Znajdź swoje miasto lub gminę:
|
|
Nielegalnie przekroczyli granicę
Strażnicy graniczni z Wojtkowej podczas wspólnych działań z kolegami z Huwnik i Krościenka, zatrzymali ośmiu imigrantów z Afryki, którzy wraz przewodnikiem nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Za przerzut na Zachód Europy cudzoziemcy płacili po 3 tysiące dolarów.
Nielegalnie przekroczyli granicę
Strażnicy graniczni z Wojtkowej podczas wspólnych działań z kolegami z Huwnik i Krościenka, zatrzymali ośmiu imigrantów z Afryki, którzy wraz przewodnikiem nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Za przerzut na Zachód Europy cudzoziemcy płacili po 3 tysiące dolarów.
PREMIER WYZNACZYŁ MARIĘ TABIN-MATUSZ DO PEŁNIENIA FUNKCJI WÓJTA GMINY WIĄZOWNICA
Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Marię Tabin-Matusz do pełnienia funkcji wójta gminy Wiązownica do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów.
PREMIER WYZNACZYŁ MARIĘ TABIN-MATUSZ DO PEŁNIENIA FUNKCJI WÓJTA GMINY WIĄZOWNICA
Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Marię Tabin-Matusz do pełnienia funkcji wójta gminy Wiązownica do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów.
POLITECHNIKA RZESZOWSKA ZAINAUGUROWAŁA KOLEJNY ROK AKADEMICJI
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza uroczyście zainaugurowała kolejny rok akademicki. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
POLITECHNIKA RZESZOWSKA ZAINAUGUROWAŁA KOLEJNY ROK AKADEMICJI
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza uroczyście zainaugurowała kolejny rok akademicki. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
OBCHODY DNIA SYBIRAKA W PRZEMYŚLU
2 października br. w Przemyślu odbyły się obchody z okazji Światowego Dnia Sybiraka. W wydarzeniu uczestniczyła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.
OBCHODY DNIA SYBIRAKA W PRZEMYŚLU
2 października br. w Przemyślu odbyły się obchody z okazji Światowego Dnia Sybiraka. W wydarzeniu uczestniczyła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.
OSTATNIE PRACE PRZY BUDOWIE OBWODNICY ŁAŃCUTA
Już tylko tygodnie dzielą nas od zakończenia prac na obwodnicy Łańcuta. Dziś teren budowy wizytował minister Andrzej Adamczyk. Z szefem resortu infrastruktury spotkała się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
OSTATNIE PRACE PRZY BUDOWIE OBWODNICY ŁAŃCUTA
Już tylko tygodnie dzielą nas od zakończenia prac na obwodnicy Łańcuta. Dziś teren budowy wizytował minister Andrzej Adamczyk. Z szefem resortu infrastruktury spotkała się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO W WYŻSZYM SEMINARIUM DUCHOWNYM
Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie zainaugurowało kolejny rok akademicki. W uroczystości, która odbyła się 28 września br. wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO W WYŻSZYM SEMINARIUM DUCHOWNYM
Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie zainaugurowało kolejny rok akademicki. W uroczystości, która odbyła się 28 września br. wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
ROBOTYCZNA REWOLUCJA W KSW1
W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie po raz dokonano sześciu zabiegów przy jedoczesnym wykorzystaniu dwóch robotów da Vinci.
ROBOTYCZNA REWOLUCJA W KSW1
W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie po raz dokonano sześciu zabiegów przy jedoczesnym wykorzystaniu dwóch robotów da Vinci.
NOWOCZESNE CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ OTWARTE W SANOKU
Minister zdrowia Adam Niedzielski wziął udział w otwarciu Centrum Symulacji Medycznej przy Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. W wydarzeniu uczestniczyła także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
NOWOCZESNE CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ OTWARTE W SANOKU
Minister zdrowia Adam Niedzielski wziął udział w otwarciu Centrum Symulacji Medycznej przy Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. W wydarzeniu uczestniczyła także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
JUBILEUSZ TOWARZYSTWA GIMANSTYCZNEGO „SOKÓŁ”
Towarzystwo Gimnastyczne Sokół obchodzi w tym roku jubileusz 135-lecia. Dzisiaj w Rzeszowie została odsłonięta tablica upamiętniająca rocznicę jego powstania, a osoby zasłużone dla ruchu sokolego na Podkarpaciu otrzymały odznaczenia państwowe.
JUBILEUSZ TOWARZYSTWA GIMANSTYCZNEGO „SOKÓŁ”
Towarzystwo Gimnastyczne Sokół obchodzi w tym roku jubileusz 135-lecia. Dzisiaj w Rzeszowie została odsłonięta tablica upamiętniająca rocznicę jego powstania, a osoby zasłużone dla ruchu sokolego na Podkarpaciu otrzymały odznaczenia państwowe.
75 – LECIE ZAWODOWEGO POŻARNICTWA W MIELCU
Obchody jubileuszowe 75 – lecia zostały połączone z uroczystym wręczeniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Uroczystość odbyła się z udziałem wicewojewody podkarpackiego Jolanty Sawickiej
75 – LECIE ZAWODOWEGO POŻARNICTWA W MIELCU
Obchody jubileuszowe 75 – lecia zostały połączone z uroczystym wręczeniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Uroczystość odbyła się z udziałem wicewojewody podkarpackiego Jolanty Sawickiej
WYSTAWA POŚWIĘCONA KONSPIRACYJNEJ DZIAŁALNOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO
W Ogrodach Bernardyńskich otwarto dziś wystawę dedykowaną Państwowemu Korpusowi Bezpieczeństwa. Ekspozycja została przygotowana przez Biuro Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
WYSTAWA POŚWIĘCONA KONSPIRACYJNEJ DZIAŁALNOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO
W Ogrodach Bernardyńskich otwarto dziś wystawę dedykowaną Państwowemu Korpusowi Bezpieczeństwa. Ekspozycja została przygotowana przez Biuro Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
PIERWSZY DZWONEK NA PODKARPACIU
Poświęćcie się edukacji i formowaniu samego siebie po to, aby Wasze życie dawało Wam ogromną satysfakcję z tego, że osiągnęliście cele, które sobie wyznaczyliście – mówiła wojewoda Ewa Leniart, w trakcie wojewódzkich obchodów rozpoczęcia roku szkolnego w Lubaczowie.
PIERWSZY DZWONEK NA PODKARPACIU
Poświęćcie się edukacji i formowaniu samego siebie po to, aby Wasze życie dawało Wam ogromną satysfakcję z tego, że osiągnęliście cele, które sobie wyznaczyliście – mówiła wojewoda Ewa Leniart, w trakcie wojewódzkich obchodów rozpoczęcia roku szkolnego w Lubaczowie.
GANG ROZBITY DZIĘKI WSPÓŁPRACY SŁUŻB POLSKICH I UKRAIŃSKICH
Fałszowali dokumentację, aby wyłudzić luksusowe pojazdy, które następnie były sprzedawane na Ukrainie. Międzynarodowy gang rozbili funkcjonariusze CBŚP, BiOSG, rzeszowscy prokuratorzy oraz ukraińscy policjanci. W efekcie zatrzymano 6 podejrzanych i odzyskano mienie warte ponad 2 mln zł.
GANG ROZBITY DZIĘKI WSPÓŁPRACY SŁUŻB POLSKICH I UKRAIŃSKICH
Fałszowali dokumentację, aby wyłudzić luksusowe pojazdy, które następnie były sprzedawane na Ukrainie. Międzynarodowy gang rozbili funkcjonariusze CBŚP, BiOSG, rzeszowscy prokuratorzy oraz ukraińscy policjanci. W efekcie zatrzymano 6 podejrzanych i odzyskano mienie warte ponad 2 mln zł.
PIĄTA EDYCJA EDUKACYJNEGO RAJDU MOTOCYKLOWEGO ZA NAMI
Z Podkarpacia na Lubelszczyznę – taka w tym roku była trasa piątej edycji edukacyjnego rajdu motocyklowego – tym razem pod hasłem „Walka o kształt granicy wschodniej- cz. II”.
PIĄTA EDYCJA EDUKACYJNEGO RAJDU MOTOCYKLOWEGO ZA NAMI
Z Podkarpacia na Lubelszczyznę – taka w tym roku była trasa piątej edycji edukacyjnego rajdu motocyklowego – tym razem pod hasłem „Walka o kształt granicy wschodniej- cz. II”.
Nielegalni imigranci zatrzymani po pościgu
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych zatrzymali dziesięcioosobową grupę nielegalnych imigrantów z Afganistanu. W procederze pomagał im 25-letni obywatel Polski, który podjął nieudaną próbę ucieczki.
Nielegalni imigranci zatrzymani po pościgu
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych zatrzymali dziesięcioosobową grupę nielegalnych imigrantów z Afganistanu. W procederze pomagał im 25-letni obywatel Polski, który podjął nieudaną próbę ucieczki.
PRACOWNICY SZPITALA W ŁAŃCUCIE WYRÓŻNIENI
Pracownicy Centrum Medycznego – Szpitala św. Michała Archanioła w Łańcucie zostali wczoraj wyróżnieni odznaczeniami państwowymi oraz odznakami honorowymi „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”. W uroczystości zorganizowanej przez starostę łańcuckiego wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
PRACOWNICY SZPITALA W ŁAŃCUCIE WYRÓŻNIENI
Pracownicy Centrum Medycznego – Szpitala św. Michała Archanioła w Łańcucie zostali wczoraj wyróżnieni odznaczeniami państwowymi oraz odznakami honorowymi „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”. W uroczystości zorganizowanej przez starostę łańcuckiego wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
APEL POLEGŁYCH Z OKAZJI 30. ROCZNICY KATASTROFY ŚMIGŁOWCA W CISNEJ
W tym roku przypada 30. rocznica katastrofy śmigłowca w Cisnej, w której zginęli policjanci, pracownik policji i żołnierze-piloci. Wczoraj, w związku z obchodami Święta Policji, przy obelisku upamiętniającym katastrofę wygłoszony został „Apel poległych”. W imieniu Komendanta Głównego Policji wieniec przy obelisku złożył insp. Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie.
APEL POLEGŁYCH Z OKAZJI 30. ROCZNICY KATASTROFY ŚMIGŁOWCA W CISNEJ
W tym roku przypada 30. rocznica katastrofy śmigłowca w Cisnej, w której zginęli policjanci, pracownik policji i żołnierze-piloci. Wczoraj, w związku z obchodami Święta Policji, przy obelisku upamiętniającym katastrofę wygłoszony został „Apel poległych”. W imieniu Komendanta Głównego Policji wieniec przy obelisku złożył insp. Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie.
WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI
Tegoroczne wojewódzkie obchody święta Policji odbyły się w Oddziale Prewencji w Zaczerniu koło Rzeszowa. W uroczystości wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która podziękowała policjantom za codzienną służbę, będącą szczególną misją dbania o bezpieczeństwo mieszkańców województwa.
WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI
Tegoroczne wojewódzkie obchody święta Policji odbyły się w Oddziale Prewencji w Zaczerniu koło Rzeszowa. W uroczystości wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która podziękowała policjantom za codzienną służbę, będącą szczególną misją dbania o bezpieczeństwo mieszkańców województwa.
PODKARPACKA PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW DO KALWARII PACŁAWSKIEJ
W niedzielę, w ramach obchodów 100-lecia Związku OSP RP, odbyła się XXVI Podkarpacka Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda Ewa Leniart.
PODKARPACKA PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW DO KALWARII PACŁAWSKIEJ
W niedzielę, w ramach obchodów 100-lecia Związku OSP RP, odbyła się XXVI Podkarpacka Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda Ewa Leniart.
Zatrzymano poszukiwanych międzynarodowym listem gończym
8 lipca funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez Interpol międzynarodowym listem gończym.
Zatrzymano poszukiwanych międzynarodowym listem gończym
8 lipca funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez Interpol międzynarodowym listem gończym.
PREZES IPN JAROSŁAW SZAREK WRĘCZYŁ KRZYŻE WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI
Prezes IPN Jarosław Szarek wręczył – w imieniu Prezydenta RP - Krzyże Wolności i Solidarności działaczom opozycji demokratycznej. Uroczystość odbyła się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.
PREZES IPN JAROSŁAW SZAREK WRĘCZYŁ KRZYŻE WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI
Prezes IPN Jarosław Szarek wręczył – w imieniu Prezydenta RP - Krzyże Wolności i Solidarności działaczom opozycji demokratycznej. Uroczystość odbyła się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.
GRATULACJE DLA KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH „BRZOZAKI”
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart spotkała się z przedstawicielami Koła Gospodyń Wiejskich „Brzozaki” z Brzózy Królewskiej. Organizacja znalazła się wśród laureatów Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.
GRATULACJE DLA KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH „BRZOZAKI”
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart spotkała się z przedstawicielami Koła Gospodyń Wiejskich „Brzozaki” z Brzózy Królewskiej. Organizacja znalazła się wśród laureatów Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.
UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA SZTANDARU KOMENDZIE POWIATOWEJ PSP W JAŚLE
2 sierpnia br. miało miejsce uroczyste przekazanie sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. W wydarzeniu udział wzięła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.
UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA SZTANDARU KOMENDZIE POWIATOWEJ PSP W JAŚLE
2 sierpnia br. miało miejsce uroczyste przekazanie sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. W wydarzeniu udział wzięła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.
GMINA GRĘBÓW MA SWÓJ POSTERUNEK POLICJI
Policjanci z Posterunku Policji w Grębowie odebrali symboliczne klucze do reaktywowanej siedziby. Po dziewięciu latach, funkcjonariusze będą pełnić służbę w wyremontowanych i odpowiednio wyposażonych pomieszczeniach. Posterunek to zwieńczenie oczekiwań samorządu, który wsparł ideę poprawy bezpieczeństwa w gminie Grębów. Wczorajszej uroczystości przewodniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa.
GMINA GRĘBÓW MA SWÓJ POSTERUNEK POLICJI
Policjanci z Posterunku Policji w Grębowie odebrali symboliczne klucze do reaktywowanej siedziby. Po dziewięciu latach, funkcjonariusze będą pełnić służbę w wyremontowanych i odpowiednio wyposażonych pomieszczeniach. Posterunek to zwieńczenie oczekiwań samorządu, który wsparł ideę poprawy bezpieczeństwa w gminie Grębów. Wczorajszej uroczystości przewodniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa.
JEST PRZETARG NA KOLEJNY ODCINEK S-19
Przetarg na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornik został skierowany do opublikowania w Dzienniku Urzędowym UE. Długość odcinka wyniesie 11,6 km, a jego częścią będzie – jedna z najwyższych w kraju – estakada drogowa.
JEST PRZETARG NA KOLEJNY ODCINEK S-19
Przetarg na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornik został skierowany do opublikowania w Dzienniku Urzędowym UE. Długość odcinka wyniesie 11,6 km, a jego częścią będzie – jedna z najwyższych w kraju – estakada drogowa.
TO BĘDZIE JEDNA ZA NAJWIĘKSZYCH ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH REGIONU!
Już w przyszłym roku pojedziemy kolejką linową nad zaporą w Solinie. Inwestycję realizują Polskie Koleje Linowe (PKL) oraz Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR). Długość jej trasy wyniesie ponad 1,5 km. Wraz z kolejką powstanie ośrodek turystyczny oraz park tematyczny zlokalizowany na zboczu góry Jawor.
TO BĘDZIE JEDNA ZA NAJWIĘKSZYCH ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH REGIONU!
Już w przyszłym roku pojedziemy kolejką linową nad zaporą w Solinie. Inwestycję realizują Polskie Koleje Linowe (PKL) oraz Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR). Długość jej trasy wyniesie ponad 1,5 km. Wraz z kolejką powstanie ośrodek turystyczny oraz park tematyczny zlokalizowany na zboczu góry Jawor.
PATROLE KONNE W PODKARPACKIEJ POLICJI
Widok patrolu konnego nie jest już zaskoczeniem, jednak za każdym razem wzbudza ciekawość. Konie w Policji pełnią głównie rolę prewencyjną. Najczęściej wyjeżdżają na zabezpieczenie meczów, demonstracji czy różnego rodzaju przemarszów. Wykorzystywane są również do patrolowania lasów, parków oraz terenów przy jeziorach i rzekach. W sezonie letnim patrole konne dbają o porządek podczas koncertów i festynów, są atrakcją podczas spotkań z dziećmi.
PATROLE KONNE W PODKARPACKIEJ POLICJI
Widok patrolu konnego nie jest już zaskoczeniem, jednak za każdym razem wzbudza ciekawość. Konie w Policji pełnią głównie rolę prewencyjną. Najczęściej wyjeżdżają na zabezpieczenie meczów, demonstracji czy różnego rodzaju przemarszów. Wykorzystywane są również do patrolowania lasów, parków oraz terenów przy jeziorach i rzekach. W sezonie letnim patrole konne dbają o porządek podczas koncertów i festynów, są atrakcją podczas spotkań z dziećmi.
BRĄZOWY KRZYŻ ZASŁUGI DLA WŁADYSŁAWA MAZURA
17 czerwca br. wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła Brązowy Krzyż Zasługi przyznany postanowieniem Prezydenta RP.
BRĄZOWY KRZYŻ ZASŁUGI DLA WŁADYSŁAWA MAZURA
17 czerwca br. wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła Brązowy Krzyż Zasługi przyznany postanowieniem Prezydenta RP.
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO
Podczas uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła odznaczenia państwowe oraz nagrodę specjalną „Podkarpacki Samorządowiec Bliski Rodzinie – Amicus Familiae.”
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO
Podczas uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła odznaczenia państwowe oraz nagrodę specjalną „Podkarpacki Samorządowiec Bliski Rodzinie – Amicus Familiae.”
WICEWOJEWODA WRĘCZYŁA ODZNAKĘ HONOROWĄ ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ
7 czerwca br. wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła odznakę honorową Zasłużony Dla Kultury Polskiej.
WICEWOJEWODA WRĘCZYŁA ODZNAKĘ HONOROWĄ ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ
7 czerwca br. wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła odznakę honorową Zasłużony Dla Kultury Polskiej.
UROCZYSTOŚCI POD TABLICĄ UPAMIĘTNIAJĄCĄ BIESZCZADZKICH KURIERÓW
Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wzięła udział w uroczystościach z udziałem konsula generalnego Węgier Tibora Gerencsera.
UROCZYSTOŚCI POD TABLICĄ UPAMIĘTNIAJĄCĄ BIESZCZADZKICH KURIERÓW
Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wzięła udział w uroczystościach z udziałem konsula generalnego Węgier Tibora Gerencsera.
30. ROCZNICY WIZYTY JANA PAWŁA II W RZESZOWIE
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystości z okazji 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie.
30. ROCZNICY WIZYTY JANA PAWŁA II W RZESZOWIE
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystości z okazji 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie.
POLICJANCI ODNALEŹLI KOBIETĘ, KTÓRA W NOCY ZABŁĄDZIŁA W LESIE
Policjanci udzielili pomocy kobiecie, która zgubiła się w lesie. 53-latka, wracając w nocy do domu, straciła orientację w terenie. Dzięki działaniom sanockich funkcjonariuszy mieszkanka powiatu sanockiego została odnaleziona i przekazana pod opiekę rodziny.
POLICJANCI ODNALEŹLI KOBIETĘ, KTÓRA W NOCY ZABŁĄDZIŁA W LESIE
Policjanci udzielili pomocy kobiecie, która zgubiła się w lesie. 53-latka, wracając w nocy do domu, straciła orientację w terenie. Dzięki działaniom sanockich funkcjonariuszy mieszkanka powiatu sanockiego została odnaleziona i przekazana pod opiekę rodziny.
ODZNACZENIA DLA PODKARPACKICH NAUCZYCIELI
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła odznaczenia państwowe osobom, które swoją działalnością przyczyniły się do rozwoju oświaty i wychowania na terenie naszego województwa.
ODZNACZENIA DLA PODKARPACKICH NAUCZYCIELI
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła odznaczenia państwowe osobom, które swoją działalnością przyczyniły się do rozwoju oświaty i wychowania na terenie naszego województwa.
TERYTORIALSI PRZYSIĘGALI W RZESZOWIE
75 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę. To ważna chwila dla nich, ale także ważna chwila dla Wojska Polskiego. Terytorialsi liczą już 29 tys. żołnierzy - mówił dziś w Rzeszowie Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.
TERYTORIALSI PRZYSIĘGALI W RZESZOWIE
75 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę. To ważna chwila dla nich, ale także ważna chwila dla Wojska Polskiego. Terytorialsi liczą już 29 tys. żołnierzy - mówił dziś w Rzeszowie Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.
WOJEWODA WRĘCZYŁA AKT NADANIA OBYWATELSTWA POLSKIEGO
Prof. dr hab. Andriy Sybirnyy, zgodnie z postanowieniem Prezydenta RP, nabył obywatelstwo polskie. Akt nadania obywatelstwa wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
WOJEWODA WRĘCZYŁA AKT NADANIA OBYWATELSTWA POLSKIEGO
Prof. dr hab. Andriy Sybirnyy, zgodnie z postanowieniem Prezydenta RP, nabył obywatelstwo polskie. Akt nadania obywatelstwa wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
ŚWIĘTO 21 BRYGADY STRZELCÓW PODHALAŃSKICH
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystych obchodach święta 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.
ŚWIĘTO 21 BRYGADY STRZELCÓW PODHALAŃSKICH
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystych obchodach święta 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.
NA PODKARPACIU POWSTANIE DOLINA WODOROWA
Powstanie „Podkarpackiej Doliny Wodorowej” pozwoli wykorzystać potencjał Rzeszowa i regionu w zakresie nowoczesnych technologii, zbudować miejsce, w którym będą produkowane ogniwa paliwowe, autobusy wodorowe, a niskoemisyjny wodór będzie wykorzystywany na szeroką skalę.
NA PODKARPACIU POWSTANIE DOLINA WODOROWA
Powstanie „Podkarpackiej Doliny Wodorowej” pozwoli wykorzystać potencjał Rzeszowa i regionu w zakresie nowoczesnych technologii, zbudować miejsce, w którym będą produkowane ogniwa paliwowe, autobusy wodorowe, a niskoemisyjny wodór będzie wykorzystywany na szeroką skalę.
POWSTANIE NOWY ODCINEK DROGI WOJEWÓDZKIEJ
Przy udziale ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka podpisano umowę na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 wraz z budową wiaduktu kolejowego. W uroczystości udział wzięła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.
POWSTANIE NOWY ODCINEK DROGI WOJEWÓDZKIEJ
Przy udziale ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka podpisano umowę na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 wraz z budową wiaduktu kolejowego. W uroczystości udział wzięła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.
MINISTER ZDROWIA ODWIEDZIŁ PODKARPACKIE SZPITALE
Minister Zdrowia Adam Niedzielski wziął udział w otwarciu nowego bloku operacyjnego oraz rozbudowanej Kliniki Gastroenterologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Szef resortu odwiedził także Szpital Miejski w Rzeszowie oraz Centrum Medyczne w Łańcucie.
MINISTER ZDROWIA ODWIEDZIŁ PODKARPACKIE SZPITALE
Minister Zdrowia Adam Niedzielski wziął udział w otwarciu nowego bloku operacyjnego oraz rozbudowanej Kliniki Gastroenterologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Szef resortu odwiedził także Szpital Miejski w Rzeszowie oraz Centrum Medyczne w Łańcucie.
PODPISANIE DEKLARACJI NA RZECZ POWSTANIA KLINICZNEGO SZPITALA UR
Deklaracja dotycząca wspólnych działań na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego podpisana. Starania Uniwersytetu Rzeszowskiego i Samorządu Województwa Podkarpackiego mające na celu budowę placówki będą wspierać ministrowie edukacji i nauki oraz zdrowia. Taką deklarację podpisano dziś w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego.
PODPISANIE DEKLARACJI NA RZECZ POWSTANIA KLINICZNEGO SZPITALA UR
Deklaracja dotycząca wspólnych działań na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego podpisana. Starania Uniwersytetu Rzeszowskiego i Samorządu Województwa Podkarpackiego mające na celu budowę placówki będą wspierać ministrowie edukacji i nauki oraz zdrowia. Taką deklarację podpisano dziś w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego.
19 MLN NA WZMOCNIENIE POTENCJAŁU PODKARPACKICH UCZELNI
O wzmocnieniu potencjału naukowego rzeszowskich uczelni mówił podczas wizyty na Podkarpaciu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Szef resortu wręczył czeki na projekty realizowane w ramach finansowania inwestycji związanych z działalnością naukową. Łączna wartość rządowego wsparcia wynosi niemal 19 mln zł.
19 MLN NA WZMOCNIENIE POTENCJAŁU PODKARPACKICH UCZELNI
O wzmocnieniu potencjału naukowego rzeszowskich uczelni mówił podczas wizyty na Podkarpaciu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Szef resortu wręczył czeki na projekty realizowane w ramach finansowania inwestycji związanych z działalnością naukową. Łączna wartość rządowego wsparcia wynosi niemal 19 mln zł.
DOROCZNA PIELGRZYMKA SAMORZĄDÓW TERYTORIALNYCH
7 maja br. podczas uroczystości w lubaczowskiej konkatedrze, w której uczestniczyli podkarpaccy i lubelscy samorządowcy, modlono się w intencji Ojczyzny oraz samorządów terytorialnych. W pielgrzymce uczestniczyła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.
DOROCZNA PIELGRZYMKA SAMORZĄDÓW TERYTORIALNYCH
7 maja br. podczas uroczystości w lubaczowskiej konkatedrze, w której uczestniczyli podkarpaccy i lubelscy samorządowcy, modlono się w intencji Ojczyzny oraz samorządów terytorialnych. W pielgrzymce uczestniczyła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.
ZABEZPIECZENIE POWODZIOWE TEMATEM POSIEDZENIA Z UDZIAŁEM WOJEWODY
Ocena stanu zabezpieczenia przeciwpowodziowego województwa oraz zabezpieczenia operacyjnego KSRG to główne tematy dzisiejszego posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczyła wojewoda Ewa Leniart.
ZABEZPIECZENIE POWODZIOWE TEMATEM POSIEDZENIA Z UDZIAŁEM WOJEWODY
Ocena stanu zabezpieczenia przeciwpowodziowego województwa oraz zabezpieczenia operacyjnego KSRG to główne tematy dzisiejszego posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczyła wojewoda Ewa Leniart.
O REALIZACJI PROGRAMU MALUCH+ W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM
Polityka prorodzinna jest naszym fundamentem – powiedziała minister Marlena Maląg w Głogowie Małopolskim. Na terenie gminy, która korzysta z rządowego programu Maluch+, zabezpieczono ponad 200 miejsc opieki dla dzieci do lat 3, w tym 158 w placówkach publicznych.
O REALIZACJI PROGRAMU MALUCH+ W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM
Polityka prorodzinna jest naszym fundamentem – powiedziała minister Marlena Maląg w Głogowie Małopolskim. Na terenie gminy, która korzysta z rządowego programu Maluch+, zabezpieczono ponad 200 miejsc opieki dla dzieci do lat 3, w tym 158 w placówkach publicznych.
Nowy komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie
Minister Mariusz Kamiński wręczył w czwartek (29 kwietnia br.) akt powołania na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Nowym szefem podkarpackiej Policji został insp. Dariusz Matusiak. Komendant pełnienie swoich obowiązków rozpocznie 30 kwietnia br. W uroczystości w MSWiA wziął udział gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.
Nowy komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie
Minister Mariusz Kamiński wręczył w czwartek (29 kwietnia br.) akt powołania na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Nowym szefem podkarpackiej Policji został insp. Dariusz Matusiak. Komendant pełnienie swoich obowiązków rozpocznie 30 kwietnia br. W uroczystości w MSWiA wziął udział gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.
W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU BUDOWY 100 OBWODNIC NA PODKARPACIU POWSTANĄ KOLEJNE INWESTYCJE
Wiceminister infrastruktury Rafał Weber zatwierdził programy inwestycji dla obwodnic Jasła, Pilzna, Brzostka i Kołaczyc w ciągu drogi krajowej nr 73.
W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU BUDOWY 100 OBWODNIC NA PODKARPACIU POWSTANĄ KOLEJNE INWESTYCJE
Wiceminister infrastruktury Rafał Weber zatwierdził programy inwestycji dla obwodnic Jasła, Pilzna, Brzostka i Kołaczyc w ciągu drogi krajowej nr 73.
WOJEWODA PODSUMOWAŁA DOTYCHCZASOWE DZIAŁANIA PODEJMOWANE W CZASIE PANDEMII
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart odniosła się do wystąpienia pokontrolnego Najwyższej Izby Kontroli, w którym zawarto ocenę dotychczasowych działań podejmowanych na terenie województwa w związku z wystąpieniem epidemii.
WOJEWODA PODSUMOWAŁA DOTYCHCZASOWE DZIAŁANIA PODEJMOWANE W CZASIE PANDEMII
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart odniosła się do wystąpienia pokontrolnego Najwyższej Izby Kontroli, w którym zawarto ocenę dotychczasowych działań podejmowanych na terenie województwa w związku z wystąpieniem epidemii.
Złożyliśmy ponad 5.500 podpisów!
Jak poinformował Marcin Warchoł, dzięki wsparciu wielu wolontariuszy, udało mu się zebrać ponad 5.500 podpisów, co oznacza, że jest ich prawie 2 razy więcej niż wymagana liczba do rejestracji kandydata. Nowe podpisy natomiast nadal spływają.
Złożyliśmy ponad 5.500 podpisów!
Jak poinformował Marcin Warchoł, dzięki wsparciu wielu wolontariuszy, udało mu się zebrać ponad 5.500 podpisów, co oznacza, że jest ich prawie 2 razy więcej niż wymagana liczba do rejestracji kandydata. Nowe podpisy natomiast nadal spływają.
DROGA POŁUDNIOWA DLA RZESZOWA – WNIOSEK ZRID ZŁOŻONY
Pełniący funkcję prezydenta miasta Rzeszowa Marek Bajdak złożył dziś w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim wniosek o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), dotyczący budowy drogi południowej Rzeszowa.
DROGA POŁUDNIOWA DLA RZESZOWA – WNIOSEK ZRID ZŁOŻONY
Pełniący funkcję prezydenta miasta Rzeszowa Marek Bajdak złożył dziś w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim wniosek o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), dotyczący budowy drogi południowej Rzeszowa.
KOLEJNY SPRZĘT DLA PODKARPACKICH SZPITALI I MASECZKI OCHRONNE DLA MIESZKAŃCÓW
Do podkarpackich szpitali trafiły kolejne respiratory, kardiomonitory i pompy infuzyjne – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Zapowiedziała również, że mieszkańcy województwa otrzymają maseczki ochronne.
KOLEJNY SPRZĘT DLA PODKARPACKICH SZPITALI I MASECZKI OCHRONNE DLA MIESZKAŃCÓW
Do podkarpackich szpitali trafiły kolejne respiratory, kardiomonitory i pompy infuzyjne – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Zapowiedziała również, że mieszkańcy województwa otrzymają maseczki ochronne.
ROZBITY GANG PROWADZIŁ AGENCJE TOWARZYSKIE I NAPADAŁ NA KONKURENCJĘ
CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie prowadzili agencje towarzyskie oraz rozbojami próbowali eliminować konkurencję. W rozbiciu grupy wzięło udział blisko 150 policjantów. W sprawie prowadzonej przez Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej występuje 7 podejrzanych w tym 40-letni Daniel G. ps. „Łoker”.
ROZBITY GANG PROWADZIŁ AGENCJE TOWARZYSKIE I NAPADAŁ NA KONKURENCJĘ
CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie prowadzili agencje towarzyskie oraz rozbojami próbowali eliminować konkurencję. W rozbiciu grupy wzięło udział blisko 150 policjantów. W sprawie prowadzonej przez Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej występuje 7 podejrzanych w tym 40-letni Daniel G. ps. „Łoker”.
SYTUACJA W PODKARPACKICH SZPITALACH
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała o aktualnej sytuacji epidemicznej w regionie.
SYTUACJA W PODKARPACKICH SZPITALACH
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała o aktualnej sytuacji epidemicznej w regionie.
ROF PRZED HISTORYCZNĄ SZANSĄ
Musimy zintensyfikować wspólne działania w zakresie rozwoju Rzeszowa oraz gmin ościennych. Przed nami historyczna szansa sięgnięcia po środki z Krajowego Programu Odbudowy. Dlatego w jedności siła – tylko tak możemy przeforsować strategiczne projekty wpływające na jakość życia mieszkańców naszych gmin – powiedziała Ewa Leniart w trakcie dzisiejszego spotkania z przedstawicielami samorządów, wchodzących w skład Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego.
ROF PRZED HISTORYCZNĄ SZANSĄ
Musimy zintensyfikować wspólne działania w zakresie rozwoju Rzeszowa oraz gmin ościennych. Przed nami historyczna szansa sięgnięcia po środki z Krajowego Programu Odbudowy. Dlatego w jedności siła – tylko tak możemy przeforsować strategiczne projekty wpływające na jakość życia mieszkańców naszych gmin – powiedziała Ewa Leniart w trakcie dzisiejszego spotkania z przedstawicielami samorządów, wchodzących w skład Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego.
