Nagrody Benemerenti wręczone

Autor: mat. prasowe MON 2017-01-22 11:55:18
Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" oraz Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zostali laureatami dorocznej nagrody Ordynariatu Polowego WP. Wyróżnienia zostały wręczone w sobotę podczas gali, która odbyła się w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W uroczystości udział wziął podsekretarz stanu Tomasz Szatkowski.

Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" otrzymała wyróżnienie za "ofiarną służbę na rzecz osób po urazach neurologicznych oraz ich rodzin i bliskich, za wytrwałą walkę o prawo do życia dzieci w stanie śpiączki pourazowej, za szlachetną działalność specjalistycznej placówki medycznej i rehabilitacyjnej kliniki „Budzik".

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego został nagrodzony za "cenny wkład w tworzenie kultury narodowej, za krzewienie wartości patriotycznych i chrześcijańskich oraz za kultywowanie pamięci o chwale oręża polskiego".

– Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. (…) Do grona tych, którzy realizują na co dzień ewangeliczną zachętę bez wątpienia można zaliczyć osoby należące do Fundacji „Akogo?”, założonej przez Ewę Błaszczyk-Janczarską i ks. Wojciecha Drozdowicza. Codziennie świadczą oni miłość w służbie dzieciom i dorosłym po urazach neurologicznych, prowadząc klinikę „Budzik”, współpracując ze szpitalami i placówkami medycznymi – powiedział biskup polowy WP gen. bryg. Józef Guzdek.

– Repertuar Zespołu obejmuje koncerty, przedstawienia i widowiska popularyzujące tradycje narodowe i wojskowe. Programy historyczne, estradowe i rozrywkowe, okolicznościowe, kameralne, występy solistów, dwóch orkiestr oraz chóru to posługa przez muzykę, taniec, śpiew oraz słowo – mówił biskup polowy gratulując wyróżnienia Zespołowi Artystycznemu WP.

Podczas uroczystości wręczono także medale Milito pro Christo ("Walczę dla Chrystusa").

Wyróżnienie Benemerenti („dobrze zasłużonym”) Ordynariatu Polowego WP zostało ustanowione dekretem Biskupa Polowego WP gen. dyw. Sławoja Leszka Głódzia z dnia 23 lutego 1995 r. Przyznawane jest dla podkreślenia zasług osób, które dają świadectwo najwyższym wartościom, jakimi w życiu jednostki i społeczeństwa są prawda i sprawiedliwość.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u