Znajdź swoje miasto lub gminę:
|
|
Wiwat Niepodległa! w Opolu.
W Opolu odbyły się uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozpoczęły się Mszą Świętą w Katedrze Opolskiej i koncelebrowana była przez Ordynariusza Diecezji Opolskiej ks. biskupa Andrzeja Czaję. Po zakończeniu miał miejsce przemarsz ulicami miasta pod pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. W wydarzeniu wzięli udział wojewoda opolski Adrian Czubak i wicewojewoda opolski Violetta Porowska.Wiwat Niepodległa! w Opolu.
W Opolu odbyły się uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozpoczęły się Mszą Świętą w Katedrze Opolskiej i koncelebrowana była przez Ordynariusza Diecezji Opolskiej ks. biskupa Andrzeja Czaję. Po zakończeniu miał miejsce przemarsz ulicami miasta pod pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. W wydarzeniu wzięli udział wojewoda opolski Adrian Czubak i wicewojewoda opolski Violetta Porowska.
Zatrzymano 17 cudzoziemców
Funkcjonariusze z Placówki SG w Opolu zatrzymali 17 obywateli Ukrainy, którzy zajmowali się rozładunkiem, kompletowaniem i pakowaniem towaru w magazynach jednego z większych centrów logistycznych na terenie województwa opolskiego.Zatrzymano 17 cudzoziemców
Funkcjonariusze z Placówki SG w Opolu zatrzymali 17 obywateli Ukrainy, którzy zajmowali się rozładunkiem, kompletowaniem i pakowaniem towaru w magazynach jednego z większych centrów logistycznych na terenie województwa opolskiego.
Konstytucja Biznesu zmieni polską rzeczywistość
To dokument, którego najważniejszym punktem jest projekt ustawy Prawo przedsiębiorców – zapewniała dziś Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim 3 listopada odbyły się konsultacje społeczne, których tematyką była m.in. Konstytucja Biznesu. W spotkaniu z przedsiębiorcami udział wzięła wicewojewoda opolski Violetta Porowska oraz przedstawiciele Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK".Konstytucja Biznesu zmieni polską rzeczywistość
To dokument, którego najważniejszym punktem jest projekt ustawy Prawo przedsiębiorców – zapewniała dziś Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim 3 listopada odbyły się konsultacje społeczne, których tematyką była m.in. Konstytucja Biznesu. W spotkaniu z przedsiębiorcami udział wzięła wicewojewoda opolski Violetta Porowska oraz przedstawiciele Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK".
WSSE z nową siedzibą w Opolu
Zamiejscowe biuro Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST PARK” w Opolu zostało dziś oficjalnie otwarte. W uroczystości tej udział wzięła m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jadwiga Emilewicz oraz wicewojewoda opolski Violetta Porowska.WSSE z nową siedzibą w Opolu
Zamiejscowe biuro Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST PARK” w Opolu zostało dziś oficjalnie otwarte. W uroczystości tej udział wzięła m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jadwiga Emilewicz oraz wicewojewoda opolski Violetta Porowska.
Straż Graniczna ma nowych funkcjonariuszy
W czwartek 2 listopada w gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego miała miejsce uroczystość ślubowania 14 nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej, a także nadania aktu mianowania 5 funkcjonariuszom, którzy w ubiegłym tygodniu ukończyli kurs oficerski.Straż Graniczna ma nowych funkcjonariuszy
W czwartek 2 listopada w gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego miała miejsce uroczystość ślubowania 14 nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej, a także nadania aktu mianowania 5 funkcjonariuszom, którzy w ubiegłym tygodniu ukończyli kurs oficerski.
Pożegnaliśmy ś.p. Ryszarda Kowalczyka
Mszą św. w starej kaplicy na Cmentarzu Półwsi w Opolu (25 października) rozpoczął się pogrzeb ś.p. Ryszarda Kowalczyka. Opozycjonisty, który wraz z bratem Jerzym wysadzili w 1971 r. - w akcie protestu przeciwko komunistycznej władzy - aulę Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Uroczystość pogrzebowa miała charakter państwowy, ciało ś.p Ryszarda Kowalczyka zostało złożone w Alei Zasłużonych opolskiego cmentarza. Honorową asystę wojskową zapewniła 10 Opolska Brygada Logistyczna.Pożegnaliśmy ś.p. Ryszarda Kowalczyka
Mszą św. w starej kaplicy na Cmentarzu Półwsi w Opolu (25 października) rozpoczął się pogrzeb ś.p. Ryszarda Kowalczyka. Opozycjonisty, który wraz z bratem Jerzym wysadzili w 1971 r. - w akcie protestu przeciwko komunistycznej władzy - aulę Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Uroczystość pogrzebowa miała charakter państwowy, ciało ś.p Ryszarda Kowalczyka zostało złożone w Alei Zasłużonych opolskiego cmentarza. Honorową asystę wojskową zapewniła 10 Opolska Brygada Logistyczna.
Turniej Gospodyń Wiejskich w Prószkowie
W środę 25 października Violetta Porowska, wicewojewoda opolski, obserwowała zmagania w ramach VI edycji Opolskiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, która odbyła się w hotelu Arkas w Prószkowie.Turniej Gospodyń Wiejskich w Prószkowie
W środę 25 października Violetta Porowska, wicewojewoda opolski, obserwowała zmagania w ramach VI edycji Opolskiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, która odbyła się w hotelu Arkas w Prószkowie.
Inauguracja roku i otwarcie Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim
Dwa wielkie wydarzenia jednego dnia obchodził wczoraj Uniwerystet Opolski. Uroczyste otwarcie Collegium Medicum - nowego wydziału lekarskiego oraz Inaugurację Roku Akademickiego, połączoną z nadaniem tytułu Honoris Causa prof. Franciszkowi Kokotowi, wybitnemu badaczowi i lekarzowi.Inauguracja roku i otwarcie Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim
Dwa wielkie wydarzenia jednego dnia obchodził wczoraj Uniwerystet Opolski. Uroczyste otwarcie Collegium Medicum - nowego wydziału lekarskiego oraz Inaugurację Roku Akademickiego, połączoną z nadaniem tytułu Honoris Causa prof. Franciszkowi Kokotowi, wybitnemu badaczowi i lekarzowi.
Wydział Ekonomiczny WSB świętuje swoje dziesięciolecie
Wydział Ekonomiczny w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu świętował w miniony weekend dziesięciolecie istnienia. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala podsumowująca dekadę działalności jednostki. W wydarzeniu wzięła udział Violetta Porowska wicewojewoda opolski.Wydział Ekonomiczny WSB świętuje swoje dziesięciolecie
Wydział Ekonomiczny w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu świętował w miniony weekend dziesięciolecie istnienia. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala podsumowująca dekadę działalności jednostki. W wydarzeniu wzięła udział Violetta Porowska wicewojewoda opolski.
Dom Dziecka w Tarnowie Opolskim ma już 60 lat
Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Tarnowie Opolskim obchodzi w tym roku 60- cio lecie swojego istnienia. W uroczystości zorganizowanej z tej okazji brała udział wicewojewoda opolski Violetta Porowska. W ramach obchodów podopieczni przygotowali Akademię, podczas której zaprezentowali przed zebranymi wybrane utwory Janusza Korczaka, m. in inscenizację lektury "Król Maciuś Pierwszy".Dom Dziecka w Tarnowie Opolskim ma już 60 lat
Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Tarnowie Opolskim obchodzi w tym roku 60- cio lecie swojego istnienia. W uroczystości zorganizowanej z tej okazji brała udział wicewojewoda opolski Violetta Porowska. W ramach obchodów podopieczni przygotowali Akademię, podczas której zaprezentowali przed zebranymi wybrane utwory Janusza Korczaka, m. in inscenizację lektury "Król Maciuś Pierwszy".
To oni walczyli o wolność
To byli Ci odważni Bohaterowie, którzy 37 lat temu powiedzieli „My też chcemy mieć wolność w zakładzie” – tak o pierwszych założycielach I w Opolu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, mówi dziś wicewojewoda opolski Violetta Porowska, która w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych spotkała się z założycielami pierwszego, tego typu, Komisji w Polsce z 1980 r.To oni walczyli o wolność
To byli Ci odważni Bohaterowie, którzy 37 lat temu powiedzieli „My też chcemy mieć wolność w zakładzie” – tak o pierwszych założycielach I w Opolu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, mówi dziś wicewojewoda opolski Violetta Porowska, która w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych spotkała się z założycielami pierwszego, tego typu, Komisji w Polsce z 1980 r.
Święto Wojska Polskiego w Opolu
Mszą św. W opolskiej Katedrze rozpoczęły się obchody święta Wojska Polskiego. Organizatorem uroczystości był dowódca Garnizonu Opole i zarazem dowódca 10 Opolskiej Brygady Logistycznej płk. Szymon Lepiarz. Wojewoda opolski objął uroczystości patronatem honorowym.Święto Wojska Polskiego w Opolu
Mszą św. W opolskiej Katedrze rozpoczęły się obchody święta Wojska Polskiego. Organizatorem uroczystości był dowódca Garnizonu Opole i zarazem dowódca 10 Opolskiej Brygady Logistycznej płk. Szymon Lepiarz. Wojewoda opolski objął uroczystości patronatem honorowym.
Święto Policji w Krapkowicach
W środę 19 lipca wojewoda opolski Adrian Czubak wziął udział w obchodach uroczystości Święta Policji województwa opolskiego, które odbyły się w Krapkowicach. Rozpoczęły się one mszą świętą w parafii św. Mikołaja w Krapkowicach, którą sprawował Biskup Opolski Andrzej Czaja. Następnie zebrani udali się na rynek, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów.Święto Policji w Krapkowicach
W środę 19 lipca wojewoda opolski Adrian Czubak wziął udział w obchodach uroczystości Święta Policji województwa opolskiego, które odbyły się w Krapkowicach. Rozpoczęły się one mszą świętą w parafii św. Mikołaja w Krapkowicach, którą sprawował Biskup Opolski Andrzej Czaja. Następnie zebrani udali się na rynek, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów.
74. Rocznica ludobójstwa na Wołyniu – Opole
11 lipca 1943 roku miała miejsce tzw. „Krwawa Niedziela”, która była kulminacją zbrodniczej działalności OUN – UPA. Tysiące Polaków na Wołyniu poniosło straszliwą śmierć z rąk ukraińskich szowinistów. Na pamiątkę tych tragicznych wydarzeń w ubiegłym roku Sejm RP ustanowił 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP.74. Rocznica ludobójstwa na Wołyniu – Opole
11 lipca 1943 roku miała miejsce tzw. „Krwawa Niedziela”, która była kulminacją zbrodniczej działalności OUN – UPA. Tysiące Polaków na Wołyniu poniosło straszliwą śmierć z rąk ukraińskich szowinistów. Na pamiątkę tych tragicznych wydarzeń w ubiegłym roku Sejm RP ustanowił 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP.
Ambasador Czarnogóry w Polsce, Ljiljana Tošković odwiedziła Opole
Ambasador Czarnogóry w Polsce była gościem wicewojewody opolskiego Violetty Porowskiej. Podczas rozmów poruszano tematy bałkańskiego kraju i stosunków dyplomatycznych z Polską oraz Unią Europejską.Ambasador Czarnogóry w Polsce, Ljiljana Tošković odwiedziła Opole
Ambasador Czarnogóry w Polsce była gościem wicewojewody opolskiego Violetty Porowskiej. Podczas rozmów poruszano tematy bałkańskiego kraju i stosunków dyplomatycznych z Polską oraz Unią Europejską.
Odwiedziny Szkoły Podstawowej z Wierzbicy Górnej
Wtorkowym popołudniem siedzibę Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej z Wierzbicy Górnej wraz z dyrektorem szkoły, Lesławem Czernikiem. Podczas wizyty uczniowie spotkali się z Wojewodą Opolskim, Adrianem Czubakiem oraz Wicewojewodą Opolskim, Violettą Porowską.Odwiedziny Szkoły Podstawowej z Wierzbicy Górnej
Wtorkowym popołudniem siedzibę Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej z Wierzbicy Górnej wraz z dyrektorem szkoły, Lesławem Czernikiem. Podczas wizyty uczniowie spotkali się z Wojewodą Opolskim, Adrianem Czubakiem oraz Wicewojewodą Opolskim, Violettą Porowską.
Ta tragedia, na chwilę, zjednoczyła cały naród
Dalsza część obchodów 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej odbyła się pod pomnikiem Żołnierzy Podziemia Antykomunistycznego na placu Wolności w Opolu. Były przemówienia, apel pamięci, salwa honorowa, chwila zadumy i składanie kwiatów.Ta tragedia, na chwilę, zjednoczyła cały naród
Dalsza część obchodów 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej odbyła się pod pomnikiem Żołnierzy Podziemia Antykomunistycznego na placu Wolności w Opolu. Były przemówienia, apel pamięci, salwa honorowa, chwila zadumy i składanie kwiatów.
Opolskie przoduje w budowaniu sieci szkół
Blisko 98 proc. rad powiatów oraz 95 proc. rad gmin przesłało już, do zaopiniowania przez kuratorów oświaty, uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkolnych do nowego ustroju szkolnego. Oznacza to, że ponad 95 proc. samorządów jest już gotowych do reformy edukacji. Na Opolszczyźnie proces ten przebiega prawidłowo – poinformował wojewoda opolski.Opolskie przoduje w budowaniu sieci szkół
Blisko 98 proc. rad powiatów oraz 95 proc. rad gmin przesłało już, do zaopiniowania przez kuratorów oświaty, uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkolnych do nowego ustroju szkolnego. Oznacza to, że ponad 95 proc. samorządów jest już gotowych do reformy edukacji. Na Opolszczyźnie proces ten przebiega prawidłowo – poinformował wojewoda opolski.
Tomografia jeszcze dokładniejsza. Otwarto pierwszą na Opolszczyźnie pracownie PET-TK
Szybko, bezinwazyjnie i dokładniej niż kiedykolwiek – to tylko niektóre zalety badania pozytonowej tomografii emisyjnej PET-TK, które teraz dostępne jest na Opolszczyźnie. W dużej mierze nowa pracownia to efekt działań wicewojewody opolskiego.Tomografia jeszcze dokładniejsza. Otwarto pierwszą na Opolszczyźnie pracownie PET-TK
Szybko, bezinwazyjnie i dokładniej niż kiedykolwiek – to tylko niektóre zalety badania pozytonowej tomografii emisyjnej PET-TK, które teraz dostępne jest na Opolszczyźnie. W dużej mierze nowa pracownia to efekt działań wicewojewody opolskiego.
Samorządy mogą starać się o dofinansowanie do profilaktyki
W jaki sposób stworzyć program profilaktyczny, aby na jego realizację otrzymać pieniądze z budżetu państwa? Na to pytania opolscy samorządowcy rozmawiali 10 marca z wicewojewodą opolskimSamorządy mogą starać się o dofinansowanie do profilaktyki
W jaki sposób stworzyć program profilaktyczny, aby na jego realizację otrzymać pieniądze z budżetu państwa? Na to pytania opolscy samorządowcy rozmawiali 10 marca z wicewojewodą opolskim
O sieci szpitali rozmawiali u Wicewojewody Opolskiego
W biurze Wicewojewody Opolskiego Violetty Porowskiej odbyło się spotkanie z Kazimierzem Rozumkiem z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Remedium" w Nysie oraz Arturem Grychowskim, dyrektorem Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach.O sieci szpitali rozmawiali u Wicewojewody Opolskiego
W biurze Wicewojewody Opolskiego Violetty Porowskiej odbyło się spotkanie z Kazimierzem Rozumkiem z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Remedium" w Nysie oraz Arturem Grychowskim, dyrektorem Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach.
Spotkanie z Administracją Zespoloną
Dnia 10.02.2017 w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim w Sali im. braci Kowalczyków odbyło się spotkanie z Administracją Zespoloną. Na zebraniu obecni byli: Wojewoda Opolski, Adrian Czubak oraz Wicewojewoda Opolski, Violetta Porowska.Spotkanie z Administracją Zespoloną
Dnia 10.02.2017 w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim w Sali im. braci Kowalczyków odbyło się spotkanie z Administracją Zespoloną. Na zebraniu obecni byli: Wojewoda Opolski, Adrian Czubak oraz Wicewojewoda Opolski, Violetta Porowska.
Nysa organizatorem V Zjazdu Dużych Rodzin!
To już pewne! Latem 2017 r. Nysa będzie tętnić radością blisko 1200 rodzin wielodzietnych. A wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia, które potwierdzi, że rodzina to podstawa.Nysa organizatorem V Zjazdu Dużych Rodzin!
To już pewne! Latem 2017 r. Nysa będzie tętnić radością blisko 1200 rodzin wielodzietnych. A wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia, które potwierdzi, że rodzina to podstawa.
Po raz pierwszy odbyły się wojewódzkie uroczystości upamiętniające „Marsz Śmierci”
W styczniu 1945 r., w obliczu zbliżającego się frontu wschodniego, zapadła decyzja o „ewakuacji” więźniów osadzonych w KL Auschwitz i obozach filialnych. Tysiące więźniów różnej narodowości wyruszyło w morderczą drogę, której trasa znaczona była ludźmi umierającymi z głodu, zmęczenia i wyziębienia.Po raz pierwszy odbyły się wojewódzkie uroczystości upamiętniające „Marsz Śmierci”
W styczniu 1945 r., w obliczu zbliżającego się frontu wschodniego, zapadła decyzja o „ewakuacji” więźniów osadzonych w KL Auschwitz i obozach filialnych. Tysiące więźniów różnej narodowości wyruszyło w morderczą drogę, której trasa znaczona była ludźmi umierającymi z głodu, zmęczenia i wyziębienia.
Wspólny bilet na komunikację miejską i kolejową w Nowym Opolu
Od dnia 1 stycznia 2017 r., tj. z chwilą rozszerzenia granic Miasta Opola, zwiększyła się liczba stacji kolejowych objętych umową zawartą między Miastem Opole a Spółką Przewozy Regionalne, dotyczącą tzw. „wspólnego biletu na komunikację miejską i kolejową”. Do listy opolskich stacji kolejowych dołączyły: BORKI OPOLSKIE, CHMIELOWICE i CZARNOWĄSY.Wspólny bilet na komunikację miejską i kolejową w Nowym Opolu
Od dnia 1 stycznia 2017 r., tj. z chwilą rozszerzenia granic Miasta Opola, zwiększyła się liczba stacji kolejowych objętych umową zawartą między Miastem Opole a Spółką Przewozy Regionalne, dotyczącą tzw. „wspólnego biletu na komunikację miejską i kolejową”. Do listy opolskich stacji kolejowych dołączyły: BORKI OPOLSKIE, CHMIELOWICE i CZARNOWĄSY.
Spotkanie Wicewojewody Opolskiego z lokalnymi rolnikami
3 stycznia odbyło się spotkanie Violetty Porowskiej, Wicewojewody Opolskiego, z przedstawicielami lokalnych Związków Plantatorów Buraka Cukrowego.Spotkanie Wicewojewody Opolskiego z lokalnymi rolnikami
3 stycznia odbyło się spotkanie Violetty Porowskiej, Wicewojewody Opolskiego, z przedstawicielami lokalnych Związków Plantatorów Buraka Cukrowego.
Podstawowa opieka zdrowotna tematem spotkania Wicewojewody Opolskiego
3 stycznia 2017 r. odbyło się spotkanie Wicewojewody Violetty Porowskiej z Przewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych - Sabiną Wiatkowską. Głównym tematem rozmów był projekt ustawy o Podstawowej Opiece Zdrowotnej.Podstawowa opieka zdrowotna tematem spotkania Wicewojewody Opolskiego
3 stycznia 2017 r. odbyło się spotkanie Wicewojewody Violetty Porowskiej z Przewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych - Sabiną Wiatkowską. Głównym tematem rozmów był projekt ustawy o Podstawowej Opiece Zdrowotnej.
Będą stali na straży prawa! Opolskie ma nowych policjantów!
Ponad 40 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi opolskiego garnizonu policji, pracować będą w komendach na terenie całego województwa. - Jesteście Państwo spadkobiercami postawy patriotycznej, postawy bohaterskiej dzięki której możemy żyć w wolnej i niepodległej Ojczyźnie - mówił podczas uroczystości Adrian Czubak, wojewoda opolski.Będą stali na straży prawa! Opolskie ma nowych policjantów!
Ponad 40 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi opolskiego garnizonu policji, pracować będą w komendach na terenie całego województwa. - Jesteście Państwo spadkobiercami postawy patriotycznej, postawy bohaterskiej dzięki której możemy żyć w wolnej i niepodległej Ojczyźnie - mówił podczas uroczystości Adrian Czubak, wojewoda opolski.
Województwo opolskie startuje z pionierskim programem edukacyjnym "Cyberbezpieczny uczeń"!
Tylko skonsolidowane działanie instytucji publicznych może przynieść wymierne efekty w walce z cyberprzestępczością. Na tym założeniu opiera się pierwszy w Polsce WOJEWÓDZKI PROGRAM PODNIESIENIA ŚWIADOMOŚCI W ZAKRESIE BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU „Cyberbezpieczny uczeń”. Autorami tej inicjatywy są: Wojewoda Opolski, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu oraz Kurator Oświaty w Opolu. Partnerzy programu podpisali w dniu 16 listopada 2016 roku porozumienie o współdziałaniu na rzecz cyberbezpieczeństwa dzieci i młodzieży na Opolszczyźnie.Województwo opolskie startuje z pionierskim programem edukacyjnym "Cyberbezpieczny uczeń"!
Tylko skonsolidowane działanie instytucji publicznych może przynieść wymierne efekty w walce z cyberprzestępczością. Na tym założeniu opiera się pierwszy w Polsce WOJEWÓDZKI PROGRAM PODNIESIENIA ŚWIADOMOŚCI W ZAKRESIE BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU „Cyberbezpieczny uczeń”. Autorami tej inicjatywy są: Wojewoda Opolski, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu oraz Kurator Oświaty w Opolu. Partnerzy programu podpisali w dniu 16 listopada 2016 roku porozumienie o współdziałaniu na rzecz cyberbezpieczeństwa dzieci i młodzieży na Opolszczyźnie.
Vivat Polska! Vivat niepodległość!
Polska nigdy nie wyzbyła się własnej tożsamości! - podkreślał wojewoda opolski, podczas dzisiejszych uroczystości w Opolu, upamiętniajacych 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Vivat Polska! Vivat niepodległość!
Polska nigdy nie wyzbyła się własnej tożsamości! - podkreślał wojewoda opolski, podczas dzisiejszych uroczystości w Opolu, upamiętniajacych 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pół stulecia i pełen sukces!
"Pół stulecia - pełny sukces" - pod takim hasłem Politechnika Opolska świętuje swój jubileusz. Uroczystości odbyły się w miniony piątek (28 października) w opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym.Wojewoda opolski Adrian Czubak otrzymał nominację do Rady programowej ds. polsko-chińskich przy Instytucie Konfucjusza Politechniki Opolskiej.Pół stulecia i pełen sukces!
"Pół stulecia - pełny sukces" - pod takim hasłem Politechnika Opolska świętuje swój jubileusz. Uroczystości odbyły się w miniony piątek (28 października) w opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym.Wojewoda opolski Adrian Czubak otrzymał nominację do Rady programowej ds. polsko-chińskich przy Instytucie Konfucjusza Politechniki Opolskiej.
Strażacy w ogniu zadań. Opolskie konsoliduje siły
"Solidarni w obliczu zagrożeń” – to nazwa dwudniowych ćwiczeń straży pożarnej oraz dokumentu, który reguluje zasady wzajemnej pomocy między jednostkami samorządu oraz straży pożarnej w woj. opolskim.Strażacy w ogniu zadań. Opolskie konsoliduje siły
"Solidarni w obliczu zagrożeń” – to nazwa dwudniowych ćwiczeń straży pożarnej oraz dokumentu, który reguluje zasady wzajemnej pomocy między jednostkami samorządu oraz straży pożarnej w woj. opolskim.
Adepci medycyny rozpoczęli kolejny rok akademicki
W gmachu Państwowej Wyższej Medycznej Szkole Zawodowej rozpoczął się kolejny rok akademicki. W 2016 roku naukę rozpoczęło 1350 studentów, z tego 622 studentów I roku. W roku ubiegłym na Uczelni tej studiowało łącznie 1200 żaków. - Ich przyrost udowadnia, że utrzymywanie wysokiego poziomu kształcenia i otwartość na nowe kierunki przynosi efekty – powiedziałem dr. Tomasz Halski, rektor PWMSZ.Adepci medycyny rozpoczęli kolejny rok akademicki
W gmachu Państwowej Wyższej Medycznej Szkole Zawodowej rozpoczął się kolejny rok akademicki. W 2016 roku naukę rozpoczęło 1350 studentów, z tego 622 studentów I roku. W roku ubiegłym na Uczelni tej studiowało łącznie 1200 żaków. - Ich przyrost udowadnia, że utrzymywanie wysokiego poziomu kształcenia i otwartość na nowe kierunki przynosi efekty – powiedziałem dr. Tomasz Halski, rektor PWMSZ.
Wizyta Minister Edukacji Narodowej w Lewinie Brzeskim i Łosiowie
Spotkanie z nauczycielami i rodzicami szkoły podstawowej w Łosiowie oraz samorządowcami w Lewinie Brzeskim – to pierwsza część poniedziałkowej wizyty szefowej MEN w województwie opolskimWizyta Minister Edukacji Narodowej w Lewinie Brzeskim i Łosiowie
Spotkanie z nauczycielami i rodzicami szkoły podstawowej w Łosiowie oraz samorządowcami w Lewinie Brzeskim – to pierwsza część poniedziałkowej wizyty szefowej MEN w województwie opolskim
Politechnika Opolska ma już 50 lat!
Niemal 8 tys. studentów na 27 kierunkach kształci obecnie Politechnika Opolska. Dziś w Filharmonii Opolskiej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego połączone zJubileuszem 50-lecia uczelni. W uroczystościach tych udział wziął Adrian Czubak, wojewoda opolski oraz Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.Politechnika Opolska ma już 50 lat!
Niemal 8 tys. studentów na 27 kierunkach kształci obecnie Politechnika Opolska. Dziś w Filharmonii Opolskiej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego połączone zJubileuszem 50-lecia uczelni. W uroczystościach tych udział wziął Adrian Czubak, wojewoda opolski oraz Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.
Ponad 500 zasłużonych nauczycieli z Opolszczyzny uhonorowanych medalami oraz nagrodami MEN
W sumie nieco ponad 530 odznaczeń – w tym Srebrny oraz Brązowy Krzyż Zasługi, nadawany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę 12 października wojewoda opolski wręczył nauczycielom oraz pedagogom z całej Opolszczyzny. Kilka godzin trwało wręczanie krzyży zasługi, medali za długoletnią służbę, Medali KEN i nagród kuratora podczas wojewódzkiego Święta Edukacji Narodowej, które odbyło się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.Ponad 500 zasłużonych nauczycieli z Opolszczyzny uhonorowanych medalami oraz nagrodami MEN
W sumie nieco ponad 530 odznaczeń – w tym Srebrny oraz Brązowy Krzyż Zasługi, nadawany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę 12 października wojewoda opolski wręczył nauczycielom oraz pedagogom z całej Opolszczyzny. Kilka godzin trwało wręczanie krzyży zasługi, medali za długoletnią służbę, Medali KEN i nagród kuratora podczas wojewódzkiego Święta Edukacji Narodowej, które odbyło się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
72. rocznica przybycia Powstańców Warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf
72 lata temu, kilka dni po podpisaniu "Układu o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie"do niewoli niemieckiej dostało się kilkanaście tysięcy Powstańców. Największa grupa została wywieziona do Stalagu 344 Lamsdorf, czyli obozu w dzisiejszych Łambinowicach. 6 października przed Pomnikiem Powstańców Warszawskich - Jeńców Stalagu 344 Lamsdorf odbyła się uroczystość z udziałem Adriana Czubaka, wojewody opolskiego.72. rocznica przybycia Powstańców Warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf
72 lata temu, kilka dni po podpisaniu "Układu o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie"do niewoli niemieckiej dostało się kilkanaście tysięcy Powstańców. Największa grupa została wywieziona do Stalagu 344 Lamsdorf, czyli obozu w dzisiejszych Łambinowicach. 6 października przed Pomnikiem Powstańców Warszawskich - Jeńców Stalagu 344 Lamsdorf odbyła się uroczystość z udziałem Adriana Czubaka, wojewody opolskiego.
Opole ma swoich Niezłomnych. Bracia Kowalczykowie uhonorowani
W nocy z 5 na 6 października 1971 r. Bracia Jerzy i Ryszard Kowalczykowie, pracownicy Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu, zdetonowali wcześniej podłożone ładunki wybuchowe w auli Uczelni w proteście przeciwko planowanemu odznaczeniu w niej funkcjonariuszy MO i SB, którzy wyróżnili się brutalnością w masakrze robotników na Wybrzeżu w 1970 r. W ten sposób Ci bohaterscy mieszkańcy Opola odważyli się zaprotestować przeciwko mordowaniu przez władze komunistyczne cywilnej ludności. Dziś po 45 latach od tych wydarzeń, dzięki działaniom wojewody opolskiego Opole uhonorowało bohaterski czyn Braci.Opole ma swoich Niezłomnych. Bracia Kowalczykowie uhonorowani
W nocy z 5 na 6 października 1971 r. Bracia Jerzy i Ryszard Kowalczykowie, pracownicy Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu, zdetonowali wcześniej podłożone ładunki wybuchowe w auli Uczelni w proteście przeciwko planowanemu odznaczeniu w niej funkcjonariuszy MO i SB, którzy wyróżnili się brutalnością w masakrze robotników na Wybrzeżu w 1970 r. W ten sposób Ci bohaterscy mieszkańcy Opola odważyli się zaprotestować przeciwko mordowaniu przez władze komunistyczne cywilnej ludności. Dziś po 45 latach od tych wydarzeń, dzięki działaniom wojewody opolskiego Opole uhonorowało bohaterski czyn Braci.
Prezydent RP po raz pierwszy na Opolszczyźnie
Wielokulturowość jest wielkim skarbem tej ziemi i właśnie dlatego Opolszczyzna dobrze się rozwija – mówił Andrzej Duda, prezydent RP do mieszkańców Strzelec Opolskich. Bo to właśnie to miasto jako jedyne i pierwsze w województwie odwiedziła głowa państwa w miniony wtorek.Prezydent RP po raz pierwszy na Opolszczyźnie
Wielokulturowość jest wielkim skarbem tej ziemi i właśnie dlatego Opolszczyzna dobrze się rozwija – mówił Andrzej Duda, prezydent RP do mieszkańców Strzelec Opolskich. Bo to właśnie to miasto jako jedyne i pierwsze w województwie odwiedziła głowa państwa w miniony wtorek.
Podstępny plan katów z UB i NKWD. Minęła 70. Rocznica mordu żołnierzy „Bartka”
Równo 70 lat temu na Polanie "Hubertus" pomiędzy Barutem, a Dąbrówką zbrodniarze UB zamordowali ponad 140 żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych kpt. Henryka Flame, ps. Bartek. Do dziś na polanie nie znaleziono szczątków ciał ofiar tej okrutnej zbrodni, którą okrzyknięto mianem „Śląskiego Katynia”.Podstępny plan katów z UB i NKWD. Minęła 70. Rocznica mordu żołnierzy „Bartka”
Równo 70 lat temu na Polanie "Hubertus" pomiędzy Barutem, a Dąbrówką zbrodniarze UB zamordowali ponad 140 żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych kpt. Henryka Flame, ps. Bartek. Do dziś na polanie nie znaleziono szczątków ciał ofiar tej okrutnej zbrodni, którą okrzyknięto mianem „Śląskiego Katynia”.
Nowy, ale z tradycją. Tartak w Murowie jedną z największych inwestycji w Europie!
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski była gościem uroczystego otwarcia zakładu przerobu drewna Stora Enso Wood Products w Murowie. Firma wykorzystała działający ponad pół wieku tartak w Murowie i stworzyła na jego miejscu nowe przedsiębiorstwo dysponujące innowacyjnymi metodami i zapewniające kilkaset miejsc pracy.Nowy, ale z tradycją. Tartak w Murowie jedną z największych inwestycji w Europie!
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski była gościem uroczystego otwarcia zakładu przerobu drewna Stora Enso Wood Products w Murowie. Firma wykorzystała działający ponad pół wieku tartak w Murowie i stworzyła na jego miejscu nowe przedsiębiorstwo dysponujące innowacyjnymi metodami i zapewniające kilkaset miejsc pracy.
Rozwój gospodarczy kraju uzależniony od sprawnego transportu rzecznego
Prezentacją działań rządu w zakresie ożywienia żeglugi śródlądowej w Polsce – w tym na rzece Odrze, rozpoczęto dziś (13 września) I spotkanie robocze w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej. Inicjatorem spotkania m.in. z armatorami żeglugi śródlądowej jest Adrian Czubak, wojewoda opolski. W wydarzeniu tym udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na czele z Dyrektorem Departamentu Żeglugi Śródlądowej Przemysławem Dacą.Rozwój gospodarczy kraju uzależniony od sprawnego transportu rzecznego
Prezentacją działań rządu w zakresie ożywienia żeglugi śródlądowej w Polsce – w tym na rzece Odrze, rozpoczęto dziś (13 września) I spotkanie robocze w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej. Inicjatorem spotkania m.in. z armatorami żeglugi śródlądowej jest Adrian Czubak, wojewoda opolski. W wydarzeniu tym udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na czele z Dyrektorem Departamentu Żeglugi Śródlądowej Przemysławem Dacą.
Obchody Dnia Weterana w Opolu
Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów był miejscem obchodów tegorocznego Dnia Weterana i okazją do uhonorowania zasłużonych mieszkańców naszego regionu. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz oraz organizacji kombatanckich, a także 10. Opolska Brygada Logistyczna.Obchody Dnia Weterana w Opolu
Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów był miejscem obchodów tegorocznego Dnia Weterana i okazją do uhonorowania zasłużonych mieszkańców naszego regionu. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz oraz organizacji kombatanckich, a także 10. Opolska Brygada Logistyczna.
W Starym Grodkowie uczczono pamięć żołnierzy kpt. Henryka Flame, ps. "Bartek"
7 września 1946 roku w baraku lotniska w Starym Grodkowie funkcjonariusze UB zamordowali 30 żołnierzy oddziału Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem kpt. Henryka Flame ps. Bartek. W 70 rocznicę tych tragicznych wydarzeń odbyły się uroczystości upamiętniające żołnierzy "Bartka", w których uczestniczył Adrian Czubak, wojewoda opolski.W Starym Grodkowie uczczono pamięć żołnierzy kpt. Henryka Flame, ps. "Bartek"
7 września 1946 roku w baraku lotniska w Starym Grodkowie funkcjonariusze UB zamordowali 30 żołnierzy oddziału Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem kpt. Henryka Flame ps. Bartek. W 70 rocznicę tych tragicznych wydarzeń odbyły się uroczystości upamiętniające żołnierzy "Bartka", w których uczestniczył Adrian Czubak, wojewoda opolski.
Czas do szkoły!
Dzisiaj zabrzmiał pierwszy dzwonek we wszystkich polskich szkołach. Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2016/2017 odbyła się w Zespole Szkół w Oleśnie. Uczestniczył w niej Adrian Czubak, wojewoda opolski, który w swoim wystąpieniu podkreślił istotną rolę, jaką odgrywa szkoła w kształtowaniu postawy młodych ludzi.Czas do szkoły!
Dzisiaj zabrzmiał pierwszy dzwonek we wszystkich polskich szkołach. Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2016/2017 odbyła się w Zespole Szkół w Oleśnie. Uczestniczył w niej Adrian Czubak, wojewoda opolski, który w swoim wystąpieniu podkreślił istotną rolę, jaką odgrywa szkoła w kształtowaniu postawy młodych ludzi.
Wyjątkowy pociąg wyruszył z opolskiego dworca!
Przejażdżka tym pociągiem to prawdziwa przyjemność! Dzisiaj (26 sierpnia) odbyła się uroczysta prezentacja nowych pociągów typu "Impuls", które będą przewozić pasażerów na regionalnych liniach Opolszczyzny. Inauguracyjny przejazd z Opola do Brzegu zgromadził wielu pasażerów, którzy mogli pokonać tę trasę wraz z przedstawicielami lokalnych władz i zaproszonymi gośćmi. Opolski Urząd Wojewódzki reprezentowała Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.Wyjątkowy pociąg wyruszył z opolskiego dworca!
Przejażdżka tym pociągiem to prawdziwa przyjemność! Dzisiaj (26 sierpnia) odbyła się uroczysta prezentacja nowych pociągów typu "Impuls", które będą przewozić pasażerów na regionalnych liniach Opolszczyzny. Inauguracyjny przejazd z Opola do Brzegu zgromadził wielu pasażerów, którzy mogli pokonać tę trasę wraz z przedstawicielami lokalnych władz i zaproszonymi gośćmi. Opolski Urząd Wojewódzki reprezentowała Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.
Serce elektrowni trafi do Opola
Do Elektrowni Opole trafi nowy generator, który zostanie zamontowany w jej nowym bloku. Drugi – bliźniaczo podobny trafi na Opolszczyznę już za kilka miesięcy. W uroczystym przekazaniu generatora z Zakładu Generatorów we Wrocławiu (GE Power) udział wzięli między innymi Sekretarz Stanu Ministerstwa Rozwoju - Jerzy Kwieciński, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Energii Andrzej Piotrowski oraz Wicewojewoda Opolski - Violetta Porowska.Serce elektrowni trafi do Opola
Do Elektrowni Opole trafi nowy generator, który zostanie zamontowany w jej nowym bloku. Drugi – bliźniaczo podobny trafi na Opolszczyznę już za kilka miesięcy. W uroczystym przekazaniu generatora z Zakładu Generatorów we Wrocławiu (GE Power) udział wzięli między innymi Sekretarz Stanu Ministerstwa Rozwoju - Jerzy Kwieciński, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Energii Andrzej Piotrowski oraz Wicewojewoda Opolski - Violetta Porowska.
Japonki oczarowane (o)polską receptą na sukces
Blisko 8 tysięcy kilometrów – tyle dzieli od Opola japońskie Kobe, z którego do stolicy naszego województwa przyjechała 16 – osobowa delegacja studentek. Cel wizyty? Problem migracji w Europie oraz sposób na karierę w Polsce oczami kobiety. W miniony wtorek Japonki spotkały się z Violetta Porowską, wicewojewodą opolskim oraz zdobywczynią tytułu Kobiety Sukcesu.Japonki oczarowane (o)polską receptą na sukces
Blisko 8 tysięcy kilometrów – tyle dzieli od Opola japońskie Kobe, z którego do stolicy naszego województwa przyjechała 16 – osobowa delegacja studentek. Cel wizyty? Problem migracji w Europie oraz sposób na karierę w Polsce oczami kobiety. W miniony wtorek Japonki spotkały się z Violetta Porowską, wicewojewodą opolskim oraz zdobywczynią tytułu Kobiety Sukcesu.
Studia „Biznes międzynarodowy Unia Europejska-Chiny” w Instytucie Konfucjusza
Instytut Konfucjusza rusza z kolejną edycją studiów podyplomowych „Biznes międzynarodowy Unia Europejska-Chiny”. Zapraszamy posiadaczy dyplomów zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia do zapisywania się.Studia „Biznes międzynarodowy Unia Europejska-Chiny” w Instytucie Konfucjusza
Instytut Konfucjusza rusza z kolejną edycją studiów podyplomowych „Biznes międzynarodowy Unia Europejska-Chiny”. Zapraszamy posiadaczy dyplomów zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia do zapisywania się.
Opole zacznie kształcić lekarzy!
Będzie kierunek lekarski na Uniwersytecie Opolskim. 10 sierpnia stosowny dokument podpisał w Sali im. Karola Musioła w ratuszu wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Wydarzenie otwiera drogę do tego, aby już w 2017 roku wśród opolskich żaków byli przyszli lekarze.Opole zacznie kształcić lekarzy!
Będzie kierunek lekarski na Uniwersytecie Opolskim. 10 sierpnia stosowny dokument podpisał w Sali im. Karola Musioła w ratuszu wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Wydarzenie otwiera drogę do tego, aby już w 2017 roku wśród opolskich żaków byli przyszli lekarze.
Nowe centrum obsługi klienta dla Nowego Opola
Centrum Usług Publicznych to innowacyjny projekt realizujący misję administracji przyjaznej, efektywnej, skutecznej oraz otwartej dla mieszkańców Opolszczyzny. Jego innowacyjność polega m.in. na wspólnym świadczeniu usług przez administrację samorządową, podatkową oraz celnąNowe centrum obsługi klienta dla Nowego Opola
Centrum Usług Publicznych to innowacyjny projekt realizujący misję administracji przyjaznej, efektywnej, skutecznej oraz otwartej dla mieszkańców Opolszczyzny. Jego innowacyjność polega m.in. na wspólnym świadczeniu usług przez administrację samorządową, podatkową oraz celną
Wizyta wicepremiera Matusza Morawieckiego w Opolu
Mówimy jednym językiem, patrzymy w tym samym kierunku – mówił do przedsiębiorców wicepremier Mateusz Morawiecki, który gościł w Opolu. Spotkanie z przedstawicielami opolskiego biznesu było jednym z cyklu spotkań, do jakich doszło w stolicy regionu w ramach konsultacji tzw. „Planu Morawieckiego”.Wizyta wicepremiera Matusza Morawieckiego w Opolu
Mówimy jednym językiem, patrzymy w tym samym kierunku – mówił do przedsiębiorców wicepremier Mateusz Morawiecki, który gościł w Opolu. Spotkanie z przedstawicielami opolskiego biznesu było jednym z cyklu spotkań, do jakich doszło w stolicy regionu w ramach konsultacji tzw. „Planu Morawieckiego”.
Gwardia Opole na półkoloniach AZS
Dużą niespodzianką dla uczestników sportowych półkolonii organizowanych przez AZS Politechnika Opolska był wspólny trening i mecz z zawodnikami ekstraklasowej Gwardii OpoleGwardia Opole na półkoloniach AZS
Dużą niespodzianką dla uczestników sportowych półkolonii organizowanych przez AZS Politechnika Opolska był wspólny trening i mecz z zawodnikami ekstraklasowej Gwardii Opole
