Nauczyciele i samorządowcy kontra młodzi sportowcy!

Autor: Mazowiecki UW 2016-10-14 08:20:32
W Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Pruszkowie mecz halowej piłki nożnej rozegrali nauczyciele i samorządowcy z uczniami. Zorganizowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej mecz wygrali uczniowie - 5:6. Drużyna otrzymała puchar, piłki oraz pamiątkowe dyplomy.

Naprzeciw siebie stanęły drużyny: młodych sportowców – uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie oraz nauczycieli i samorządowców. A w niej zagrali Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki, przedstawiciele samorządu i nauczyciele.

Zdobywcami bramek w drużynie uczniów byli: Kacper Pyrek, Michał Kozaczkow, Szymon Śmieciński, Norbert Turowiecki, Jakub Osobiński i Michał Kaczmarczyk. W drużynie samorządowo-nauczycielskiej gole strzelili: Adam Wróblewski (2 gole), Sebastian Rybak, Tomasz Kunecki i Jarosław Sawicki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:1 dla uczniów, w drugiej samorządowcy i nauczyciele nadrobili straty, ale nie na tyle, by mecz wygrać. Zwyciężyli uczniowie wynikiem 6:5. W przerwie swoje umiejętności zaprezentowali młodzi tancerze. Zwycięska drużyna otrzymała puchar oraz piłki do gry w piłkę siatkową i nożną podpisane przez Witolda Bańkę Ministra Sportu i Turystyki, Wojewodę Mazowieckiego i Starostę Powiatu Pruszkowskiego. Wszyscy uczestnicy dostali również pamiątkowe dyplomy.

Wcześniej Wojewoda wziął też udział we wręczeniu listów gratulacyjnych dyrektorom lokalnych szkół i placówek wychowawczych. Wśród wyróżnionych znalazł się Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pruszkowie. Nagrodzenie zostali również koszykarze - uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie. Zdobyli oni II miejsce w Ogólnopolskiej Licealiadzie w koszykówce chłopców – Gorlice 2016 r.