Szymon Kulka zdobywcą Trzech Kopców!

Szymon Kulka został zwycięzcą jubileuszowego, 10. Biegu Trzech Kopców. W czasie 00:41:03 przebiegł trasę łączącą kopce Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Miejsce drugie zajął Adam Nowicki, z czasem 00:41:21, a trzecie Dominic Mailu Musyimi, z czasem 00:43:03. W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zdobyła Lilia Fiskovicz (czas 00:47:12), miejsce drugie Paulina Kaczyńska (czas 00:47:44), a trzecie Aleksandra Brzezińska (czas 00:49:41). Gratulujemy!

Na zwycięzców kategorii generalnej czekają nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca, zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet, nagroda wynosi – 4000 zł, za miejsce drugie – 3000 zł, a za miejsce trzecie – 2000 zł.

Przypomnijmy: w tym roku ustalony przez organizatorów, ze względów bezpieczeństwa i pojemności trasy, limit uczestników – 2500, został wypełniony już na 53 dni przed imprezą. Dla porównania, w 2007 roku, w pierwszym Biegu Trzech Kopców zgłosiło się 341 osób.

Przed rokiem w klasyfikacji generalnej zwyciężył Sergii Rybak z Ukrainy, a w kategorii kobiet Paulina Golec, reprezentująca AZS AWF Kraków. 9. PZU Bieg Trzech Kopców ukończyło 2162 zawodniczek i zawodników. Rekordzistą Biegu Trzech Kopców jest Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby, który podczas piątej edycji w 2011 roku uzyskał czas 0:40.31.

Zmagania amatorów tej najpopularniejszej obecnie formy czynnego wypoczynku przebiegały w wyjątkowej scenerii – nie tylko wokół kopców, ale też nad Wisłą obok wspaniałych zabytków, w Lesie Wolskim. Zobacz naszą galerię.