Dr inż. arch. Janusz Kapusta otrzymał Medal PW

Autor: mat. prasowe PW 2016-06-28 13:03:16
Dr inż. arch. Janusz Kapusta, wybitny rysownik i malarz, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej otrzymał Medal Politechniki Warszawskiej za twórcze łączenie elementów technicznych i naukowych w dziele artystycznym. 27 czerwca br. w Politechnice Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia Medalu Politechniki Warszawskiej Panu dr. Januszowi Kapuście.

Uroczystego wręczenia Medalu Politechniki Warszawskiej – najwyższego odznaczenia warszawskiej uczelni technicznej – dokonał rektor PW, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt. Medal odebrany przez Laureata nosi numer 41 i przyznany został za „twórcze łączenie elementów technicznych i naukowych w dziele artystycznym”.

Uroczystą laudację wygłosił prof. Leon Gradoń, wybitny naukowiec, profesor nauk technicznych.

Dr Janusz Kapusta jest cenionym na całym świecie artystą, uhonorowanym ponad 40-toma nagrodami przyznanymi w Polsce i zagranicą. Od 1981 r. mieszka na stałe w Nowym Jorku. Jego szczególnym osiągnięciem było odkrycie w 1985 roku nowej figury geometrycznej – jedenastościennej bryły, nazwanej przez autora K-dron. Dwa lata później otrzymał on na nią patent amerykański, chroniony również w kilkunastu krajach świata.

Z okazji 100-lecia Odnowienia Tradycji PW w 2015 r. Janusz Kapusta został również wpisany do Złotej Księgi Absolwentów Politechniki Warszawskiej.

Wśród osób uhonorowanych Medalem Politechniki Warszawskiej z lat ubiegłych są między innymi: prof. dr hab. Jan Ebert, Kardynał Józef Glemp, prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński.

Politechnika Warszawska jest wiodącą w Polsce uczelnią techniczną, która stwarza przestrzeń do rozwoju. Nieprzerwanie od lat zajmuje czołową pozycję wśród uczelni technicznych w Polsce. Według rankingu Perspektyw 2016 w kategorii Kierunki Techniczne na 12 wskazanych kierunków studiów, aż w sześciu przypadkach Politechnika Warszawska zajęła pierwszą pozycję. Uczelnia kładzie szczególny nacisk na udział w krajowych i zagranicznych programach badawczych. PW dysponuje bardzo wysokim potencjałem naukowo-badawczym w dziedzinie nauk technicznych tj. specjalizowanymi kadrami, bazą badawczą i laboratoryjną. Transfer technologii jest ważnym elementem misji uczelni jako ośrodka innowacyjności i przedsiębiorczości. W PW działa ponad 140 kół naukowych, organizacji i stowarzyszeń. Realizowane przez studentów projekty badawcze pozwalają na połączenie wiedzy zdobytej w toku studiów z umiejętnościami praktycznymi. 51% absolwentów PW znajduje pracę w czasie krótszym niż miesiąc (Badanie Losów Absolwentów 2015). Na 19 wydziałach i w 1 kolegium kształci się aktualnie prawie 37 tys. studentów i doktorantów. Więcej informacji na stronie www.pw.edu.pl

© 2018 Super-Polska.pl stat4u