Wojewodztwo podkarpackie

Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Kolejni podejrzani o korupcję w rękach CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego we współpracy z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy w śledztwie dotyczącym wyłudzania podatku VAT. W innej sprawie CBA zatrzymało dwie osoby uczestniczące w procederze legalizacji pracy cudzoziemców w zamian za korzyści majątkowe.

Kolejni podejrzani o korupcję w rękach CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego we współpracy z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy w śledztwie dotyczącym wyłudzania podatku VAT. W innej sprawie CBA zatrzymało dwie osoby uczestniczące w procederze legalizacji pracy cudzoziemców w zamian za korzyści majątkowe.


PRZYSZŁOŚĆ EUROPY – DEBATA W RZESZOWIE

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart otworzyła spotkanie „Future of Europe – My future – Przyszłość Europy – Moja przyszłość” – webinarium na temat zasady pomocniczości na poziomie lokalnym dla młodych. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane i zorganizowane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego w partnerstwie z Europejskim Komitetem Regionów.

PRZYSZŁOŚĆ EUROPY – DEBATA W RZESZOWIE

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart otworzyła spotkanie „Future of Europe – My future – Przyszłość Europy – Moja przyszłość” – webinarium na temat zasady pomocniczości na poziomie lokalnym dla młodych. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane i zorganizowane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego w partnerstwie z Europejskim Komitetem Regionów.


FORMY FINANSOWEGO WSPARCIA OSP W RZESZOWIE

Bezpieczeństwo mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia było tematem spotkania wojewody Ewy Leniart z władzami miasta oraz przedstawicielami PSP i OSP w Rzeszowie. Wojewoda podkreśliła konieczność zaangażowania środków z Funduszu Sprawiedliwości, budżetu MSWiA, lokalnego samorządu i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, tak aby zapewnić strażakom niezbędny sprzęt.

FORMY FINANSOWEGO WSPARCIA OSP W RZESZOWIE

Bezpieczeństwo mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia było tematem spotkania wojewody Ewy Leniart z władzami miasta oraz przedstawicielami PSP i OSP w Rzeszowie. Wojewoda podkreśliła konieczność zaangażowania środków z Funduszu Sprawiedliwości, budżetu MSWiA, lokalnego samorządu i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, tak aby zapewnić strażakom niezbędny sprzęt.


POLICJANCI URATOWALI ZAGINIONEGO MĘŻCZYZNĘ

Policjanci z komisariatu w Rudnik nad Sanem odnaleźli zaginionego mężczyznę. 46-latka wyciągnęli z błota, w którym ugrzązł. Funkcjonariusze owinęli zziębniętego mężczyznę kurtką i bluzą służbową. Następnie, wspólnie ze strażakami, przekazali go służbom medycznym.

POLICJANCI URATOWALI ZAGINIONEGO MĘŻCZYZNĘ

Policjanci z komisariatu w Rudnik nad Sanem odnaleźli zaginionego mężczyznę. 46-latka wyciągnęli z błota, w którym ugrzązł. Funkcjonariusze owinęli zziębniętego mężczyznę kurtką i bluzą służbową. Następnie, wspólnie ze strażakami, przekazali go służbom medycznym.


OGNISKO GRYPY PTAKÓW NA PODKARPACIU

7 marca Państwowy Instytut Weterynarii poinformował o wystąpieniu ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). W tej sprawie posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

OGNISKO GRYPY PTAKÓW NA PODKARPACIU

7 marca Państwowy Instytut Weterynarii poinformował o wystąpieniu ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). W tej sprawie posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


WYPADEK NA A4 – KONFERENCJA WOJEWODY I SŁUŻB

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podsumowała podczas konferencji prasowej działania służb zaangażowanych w akcję ratunkową na autostradzie A4. W nocy doszło tam do tragicznego wypadku ukraińskiego autokaru.

WYPADEK NA A4 – KONFERENCJA WOJEWODY I SŁUŻB

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podsumowała podczas konferencji prasowej działania służb zaangażowanych w akcję ratunkową na autostradzie A4. W nocy doszło tam do tragicznego wypadku ukraińskiego autokaru.


FRANCISZEK LITWIN POŚMIERTNIE MIANOWANY NA WYŻSZY STOPIEŃ OFICERSKI

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie płk Mariusz Stopa wręczyli akt mianowania na wyższy stopień oficerski rodzinie Franciszka Litwina, żołnierza podziemia niepodległościowego zmarłego 1961 roku.

FRANCISZEK LITWIN POŚMIERTNIE MIANOWANY NA WYŻSZY STOPIEŃ OFICERSKI

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie płk Mariusz Stopa wręczyli akt mianowania na wyższy stopień oficerski rodzinie Franciszka Litwina, żołnierza podziemia niepodległościowego zmarłego 1961 roku.


MINISTER INFRASTRUKTURY NA PALCU BUDOWY DROGI EKSPRESOWEJ S19

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odwiedził Podkarpacie, gdzie wizytował budowę drogi ekspresowej S19. Na placu budowy węzła Sokołów Małopolski Północ nie krył zadowolenia z tego, w jakim tempie postępują prace.  

MINISTER INFRASTRUKTURY NA PALCU BUDOWY DROGI EKSPRESOWEJ S19

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odwiedził Podkarpacie, gdzie wizytował budowę drogi ekspresowej S19. Na placu budowy węzła Sokołów Małopolski Północ nie krył zadowolenia z tego, w jakim tempie postępują prace.  


DEBATA STUDENCKA NA TEMAT ZNACZENIA „POROZUMIEŃ RZESZOWSKO-USTRZYCKICH”

Mija 40 lat od podpisania „Porozumień rzeszowsko-ustrzyckich”.  O znaczeniu tamtych wydarzeń, które stały się symbolem walki rolników o swoje prawa dyskutowali dziś uczestnicy debaty, organizowanej  przez Koło Naukowe Powszechnej Historii Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

DEBATA STUDENCKA NA TEMAT ZNACZENIA „POROZUMIEŃ RZESZOWSKO-USTRZYCKICH”

Mija 40 lat od podpisania „Porozumień rzeszowsko-ustrzyckich”.  O znaczeniu tamtych wydarzeń, które stały się symbolem walki rolników o swoje prawa dyskutowali dziś uczestnicy debaty, organizowanej  przez Koło Naukowe Powszechnej Historii Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego.


OSP W ORZECHOWCACH WŁĄCZONE DO KSRG

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wzięła udział w uroczystym nadaniu aktu włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzechowcach do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

OSP W ORZECHOWCACH WŁĄCZONE DO KSRG

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wzięła udział w uroczystym nadaniu aktu włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzechowcach do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.


ŚLUBOWANIE “TERYTORIALSÓW”

Poprzez dziedziczenie tradycji, struktur Armii Krajowej, “terytorialsi” starają się budować etos Wojsk Obrony Terytorialnej na wartościach, z którymi się identyfikują. To właśnie w żołnierzach AK i powojennych organizacji niepodległościowych widzą polskich bohaterów, wojowników walki o niepodległość - powiedziała dziś wojewoda Ewa Leniart, w trakcie uroczystości ślubowania żołnierzy rozpoczynających służbę w formacji.

ŚLUBOWANIE “TERYTORIALSÓW”

Poprzez dziedziczenie tradycji, struktur Armii Krajowej, “terytorialsi” starają się budować etos Wojsk Obrony Terytorialnej na wartościach, z którymi się identyfikują. To właśnie w żołnierzach AK i powojennych organizacji niepodległościowych widzą polskich bohaterów, wojowników walki o niepodległość - powiedziała dziś wojewoda Ewa Leniart, w trakcie uroczystości ślubowania żołnierzy rozpoczynających służbę w formacji.


UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIAJĄCE ARCYBISKUPA IGNACEGO TOKARCZUKA

W Przemyślu upamiętniono 103. rocznicę urodzin abp. Ignacego Tokarczuka, a także 55. rocznicę jego święceń biskupich i ingresu do bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Chrzciciela.

UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIAJĄCE ARCYBISKUPA IGNACEGO TOKARCZUKA

W Przemyślu upamiętniono 103. rocznicę urodzin abp. Ignacego Tokarczuka, a także 55. rocznicę jego święceń biskupich i ingresu do bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Chrzciciela.


PODKARPACKIE NAGRODY SAMORZĄDOWE PRZYZNANE!

Znamy najlepsze podkarpackie samorządy, które zwyciężyły w jubileuszowej, bo 20. edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej. Statuetki – ze względu na pandemię – odebrali tylko trzej główni zwycięzcy

PODKARPACKIE NAGRODY SAMORZĄDOWE PRZYZNANE!

Znamy najlepsze podkarpackie samorządy, które zwyciężyły w jubileuszowej, bo 20. edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej. Statuetki – ze względu na pandemię – odebrali tylko trzej główni zwycięzcy


NOWOROCZNE SPOTKANIE Z PARLAMENTARZYSTAMI

Podsumowanie ubiegłego  roku w kontekście działań najistotniejszych dla naszego regionu oraz lokalnych społeczności w dobie pandemii COVID-19, a także określenie planów na najbliższą przyszłość to kwestie wiodące spotkania wojewody Ewy Leniart i marszałka województwa Władysława Ortyla z podkarpackimi parlamentarzystami.

NOWOROCZNE SPOTKANIE Z PARLAMENTARZYSTAMI

Podsumowanie ubiegłego  roku w kontekście działań najistotniejszych dla naszego regionu oraz lokalnych społeczności w dobie pandemii COVID-19, a także określenie planów na najbliższą przyszłość to kwestie wiodące spotkania wojewody Ewy Leniart i marszałka województwa Władysława Ortyla z podkarpackimi parlamentarzystami.


Środki z Funduszu Solidarności UE dla samorządów województwa podkarpackiego

Ponad 7 mln euro z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej przeznaczono dla samorządów z terenu województwa podkarpackiego, które zostały poszkodowane w wyniku powodzi z czerwca 2020 r.

Środki z Funduszu Solidarności UE dla samorządów województwa podkarpackiego

Ponad 7 mln euro z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej przeznaczono dla samorządów z terenu województwa podkarpackiego, które zostały poszkodowane w wyniku powodzi z czerwca 2020 r.


W STALOWEJ WOLI PRZEDSTAWIONO „STRATEGIĘ BUDOWNICTWA MIESZKANIOWEGO”

Nawet 1250 nowych mieszkań powstanie w Stalowej Woli. Realizacja tej inwestycji będzie możliwa dzięki rządowym instrumentom wparcia, które przedstawił przebywający z wizytą na Podkarpaciu wicepremier Jarosław Gowin. W spotkaniu wzięła udział również Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, pracy i technologii oraz wicewojewoda Jolanta Sawicka

W STALOWEJ WOLI PRZEDSTAWIONO „STRATEGIĘ BUDOWNICTWA MIESZKANIOWEGO”

Nawet 1250 nowych mieszkań powstanie w Stalowej Woli. Realizacja tej inwestycji będzie możliwa dzięki rządowym instrumentom wparcia, które przedstawił przebywający z wizytą na Podkarpaciu wicepremier Jarosław Gowin. W spotkaniu wzięła udział również Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, pracy i technologii oraz wicewojewoda Jolanta Sawicka


PODKARPACKIE CELUJE W KOSMOS

W podrzeszowskiej Jasionce został podpisany list intencyjny określający ramy współpracy w zakresie powstania klastra kosmicznego na Podkarpaciu oraz wsparcia budowy Satelitarnego Systemu Obserwacji Ziemi.

PODKARPACKIE CELUJE W KOSMOS

W podrzeszowskiej Jasionce został podpisany list intencyjny określający ramy współpracy w zakresie powstania klastra kosmicznego na Podkarpaciu oraz wsparcia budowy Satelitarnego Systemu Obserwacji Ziemi.


POLICJANCI POMOGLI 17-LATKOWI, KTÓREMU GROZIŁO WYCHŁODZENIE

Dzięki reakcji świadka i szybkiej interwencji funkcjonariuszy 17-latek, który leżał w śniegu, w porę otrzymał pomoc. Młody mężczyzna nie był w stanie samodzielnie się poruszać, co było szczególnie niebezpieczne ze względu na niskie temperatury, jakie wówczas panowały.

POLICJANCI POMOGLI 17-LATKOWI, KTÓREMU GROZIŁO WYCHŁODZENIE

Dzięki reakcji świadka i szybkiej interwencji funkcjonariuszy 17-latek, który leżał w śniegu, w porę otrzymał pomoc. Młody mężczyzna nie był w stanie samodzielnie się poruszać, co było szczególnie niebezpieczne ze względu na niskie temperatury, jakie wówczas panowały.


WSPARCIE DLA GMIN NA INFRASTRUKTURĘ TURYSTYCZNĄ

27 gmin z terenu naszego województwa może się starać o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z przeznaczeniem na infrastrukturę turystyczną.

WSPARCIE DLA GMIN NA INFRASTRUKTURĘ TURYSTYCZNĄ

27 gmin z terenu naszego województwa może się starać o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z przeznaczeniem na infrastrukturę turystyczną.


OBWODNICA DYNOWA OFICJALNIE OTWARTA

Obwodnica Dynowa została oficjalnie oddana do użytku. Inwestycja o wartości ponad 38 mln zł przyczyni się do poprawy dostępności komunikacyjnej i zwiększy bezpieczeństwo poprzez wyprowadzenie ruchu z centrum miasta.

OBWODNICA DYNOWA OFICJALNIE OTWARTA

Obwodnica Dynowa została oficjalnie oddana do użytku. Inwestycja o wartości ponad 38 mln zł przyczyni się do poprawy dostępności komunikacyjnej i zwiększy bezpieczeństwo poprzez wyprowadzenie ruchu z centrum miasta.


PRZEDŚWIĄTECZNA WIZYTA POLICYJNEGO MISIA W DOMU DZIECKA W KOŁACZYCACH

W miniony weekend policjantki z jasielskiej komendy, w towarzystwie policyjnego misia, odwiedziły dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. Wizyta sprawiła dzieciom dużo radości i wywołała uśmiechy na ich twarzach. Mundurowi przekazali podopiecznym prezenty, które umilą im spędzanie świątecznego czasu w placówce.

PRZEDŚWIĄTECZNA WIZYTA POLICYJNEGO MISIA W DOMU DZIECKA W KOŁACZYCACH

W miniony weekend policjantki z jasielskiej komendy, w towarzystwie policyjnego misia, odwiedziły dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. Wizyta sprawiła dzieciom dużo radości i wywołała uśmiechy na ich twarzach. Mundurowi przekazali podopiecznym prezenty, które umilą im spędzanie świątecznego czasu w placówce.


BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU W PODKARPACKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM

Podkarpaccy harcerze przekazali na ręce wojewody Ewy Leniart Betlejemskie Światło Pokoju.

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU W PODKARPACKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM

Podkarpaccy harcerze przekazali na ręce wojewody Ewy Leniart Betlejemskie Światło Pokoju.


WIZZ AIR INAUGURUJE LOTY Z JASIONKI

Największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczęła dziś (15 grudnia br.) operowanie z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, który stał się dziesiątym lotniskiem w Polsce obsługującym samoloty Wizz Air. Przewoźnik zdecydował się na uruchomienie nowej trasy pomimo niezwykle trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się branża transportu lotniczego w wyniku pandemii COVID-19.

WIZZ AIR INAUGURUJE LOTY Z JASIONKI

Największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczęła dziś (15 grudnia br.) operowanie z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, który stał się dziesiątym lotniskiem w Polsce obsługującym samoloty Wizz Air. Przewoźnik zdecydował się na uruchomienie nowej trasy pomimo niezwykle trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się branża transportu lotniczego w wyniku pandemii COVID-19.


WICEWOJEWODA JOLANTA SAWICKA WRĘCZYŁA ODZNACZENIA PAŃSTWOWE

Podczas sesji Rady Gminy Medyka wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła medale zasłużonym pracownikom.

WICEWOJEWODA JOLANTA SAWICKA WRĘCZYŁA ODZNACZENIA PAŃSTWOWE

Podczas sesji Rady Gminy Medyka wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła medale zasłużonym pracownikom.


ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUG DLA ŚP. KAZIMIERZA WĘGRZYNA

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka przekazała odznaczenie nadane pośmiertnie śp. Kazimierzowi Węgrzynowi.

ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUG DLA ŚP. KAZIMIERZA WĘGRZYNA

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka przekazała odznaczenie nadane pośmiertnie śp. Kazimierzowi Węgrzynowi.


OGROMNE ŚRODKI DLA PODKARPACIA

Ponad 789 mln zł  dla woj. podkarpackiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W tym ponad 452 mln zł w ramach części wnioskowej. Do samorządów w całej Polsce trafi w sumie 12 mld złotych.

OGROMNE ŚRODKI DLA PODKARPACIA

Ponad 789 mln zł  dla woj. podkarpackiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W tym ponad 452 mln zł w ramach części wnioskowej. Do samorządów w całej Polsce trafi w sumie 12 mld złotych.


PONAD 3 MLN NA MODERNIZACJĘ INSTALACJI TLENOWYCH

Do podkarpackich szpitali trafią środki na modernizację i rozbudowę instalacji tlenowych oraz zakupy niezbędnego wyposażenia. O inwestycjach realizowanych w placówkach ochrony zdrowia mówiła dziś wojewoda Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.

PONAD 3 MLN NA MODERNIZACJĘ INSTALACJI TLENOWYCH

Do podkarpackich szpitali trafią środki na modernizację i rozbudowę instalacji tlenowych oraz zakupy niezbędnego wyposażenia. O inwestycjach realizowanych w placówkach ochrony zdrowia mówiła dziś wojewoda Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.


POMOC DLA SAMORZĄDÓW POSZKODOWANYCH W POWODZI

Pomoc finansowa dla podkarpackich samorządów poszkodowanych w wyniku powodzi, która wystąpiła w naszym województwie w czerwcu tego roku była tematem konferencji prasowej wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i posła do Parlament Europejskiego Bogdana Rzońcy.

POMOC DLA SAMORZĄDÓW POSZKODOWANYCH W POWODZI

Pomoc finansowa dla podkarpackich samorządów poszkodowanych w wyniku powodzi, która wystąpiła w naszym województwie w czerwcu tego roku była tematem konferencji prasowej wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i posła do Parlament Europejskiego Bogdana Rzońcy.


DZIEWIĘĆ NOWYCH RADIOWOZÓW DLA PODKARPACKIEJ POLICJI

Aż 9 nowych pojazdów o łącznej wartości ponad 1,1 mln zł trafi w tym tygodniu do komend, komisariatów i posterunków Policji na Podkarpaciu. 6 radiowozów zakupionych zostało z połączonych środków samorządów i Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. 3 pozostałe w całości sfinansowały samorządy miast i gmin.

DZIEWIĘĆ NOWYCH RADIOWOZÓW DLA PODKARPACKIEJ POLICJI

Aż 9 nowych pojazdów o łącznej wartości ponad 1,1 mln zł trafi w tym tygodniu do komend, komisariatów i posterunków Policji na Podkarpaciu. 6 radiowozów zakupionych zostało z połączonych środków samorządów i Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. 3 pozostałe w całości sfinansowały samorządy miast i gmin.


MEDAL STULECIA ODZYSKANEJ NIEPODLEGŁOŚCI DLA WETERANA II WOJNY ŚWIATOWEJ

25 października br. wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła Florianowi Wiśniowskiemu Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

MEDAL STULECIA ODZYSKANEJ NIEPODLEGŁOŚCI DLA WETERANA II WOJNY ŚWIATOWEJ

25 października br. wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła Florianowi Wiśniowskiemu Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.


SPISUJEMY SIĘ NA MEDAL

Dobiega końca Powszechny Spis Rolny 2020. O jego realizacji w naszym województwie mówili dziś podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie Marek Cierpiał-Wolan.

SPISUJEMY SIĘ NA MEDAL

Dobiega końca Powszechny Spis Rolny 2020. O jego realizacji w naszym województwie mówili dziś podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie Marek Cierpiał-Wolan.


NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ ODSZEDŁ NASZ KOLEGA MŁ. ASP. TOMASZ CZEREBA

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że po ciężkiej walce z chorobą zmarł nasz kolega mł. asp. Tomasz Czereba dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Miał zaledwie 39 lat. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i przyjaciół. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie nadinsp. Henrykiem Moskwą w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich policjantów i pracowników Policji składają rodzinie oraz bliskim wyrazy współczucia.

NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ ODSZEDŁ NASZ KOLEGA MŁ. ASP. TOMASZ CZEREBA

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że po ciężkiej walce z chorobą zmarł nasz kolega mł. asp. Tomasz Czereba dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Miał zaledwie 39 lat. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i przyjaciół. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie nadinsp. Henrykiem Moskwą w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich policjantów i pracowników Policji składają rodzinie oraz bliskim wyrazy współczucia.


SZPITAL TYMCZASOWY WKRÓTCE PRZYJMIE PIERWSZYCH PACJENTÓW

W Rzeszowie będzie funkcjonował szpital tymczasowy dedykowany pacjentom z COVID-19.  Placówka została przygotowana w nowo wybudowanym skrzydle SP ZOZ  MSWiA.

SZPITAL TYMCZASOWY WKRÓTCE PRZYJMIE PIERWSZYCH PACJENTÓW

W Rzeszowie będzie funkcjonował szpital tymczasowy dedykowany pacjentom z COVID-19.  Placówka została przygotowana w nowo wybudowanym skrzydle SP ZOZ  MSWiA.


DOBRO RODZINY W CENTRUM ZAINTERESOWAŃ

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart była gospodarzem konferencji organizowanej w ramach projektu „Polska szczęśliwych rodzin”.

DOBRO RODZINY W CENTRUM ZAINTERESOWAŃ

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart była gospodarzem konferencji organizowanej w ramach projektu „Polska szczęśliwych rodzin”.


SZANSA NA ROZWÓJ KARPAT – KONFERENCJA Z INICJATYWY GOPR

Karpaty są katalizatorem wyzwalającym inicjatywę lokalnych i regionalnych społeczności – mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w trakcie konferencji poświęconej Makroregionalnej Strategii dla Karpat. Spotkanie  odbyło się z inicjatywy zarządu Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

SZANSA NA ROZWÓJ KARPAT – KONFERENCJA Z INICJATYWY GOPR

Karpaty są katalizatorem wyzwalającym inicjatywę lokalnych i regionalnych społeczności – mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w trakcie konferencji poświęconej Makroregionalnej Strategii dla Karpat. Spotkanie  odbyło się z inicjatywy zarządu Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.


KOLEJNE RESPIRATORY TRAFIAJĄ DO PODKARPACKICH SZPITAL

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podsumowała dotychczasowe dostawy sprzętu  z Agencji Rezerw Materiałowych. Wsparcie w postaci respiratorów i kardiomonitorów oraz środków ochrony osobistej na bieżąco trafia do podkarpackich szpitali.

KOLEJNE RESPIRATORY TRAFIAJĄ DO PODKARPACKICH SZPITAL

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podsumowała dotychczasowe dostawy sprzętu  z Agencji Rezerw Materiałowych. Wsparcie w postaci respiratorów i kardiomonitorów oraz środków ochrony osobistej na bieżąco trafia do podkarpackich szpitali.


UPAMIĘTNIENIE ORLĄT

W Przemyślu upamiętniono najmłodszych uczestników walk w obronie wolnej i niepodległej Polski. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości zaprezentowano mural poświęcony Orlętom Przemyskim.

UPAMIĘTNIENIE ORLĄT

W Przemyślu upamiętniono najmłodszych uczestników walk w obronie wolnej i niepodległej Polski. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości zaprezentowano mural poświęcony Orlętom Przemyskim.


WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE PRZYGOTOWANE NA OKRES ZIMOWY

O przygotowaniach województwa podkarpackiego do okresu zimowego rozmawiano podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po wydaniu rekomendacji dla służb, wojewoda Ewa Leniart spotkała się z mediami lokalnymi na briefingu prasowym.

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE PRZYGOTOWANE NA OKRES ZIMOWY

O przygotowaniach województwa podkarpackiego do okresu zimowego rozmawiano podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po wydaniu rekomendacji dla służb, wojewoda Ewa Leniart spotkała się z mediami lokalnymi na briefingu prasowym.


KONCENTRATORY TLENU WSPARCIEM DLA PACJENTÓW ZMAGAJĄCYCH SIĘ Z COVID-19

300 koncentratorów tlenu wspomoże podkarpackich pacjentów zmagających się z COVID-19. O szczegółach  przedsięwzięcia poinformowała wojewoda Ewa Leniart podczas briefingu prasowego.

KONCENTRATORY TLENU WSPARCIEM DLA PACJENTÓW ZMAGAJĄCYCH SIĘ Z COVID-19

300 koncentratorów tlenu wspomoże podkarpackich pacjentów zmagających się z COVID-19. O szczegółach  przedsięwzięcia poinformowała wojewoda Ewa Leniart podczas briefingu prasowego.


DOSTAWY ŚRODKÓW OCHRONY OSOBISTEJ DLA MEDYKÓW

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podsumowała dotychczasowe dostawy sprzętu i środków ochrony indywidualnej z Agencji Rezerw Materiałowych, które trafiły do podkarpackich podmiotów leczniczych.

DOSTAWY ŚRODKÓW OCHRONY OSOBISTEJ DLA MEDYKÓW

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podsumowała dotychczasowe dostawy sprzętu i środków ochrony indywidualnej z Agencji Rezerw Materiałowych, które trafiły do podkarpackich podmiotów leczniczych.


W RZESZOWIE POWSTANIE SZPITAL TYMCZASOWY

W Rzeszowie powstanie szpital tymczasowy dedykowany pacjentom z COVID-19. O szczegółach poinformowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.

W RZESZOWIE POWSTANIE SZPITAL TYMCZASOWY

W Rzeszowie powstanie szpital tymczasowy dedykowany pacjentom z COVID-19. O szczegółach poinformowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.


WSPÓLNA KONFERENCJA WOJEWODY I PRZEDSTAWICIELI ŚRODOWISKA LEKARZY POZ

Formy opieki nad pacjentami z COVID-19 to temat konferencji prasowej wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. O swoich doświadczeniach w codziennej walce z epidemią opowiedzieli dziś dziennikarzom przedstawiciele środowiska podstawowej opieki zdrowotnej.

WSPÓLNA KONFERENCJA WOJEWODY I PRZEDSTAWICIELI ŚRODOWISKA LEKARZY POZ

Formy opieki nad pacjentami z COVID-19 to temat konferencji prasowej wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. O swoich doświadczeniach w codziennej walce z epidemią opowiedzieli dziś dziennikarzom przedstawiciele środowiska podstawowej opieki zdrowotnej.


Fałszywi uczniowie z Ukrainy na granicy

Siedmiu młodych obywateli Ukrainy usiłowało obejść zakaz wjazdu do Polski, przedstawiając sfałszowane zaświadczenia o przyjęciu na polską uczelnię i nauce w Polsce.

Fałszywi uczniowie z Ukrainy na granicy

Siedmiu młodych obywateli Ukrainy usiłowało obejść zakaz wjazdu do Polski, przedstawiając sfałszowane zaświadczenia o przyjęciu na polską uczelnię i nauce w Polsce.


PODKAPRACKIE SAMORZĄDY UBIEGAJĄ SIĘ O WSPARCIE Z FUNDUSZU INWESTYCJI LOKALNYCH

Ponad 500 wniosków na kwotę 3,2 mld zł wpłynęło w naborze o wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

PODKAPRACKIE SAMORZĄDY UBIEGAJĄ SIĘ O WSPARCIE Z FUNDUSZU INWESTYCJI LOKALNYCH

Ponad 500 wniosków na kwotę 3,2 mld zł wpłynęło w naborze o wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA W REGIONIE

Aktualna sytuacja epidemiologiczna była tematem briefingu prasowego wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i podkarpackiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego Adama Sidora.

SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA W REGIONIE

Aktualna sytuacja epidemiologiczna była tematem briefingu prasowego wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i podkarpackiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego Adama Sidora.


POLITECHNIKA RZESZOWSKA ZAINAUGUROWAŁA NOWY ROK AKADEMICKI

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza uroczyście zainaugurowała 70. rok akademicki. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

POLITECHNIKA RZESZOWSKA ZAINAUGUROWAŁA NOWY ROK AKADEMICKI

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza uroczyście zainaugurowała 70. rok akademicki. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


DUŻE ZAINTERESOWANIE JESIENNĄ GIEŁDĄ OGRODNICZĄ

Po raz 15. na terenie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbyła się Jesienna Giełda Ogrodnicza, połączona z regionalnym Świętem Winobrania oraz Ogólnopolską Wystawą Królików.  

DUŻE ZAINTERESOWANIE JESIENNĄ GIEŁDĄ OGRODNICZĄ

Po raz 15. na terenie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbyła się Jesienna Giełda Ogrodnicza, połączona z regionalnym Świętem Winobrania oraz Ogólnopolską Wystawą Królików.  


RADNI WOJEWÓDZTWA DEBATOWALI NA TEMAT SŁUŻBY ZDROWIA

W Rzeszowie obradował Sejmik Województwa Podkarpackiego. Spotkanie zdominowała debata nt. stanu podkarpackiej służby zdrowia oraz wyzwań, jakie stoją przed nią w obliczu pandemii koronawirusa. Do radnych zwróciła się m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

RADNI WOJEWÓDZTWA DEBATOWALI NA TEMAT SŁUŻBY ZDROWIA

W Rzeszowie obradował Sejmik Województwa Podkarpackiego. Spotkanie zdominowała debata nt. stanu podkarpackiej służby zdrowia oraz wyzwań, jakie stoją przed nią w obliczu pandemii koronawirusa. Do radnych zwróciła się m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


JASIELSKI POLICJANT POMÓGŁ URATOWAĆ ŻYCIE NIEPRZYTOMNEJ KOBIECIE

Kilka dni temu mieszkanka województwa dolnośląskiego skierowała do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podziękowania oraz słowa uznania za godną naśladowania postawę policjanta z Jasła, który bez wahania ruszył z pomocą potrzebującej osobie. Funkcjonariusz z jasielskiej komendy podczas urlopu, pomógł uratować życie nieprzytomnej kobiecie.

JASIELSKI POLICJANT POMÓGŁ URATOWAĆ ŻYCIE NIEPRZYTOMNEJ KOBIECIE

Kilka dni temu mieszkanka województwa dolnośląskiego skierowała do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podziękowania oraz słowa uznania za godną naśladowania postawę policjanta z Jasła, który bez wahania ruszył z pomocą potrzebującej osobie. Funkcjonariusz z jasielskiej komendy podczas urlopu, pomógł uratować życie nieprzytomnej kobiecie.


WICEWOJEWODA WRĘCZYŁA ODZNACZENIA PAŃSTWOWE

Medale za Długoletnią Służbę wręczyła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka w trakcie uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury w Bojanowie.

WICEWOJEWODA WRĘCZYŁA ODZNACZENIA PAŃSTWOWE

Medale za Długoletnią Służbę wręczyła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka w trakcie uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury w Bojanowie.


MEDALE ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ DLA PRACOWNIKÓW ARBORETUM

Uroczyste wręczenie odbyło się 24 września br. w Domu Kalwarii znajdującym się na terenie Arboretum. Medalami odznaczono ośmiu pracowników za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP, dokonała wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka. Na zakończenie uroczystości wicewojewoda podziękowała za zaangażowanie i wrażliwość w codziennej pracy nad utrzymaniem ogrodów:-

MEDALE ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ DLA PRACOWNIKÓW ARBORETUM

Uroczyste wręczenie odbyło się 24 września br. w Domu Kalwarii znajdującym się na terenie Arboretum. Medalami odznaczono ośmiu pracowników za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP, dokonała wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka. Na zakończenie uroczystości wicewojewoda podziękowała za zaangażowanie i wrażliwość w codziennej pracy nad utrzymaniem ogrodów:-


ŚWIĘTO WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ

Święto WOT jest obchodzone 27 września, w rocznicę  utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, co podkreśla historyczną tożsamość żołnierzy piątego rodzaju sił zbrojnych, którzy dziedziczą tradycje Armii Krajowej.

Uroczystość otworzył dowódca brygady płk Dariusz Słota, który podsumował działania podkarpackich terytorialsów. Obchody były również okazją do wręczenia żołnierzom wyróżnień i listów gratulacyjnych.

ŚWIĘTO WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ

Święto WOT jest obchodzone 27 września, w rocznicę  utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, co podkreśla historyczną tożsamość żołnierzy piątego rodzaju sił zbrojnych, którzy dziedziczą tradycje Armii Krajowej.

Uroczystość otworzył dowódca brygady płk Dariusz Słota, który podsumował działania podkarpackich terytorialsów. Obchody były również okazją do wręczenia żołnierzom wyróżnień i listów gratulacyjnych.


UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIAJĄCE POLEGŁYCH MIESZKAŃCÓW BESKA

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wzieła udział w uroczystości odsłonięcia pomnika „Pamięci Mieszkańców Beska Poległych w Walce i Zamordowanych w Latach 1939 – 1945”.

UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIAJĄCE POLEGŁYCH MIESZKAŃCÓW BESKA

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wzieła udział w uroczystości odsłonięcia pomnika „Pamięci Mieszkańców Beska Poległych w Walce i Zamordowanych w Latach 1939 – 1945”.


Z dwójką dzieci z Afganistanu do Niemiec

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa-Jasionki zatrzymali troje nielegalnych imigrantów z Afganistanu. W procederze pomagał 24-letni obywatel Węgier.

Z dwójką dzieci z Afganistanu do Niemiec

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa-Jasionki zatrzymali troje nielegalnych imigrantów z Afganistanu. W procederze pomagał 24-letni obywatel Węgier.