsudskiego Lublin – Jastków, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk złożył kwiaty pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i Pomnikiem Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim w Lublinie. Pod Pomnikiem Legionistów na cmentarzu przy ul. Białej,  pamięć poległych uczcił pełnomocnik wojewody lubelskiego do Spraw Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Spraw Kombatantów Waldemar Podsiadły. Następnie strzelcy ze Związku Strzeleckiego w Lublinie,  a także z Warszawy i Lublina przemaszerowali do Jastkowa.

To już XVIII Marsz Szlakiem Legionów Józefa Piłsudskiego

W ramach XVIII Marszu Szlakiem Legionistów Józefa Piłsudskiego Lublin – Jastków, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk złożył kwiaty pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i Pomnikiem Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim w Lublinie. Pod Pomnikiem Legionistów na cmentarzu przy ul. Białej,  pamięć poległych uczcił pełnomocnik wojewody lubelskiego do Spraw Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Spraw Kombatantów Waldemar Podsiadły. Następnie strzelcy ze Związku Strzeleckiego w Lublinie,  a także z Warszawy i Lublina przemaszerowali do Jastkowa.


Uroczystość poświęcenia samochodu strażackiego w Turobinie

Wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik wziął udział w uroczystości poświęcenia samochodu strażackiego w Turobinie, w powiecie biłgorajskim. Nowy wóz strażacki, który będzie służył Ochotniczej Straży Pożarnej, zakupiony został ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Uroczystość poświęcenia wozu poprzedziła msza św., w kościele pw. św. Dominika w Turobinie.

Uroczystość poświęcenia samochodu strażackiego w Turobinie

Wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik wziął udział w uroczystości poświęcenia samochodu strażackiego w Turobinie, w powiecie biłgorajskim. Nowy wóz strażacki, który będzie służył Ochotniczej Straży Pożarnej, zakupiony został ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Uroczystość poświęcenia wozu poprzedziła msza św., w kościele pw. św. Dominika w Turobinie.


Wizyta ministrów spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy

Ministrowie spraw zagranicznych: RP Jacek Czaputowicz, Republiki Litewskiej Linas Linkevičius i Ukrainy Dmytro Kułeba złożyli dzisiaj wizytę w Lublinie. Przeprowadzili rozmowy trójstronne dotyczące m.in. współpracy w ramach UE i NATO.
 

Wizyta ministrów spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy

Ministrowie spraw zagranicznych: RP Jacek Czaputowicz, Republiki Litewskiej Linas Linkevičius i Ukrainy Dmytro Kułeba złożyli dzisiaj wizytę w Lublinie. Przeprowadzili rozmowy trójstronne dotyczące m.in. współpracy w ramach UE i NATO.
 


OKRADALI STARSZE OSOBY Z OSZCZĘDNOŚCI ŻYCIA

Para 50-latków obserwowała starsze osoby, a następnie okradała ich mieszkania. Kobieta zaczepiała starsze osoby w okolicy ich domu twierdząc, że właśnie wróciła z Kanady i szuka swoich rodzinnych korzeni. Gdy dostawała się do mieszkania, wykorzystywała nieuwagę i okradała z kosztowności. Wczoraj oszuści w wieku 53 i 59 lat zostali zatrzymani przez lubelskich kryminalnych z komendy wojewódzkiej oraz miejskiej. Wpadli gdy zaparkowali mercedesem w centrum Kielc. W lipcu okradli mieszkankę Lublina na 250 tysięcy zł oraz małżeństwo z Zamościa na 7 tysięcy. Najprawdopodobniej działali na terenie całego kraju. Dziś zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ w Lublinie.

OKRADALI STARSZE OSOBY Z OSZCZĘDNOŚCI ŻYCIA

Para 50-latków obserwowała starsze osoby, a następnie okradała ich mieszkania. Kobieta zaczepiała starsze osoby w okolicy ich domu twierdząc, że właśnie wróciła z Kanady i szuka swoich rodzinnych korzeni. Gdy dostawała się do mieszkania, wykorzystywała nieuwagę i okradała z kosztowności. Wczoraj oszuści w wieku 53 i 59 lat zostali zatrzymani przez lubelskich kryminalnych z komendy wojewódzkiej oraz miejskiej. Wpadli gdy zaparkowali mercedesem w centrum Kielc. W lipcu okradli mieszkankę Lublina na 250 tysięcy zł oraz małżeństwo z Zamościa na 7 tysięcy. Najprawdopodobniej działali na terenie całego kraju. Dziś zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ w Lublinie.


Ponad 10. tys. maseczek ochronnych trafiło do DPS z terenu woj. lubelskiego

Przed siedzibą Domu Pomocy Społecznej „Betania” w Lublinie odbył się briefing prasowy dotyczący przekazania maseczek ochronnych, przygotowanych przez osadzonych z jednostek penitencjarnych podległych OISW w Lublinie, dla podopiecznych domów pomocy społecznej z terenu województwa lubelskiego. W akcji przekazania  maseczek uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Jan Kanthak, wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik i dyrektor Aresztu Śledczego w Lublinie  ppłk Jacek Wróbel.

Ponad 10. tys. maseczek ochronnych trafiło do DPS z terenu woj. lubelskiego

Przed siedzibą Domu Pomocy Społecznej „Betania” w Lublinie odbył się briefing prasowy dotyczący przekazania maseczek ochronnych, przygotowanych przez osadzonych z jednostek penitencjarnych podległych OISW w Lublinie, dla podopiecznych domów pomocy społecznej z terenu województwa lubelskiego. W akcji przekazania  maseczek uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Jan Kanthak, wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik i dyrektor Aresztu Śledczego w Lublinie  ppłk Jacek Wróbel.


Gala Partyzancka z okazji 76. rocznicy pobytu i walk 27. WDP Armii Krajowej na Lubelszczyźnie

Lubelski Urząd Wojewódzki oraz Lubelskie Środowisko 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej zorganizowały Galę Partyzancką z okazji pobytu i walk 27. WDP AK na Lubelszczyźnie. Uroczystość odbyła się w gmachu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Uczestniczył w niej wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik.

Gala Partyzancka z okazji 76. rocznicy pobytu i walk 27. WDP Armii Krajowej na Lubelszczyźnie

Lubelski Urząd Wojewódzki oraz Lubelskie Środowisko 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej zorganizowały Galę Partyzancką z okazji pobytu i walk 27. WDP AK na Lubelszczyźnie. Uroczystość odbyła się w gmachu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Uczestniczył w niej wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik.


Uroczystości na Zamku Lubelskim i Majdanku z udziałem wicewojewody

Wicewojewoda Lubelski Bolesław Gzik wziął udział w uroczystościach z okazji 76. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku Lubelskim oraz niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady KL Lublin.

Uroczystości na Zamku Lubelskim i Majdanku z udziałem wicewojewody

Wicewojewoda Lubelski Bolesław Gzik wziął udział w uroczystościach z okazji 76. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku Lubelskim oraz niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady KL Lublin.


Otwarcie krytej pływalni w Tomaszowie Lubelskim

W Tomaszowie Lubelskim  miało miejsce długo oczekiwane przez mieszkańców otwarcie krytej pływalni. W wydarzeniu, które poprowadził burmistrz miasta Wojciech Żukowski, wzięli udział m.in. posłowie na Sejm RP Beata Strzałka i Tomasz Zieliński, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, a także starosta powiatu tomaszowskiego Henryk Karwan, radni powiatu i mieszkańcy.

Otwarcie krytej pływalni w Tomaszowie Lubelskim

W Tomaszowie Lubelskim  miało miejsce długo oczekiwane przez mieszkańców otwarcie krytej pływalni. W wydarzeniu, które poprowadził burmistrz miasta Wojciech Żukowski, wzięli udział m.in. posłowie na Sejm RP Beata Strzałka i Tomasz Zieliński, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, a także starosta powiatu tomaszowskiego Henryk Karwan, radni powiatu i mieszkańcy.


Otwarcie kolejnego odcinka na trasie S17 Lublin-Warszawa

Dzisiaj miało miejsce otwarcie odcinka w ciągu trasy S17 od obwodnicy Kołbieli aż do węzła Lubelska. W uroczystości wzięli udział m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wiceminister finansów Piotr Patkowski, generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad Tomasz Żuchowski oraz wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik.

Otwarcie kolejnego odcinka na trasie S17 Lublin-Warszawa

Dzisiaj miało miejsce otwarcie odcinka w ciągu trasy S17 od obwodnicy Kołbieli aż do węzła Lubelska. W uroczystości wzięli udział m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wiceminister finansów Piotr Patkowski, generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad Tomasz Żuchowski oraz wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik.


Wojewódzkie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

W Szczuczkach, w gminie Wojciechów, gdzie 81 lat temu - w czasie II wojny światowej - miał miejsce masowy mord dokonany na mieszkańcach wsi przez Niemców, odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej.

Wojewódzkie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

W Szczuczkach, w gminie Wojciechów, gdzie 81 lat temu - w czasie II wojny światowej - miał miejsce masowy mord dokonany na mieszkańcach wsi przez Niemców, odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej.


40. rocznica „Świdnickiego Lipca”. „Oni szli w nieznane, podjęli trud"

Na terenie zakładów PZL-Świdnik - w miejscu, gdzie w 1980 roku rozpoczęły się strajki pracownicze na Lubelszczyźnie - odbyły się obchody 40. rocznicy „Świdnickiego Lipca”.  W zakładach pracy na Lubelszczyźnie doszło do strajków pracowniczych spowodowanych podwyżką cen żywności. W następnych miesiącach fala oporu rozlała się na całą Polskę i zapoczątkowała erę „Solidarności”.

40. rocznica „Świdnickiego Lipca”. „Oni szli w nieznane, podjęli trud"

Na terenie zakładów PZL-Świdnik - w miejscu, gdzie w 1980 roku rozpoczęły się strajki pracownicze na Lubelszczyźnie - odbyły się obchody 40. rocznicy „Świdnickiego Lipca”.  W zakładach pracy na Lubelszczyźnie doszło do strajków pracowniczych spowodowanych podwyżką cen żywności. W następnych miesiącach fala oporu rozlała się na całą Polskę i zapoczątkowała erę „Solidarności”.


POLICJANCI SPEŁNILI MARZENIE MAŁEGO WOJTKA

Marzenia w życiu zajmują ważne miejsce i chociaż są różne, to wszyscy je mamy, bez względu na to czy jesteśmy dziećmi, czy dorosłymi ludźmi. Dobrze jest marzyć i cieszyć się z ich spełniania, ale znacznie więcej radości daje możliwość realizacji cudzych marzeń, zwłaszcza kiedy dotyczy to dzieci. Taką okazję mieli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, którzy odwiedzili 6-letniego Wojtka. Chłopiec bardzo chciałby zostać policjantem.

POLICJANCI SPEŁNILI MARZENIE MAŁEGO WOJTKA

Marzenia w życiu zajmują ważne miejsce i chociaż są różne, to wszyscy je mamy, bez względu na to czy jesteśmy dziećmi, czy dorosłymi ludźmi. Dobrze jest marzyć i cieszyć się z ich spełniania, ale znacznie więcej radości daje możliwość realizacji cudzych marzeń, zwłaszcza kiedy dotyczy to dzieci. Taką okazję mieli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, którzy odwiedzili 6-letniego Wojtka. Chłopiec bardzo chciałby zostać policjantem.


Jubileusz działalności Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie obchodzi jubileusz 65-lecia istnienia. Dzisiaj odbyły się uroczyste obchody Święta Uniwersytetu. W gmachu uczelni spotkali się pracownicy, studenci, absolwenci i sympatycy UP, by wspólnie świętować jubileusz. Wojewodę lubelskiego Lecha Sprawkę podczas uroczystości reprezentował dyrektor generalny LUW w Lublinie Agata Grula.

Jubileusz działalności Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie obchodzi jubileusz 65-lecia istnienia. Dzisiaj odbyły się uroczyste obchody Święta Uniwersytetu. W gmachu uczelni spotkali się pracownicy, studenci, absolwenci i sympatycy UP, by wspólnie świętować jubileusz. Wojewodę lubelskiego Lecha Sprawkę podczas uroczystości reprezentował dyrektor generalny LUW w Lublinie Agata Grula.


Minister Błaszczak podziękował wojskowym medykom

Dzisiaj w Ośrodku Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak- spotkał się z przedstawicielami personelu medycznego Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Puławach, zaangażowanego w walkę z pandemią. W podziękowaniu minister wręczył medykom wyróżnienia. W wydarzeniu uczestniczył wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Minister Błaszczak podziękował wojskowym medykom

Dzisiaj w Ośrodku Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak- spotkał się z przedstawicielami personelu medycznego Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Puławach, zaangażowanego w walkę z pandemią. W podziękowaniu minister wręczył medykom wyróżnienia. W wydarzeniu uczestniczył wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.


Zakończyła się przebudowa drogi w gm. Trzydnik Duży

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wziął udział w uroczystym otwarciu drogi gminnej Wola Trzydnicka-Agatówka Kopaniny w gminie Trzydnik Duży. Inwestycję zrealizowano przy 70 proc. udziale środków Funduszu Dróg Samorządowych z naboru z roku 2019. Wartość inwestycji opiewała na łączną kwotę 1 194 000 zł (z czego środki z FDS to 834 690 zł).

Zakończyła się przebudowa drogi w gm. Trzydnik Duży

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wziął udział w uroczystym otwarciu drogi gminnej Wola Trzydnicka-Agatówka Kopaniny w gminie Trzydnik Duży. Inwestycję zrealizowano przy 70 proc. udziale środków Funduszu Dróg Samorządowych z naboru z roku 2019. Wartość inwestycji opiewała na łączną kwotę 1 194 000 zł (z czego środki z FDS to 834 690 zł).


Pokona rowerem ponad 2 500 km, by zachęcać innych do oddawania krwi

Przed siedzibą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie odbył się briefing prasowy dotyczący akcji „Rajd po Krew”. W spotkaniu uczestniczyli m.in. wojewoda lubelski Lech Sprawka, dyrektor RCKiK Elżbieta Puacz i miłośnik kolarstwa z województwa lubelskiego Janusz Kobyłka.

Pokona rowerem ponad 2 500 km, by zachęcać innych do oddawania krwi

Przed siedzibą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie odbył się briefing prasowy dotyczący akcji „Rajd po Krew”. W spotkaniu uczestniczyli m.in. wojewoda lubelski Lech Sprawka, dyrektor RCKiK Elżbieta Puacz i miłośnik kolarstwa z województwa lubelskiego Janusz Kobyłka.


Wpław przez Bug

30 czerwca funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali w rejonie granicy państwa dwóch obywateli Białorusi, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski.

Wpław przez Bug

30 czerwca funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali w rejonie granicy państwa dwóch obywateli Białorusi, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski.


Liturgia święceń biskupich ks. Adama Baba. „Jesteś odpowiedni do tej posługi”

Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Adama Baba biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej ze stolicą tytularną Arna. Dziś, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w archikatedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie, odbyła się liturgia święceń biskupa pomocniczego nominata.

Liturgia święceń biskupich ks. Adama Baba. „Jesteś odpowiedni do tej posługi”

Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Adama Baba biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej ze stolicą tytularną Arna. Dziś, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w archikatedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie, odbyła się liturgia święceń biskupa pomocniczego nominata.


22 mln zł dotacji na rewitalizację radzyńskiego pałacu

W Radzyniu Podlaskim odbyło się uroczyste podpisanie umowy na rewitalizację Pałacu Potockich oraz centrum miasta w obecności m.in. wicepremiera Jacka Sasina, marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, wojewody lubelskiego Lecha Sprawki, wicewojewody Roberta Gmitruczuka i samorządowców.
 

22 mln zł dotacji na rewitalizację radzyńskiego pałacu

W Radzyniu Podlaskim odbyło się uroczyste podpisanie umowy na rewitalizację Pałacu Potockich oraz centrum miasta w obecności m.in. wicepremiera Jacka Sasina, marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, wojewody lubelskiego Lecha Sprawki, wicewojewody Roberta Gmitruczuka i samorządowców.
 


Budujemy przyszłość i nowoczesność

Rząd pomoże samorządom w inwestycjach, które są bliskie ludziom. Premier Mateusz Morawiecki wręczył lubelskim samorządowcom symboliczne czeki z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, którego inicjatorem jest prezydent Andrzej Duda. Pieniądze będzie można wykorzystać np. na remont drogi czy kanalizacji. Przekazane środki będą także wsparciem dla polskich małych i średnich firm, które wykonują inwestycje dla samorządów.

Budujemy przyszłość i nowoczesność

Rząd pomoże samorządom w inwestycjach, które są bliskie ludziom. Premier Mateusz Morawiecki wręczył lubelskim samorządowcom symboliczne czeki z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, którego inicjatorem jest prezydent Andrzej Duda. Pieniądze będzie można wykorzystać np. na remont drogi czy kanalizacji. Przekazane środki będą także wsparciem dla polskich małych i średnich firm, które wykonują inwestycje dla samorządów.


Będzie pomoc wojewody dla DPS im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wspierając dążenia samorządu Miasta Lublin do jak najszybszego zażegnania sytuacji kryzysowej, w jakiej znalazł się Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie i jego mieszkańcy, podjął działania mające na celu pozyskanie dotacji celowej z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 1.000.000 zł na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Odbudowa budynku Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie po pożarze”.

Będzie pomoc wojewody dla DPS im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wspierając dążenia samorządu Miasta Lublin do jak najszybszego zażegnania sytuacji kryzysowej, w jakiej znalazł się Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie i jego mieszkańcy, podjął działania mające na celu pozyskanie dotacji celowej z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 1.000.000 zł na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Odbudowa budynku Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie po pożarze”.


Rocznica wydarzeń Lubelskiego Lipca 1980 r. „To swoisty marsz ku wolności”

W 1980 r. doszło do strajku w WSK PZL-Świdnik, który zakończył się podpisaniem pierwszego w dziejach PRL pisemnego porozumienia ze strajkującymi robotnikami. Zapoczątkowało to na Lubelszczyźnie falę strajków, które objęły ponad 160 zakładów pracy i przeszły do historii jako „Lubelski Lipiec 1980”. Strajki w Świdniku i Lublinie wyprzedzały wydarzenia, które miały swój punkt kulminacyjny na Wybrzeżu. Tam doszło do podpisania porozumień sierpniowych i powstania „Solidarności”.
 

Rocznica wydarzeń Lubelskiego Lipca 1980 r. „To swoisty marsz ku wolności”

W 1980 r. doszło do strajku w WSK PZL-Świdnik, który zakończył się podpisaniem pierwszego w dziejach PRL pisemnego porozumienia ze strajkującymi robotnikami. Zapoczątkowało to na Lubelszczyźnie falę strajków, które objęły ponad 160 zakładów pracy i przeszły do historii jako „Lubelski Lipiec 1980”. Strajki w Świdniku i Lublinie wyprzedzały wydarzenia, które miały swój punkt kulminacyjny na Wybrzeżu. Tam doszło do podpisania porozumień sierpniowych i powstania „Solidarności”.
 


KUL - dobiegły końca obchody Święta Patronalnego

22 czerwca na KUL odsłonięta została tablica upamiętniająca pracowników i studentów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Na kamiennych tablicach wmurowanych w zewnętrzne ściany kościoła akademickiego znalazły się 403 nazwiska osób, które straciły życie, broniąc Ojczyzny przed nazistowskimi Niemcami i komunistycznym Związkiem Sowieckim.

KUL - dobiegły końca obchody Święta Patronalnego

22 czerwca na KUL odsłonięta została tablica upamiętniająca pracowników i studentów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Na kamiennych tablicach wmurowanych w zewnętrzne ściany kościoła akademickiego znalazły się 403 nazwiska osób, które straciły życie, broniąc Ojczyzny przed nazistowskimi Niemcami i komunistycznym Związkiem Sowieckim.


KUL – ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski nowym rektorem KUL

Senat KUL wybrał nowego rektora na kadencję 2020-2024. Przez najbliższe cztery lata funkcję tę będzie pełnił ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski.

KUL – ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski nowym rektorem KUL

Senat KUL wybrał nowego rektora na kadencję 2020-2024. Przez najbliższe cztery lata funkcję tę będzie pełnił ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski.


KUL - Kampus na Poczekajce od dziś nosi imię ks. Antoniego Słomkowskiego

16 czerwca rektor KUL ks. prof.  Antoni Dębiński uroczyście nadał imię
Ks. Antoniego Słomkowskiego Kampusowi na Poczekajce. W ten sposób
upamiętniony został pierwszy powojenny rektor KUL, który za cenę
więzienia bronił katolickiej tożsamości uczelni w trudnych latach
komunizmu

KUL - Kampus na Poczekajce od dziś nosi imię ks. Antoniego Słomkowskiego

16 czerwca rektor KUL ks. prof.  Antoni Dębiński uroczyście nadał imię
Ks. Antoniego Słomkowskiego Kampusowi na Poczekajce. W ten sposób
upamiętniony został pierwszy powojenny rektor KUL, który za cenę
więzienia bronił katolickiej tożsamości uczelni w trudnych latach
komunizmu


Prezydent RP z wizytą w COZL i na KUL-u

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej odwiedził województwo lubelskie. To kolejna w ostatnim czasie wizyta Andrzeja Dudy na Lubelszczyźnie. Tym razem Prezydent był w Lublinie: w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Towarzyszył mu wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Prezydent RP z wizytą w COZL i na KUL-u

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej odwiedził województwo lubelskie. To kolejna w ostatnim czasie wizyta Andrzeja Dudy na Lubelszczyźnie. Tym razem Prezydent był w Lublinie: w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Towarzyszył mu wojewoda lubelski Lech Sprawka.


STARANOWAŁ I ZEPCHNĄŁ DO ROWU SAMOCHÓD ZE SWOJĄ BYŁĄ DZIEWCZYNĄ I JEJ ZNAJOMYM

Zarzuty uporczywego nękania byłej dziewczyny, kierowania gróźb karalnych oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia usłyszał niedawno zatrzymany 23-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po tym, jak celowo staranował i zepchnął do rowu samochód, którym podróżowała jego była dziewczyna ze swoim znajomym. Policjanci oraz prokurator wnioskują do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

STARANOWAŁ I ZEPCHNĄŁ DO ROWU SAMOCHÓD ZE SWOJĄ BYŁĄ DZIEWCZYNĄ I JEJ ZNAJOMYM

Zarzuty uporczywego nękania byłej dziewczyny, kierowania gróźb karalnych oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia usłyszał niedawno zatrzymany 23-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po tym, jak celowo staranował i zepchnął do rowu samochód, którym podróżowała jego była dziewczyna ze swoim znajomym. Policjanci oraz prokurator wnioskują do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.


Upamiętnienie 90. rocznicy urodzin gen. Ryszarda Kuklińskiego

W przeddzień 90. rocznicy urodzin gen. Ryszarda Kuklińskiego przed gmachem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się uroczystość upamiętniająca bohatera czasów komunizmu, który swoją postawą uchronił Polskę przed widmem nuklearnego konfliktu.

Upamiętnienie 90. rocznicy urodzin gen. Ryszarda Kuklińskiego

W przeddzień 90. rocznicy urodzin gen. Ryszarda Kuklińskiego przed gmachem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się uroczystość upamiętniająca bohatera czasów komunizmu, który swoją postawą uchronił Polskę przed widmem nuklearnego konfliktu.


MĘŻCZYZNA LEŻAŁ W KAŁUŻY KRWI. RATOWALI GO POLICJANC

Natychmiastowa reakcja bialskich policjantów pomogła uratować życie 22-letniemu mieszkańcowi miasta. Mężczyzna w swoim domu upadł na drzwi, a fragment rozbitej szyby uszkodził jego tętnicę. Policjanci tamowali krwawienie do czasu udzielenia mu pomocy przez załogę karetki pogotowia. Niewątpliwie, gdyby nie błyskawiczna interwencja mundurowych mogłoby dojść do tragedii.

MĘŻCZYZNA LEŻAŁ W KAŁUŻY KRWI. RATOWALI GO POLICJANC

Natychmiastowa reakcja bialskich policjantów pomogła uratować życie 22-letniemu mieszkańcowi miasta. Mężczyzna w swoim domu upadł na drzwi, a fragment rozbitej szyby uszkodził jego tętnicę. Policjanci tamowali krwawienie do czasu udzielenia mu pomocy przez załogę karetki pogotowia. Niewątpliwie, gdyby nie błyskawiczna interwencja mundurowych mogłoby dojść do tragedii.


Ks. Stanisław Bieńko uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi

Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk w uznaniu zasług w działalności na rzecz społeczności lokalnej  uhonorował Brązowym Krzyżem Zasługi ks. Stanisława Bieńko proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim. Okazją do wręczenia odznaczenia państwowego nadanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę była msza św. dziękczynna z okazji 45-lecia święceń kapłańskich ks. Bieńko. Wicewojewoda złożył najserdeczniejsze życzenia, pogratulował zasług  oraz całokształtu działalności jubilata.

Ks. Stanisław Bieńko uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi

Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk w uznaniu zasług w działalności na rzecz społeczności lokalnej  uhonorował Brązowym Krzyżem Zasługi ks. Stanisława Bieńko proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim. Okazją do wręczenia odznaczenia państwowego nadanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę była msza św. dziękczynna z okazji 45-lecia święceń kapłańskich ks. Bieńko. Wicewojewoda złożył najserdeczniejsze życzenia, pogratulował zasług  oraz całokształtu działalności jubilata.


Wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Lubelszczyźnie

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził Urszulin (powiat włodawski), gdzie spotkał się z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu województwa lubelskiego. W spotkaniu uczestniczył wojewoda lubelski Lech Sprawka, który przywitał Prezydenta w imieniu mieszkańców województwa lubelskiego.

Wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Lubelszczyźnie

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził Urszulin (powiat włodawski), gdzie spotkał się z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu województwa lubelskiego. W spotkaniu uczestniczył wojewoda lubelski Lech Sprawka, który przywitał Prezydenta w imieniu mieszkańców województwa lubelskiego.


Awanse dla weteranów. „Wasze życiorysy są zapisane pięknymi momentami".

Wojewoda lubelski Lech Sprawka i szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie płk Jerzy Flis wręczyli awanse na wyższe stopnie wojskowe lubelskim weteranom walk o niepodległość Polski. Awans na pułkownika odebrał ppłk Marian Pawełczak ps. „Morwa”, a awanse na kapitana por. Marianna Krasnodębska ps. „Wiochna” i por. Jan Jabłoniec ps. „Fiat”.

Awanse dla weteranów. „Wasze życiorysy są zapisane pięknymi momentami".

Wojewoda lubelski Lech Sprawka i szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie płk Jerzy Flis wręczyli awanse na wyższe stopnie wojskowe lubelskim weteranom walk o niepodległość Polski. Awans na pułkownika odebrał ppłk Marian Pawełczak ps. „Morwa”, a awanse na kapitana por. Marianna Krasnodębska ps. „Wiochna” i por. Jan Jabłoniec ps. „Fiat”.


Otwarcie Centrum Doradczego Polskiego Funduszu Rozwoju w Chełmie

W Chełmie uroczyście zainaugurowano działalność Centrum Doradczego Polskiego Funduszu Rozwoju. Nowa placówka PFR mieści się w centrum miasta w specjalnie zaadaptowanych na jej potrzeby biurach Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

Otwarcie Centrum Doradczego Polskiego Funduszu Rozwoju w Chełmie

W Chełmie uroczyście zainaugurowano działalność Centrum Doradczego Polskiego Funduszu Rozwoju. Nowa placówka PFR mieści się w centrum miasta w specjalnie zaadaptowanych na jej potrzeby biurach Chełmskiej Biblioteki Publicznej.


KUL - kandydaci do pełnienia funkcji rektora w kadencji 2020-2024

Kandydatami zgłoszonymi do pełnienia funkcji Rektora KUL w kadencji 2020-2024 są ks. prof. dr hab. Krzysztof Góźdź oraz ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski

KUL - kandydaci do pełnienia funkcji rektora w kadencji 2020-2024

Kandydatami zgłoszonymi do pełnienia funkcji Rektora KUL w kadencji 2020-2024 są ks. prof. dr hab. Krzysztof Góźdź oraz ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski