Siatkarki Impelu Wrocław wicemistrzyniami Polski

Nie udało się siatkarkom Impelu Wrocław przedłużyć finałowej rywalizacji o mistrzostwo Polski. Chemik Police po raz trzeci wygrał 3:0 i po raz trzeci (poprzednie tytuły w 1994 i 1995 roku) został najlepszą drużyną w naszym kraju. Impelkom na osłodę zostały srebrne medale, co i tak jest największym sukcesem wrocławskiego klubu w kobiecej siatkówce.
Tylko dwa razy podczas spotkania w dniu 24 kwietnia 2014 r. kibice wrocławskiego zespołu mogli mieć nadzieję, na przedłużenie finałowej rywalizacji. Po raz pierwszy, gdy gospodynie w drugim secie schodziły na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:4 i po raz drugi, gdy w trzeciej partii ze stanu 17:22 przy zagrywce Makare Wilson wyszły na prowadzenie 23:22. W obu przypadkach, podobnie zresztą jak w spotkaniach w Policach, zadecydowały wyższe umiejętności rywalek, które zdobywały kilka punktów z rzędu i wygrywały seta.