Obchody Dnia Weterana

Autor: Świętokrzyski UW 2018-09-10 08:31:51
Wojewoda Agata Wojtyszek była gospodarzem uroczystości z okazji Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. W wydarzeniu uczestniczył Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Minister Jan Józef Kasprzyk.

Uroczyste obchody z okazji okazji Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczęły się od złożenia kwiatów przy Pomniku Katyńskim oraz tablicy poświęconej ofiarom bombardowań niemieckich we wrześniu 1939 r. Następnie w Kościele Garnizonowym odbyła się Msza Św. celebrowana przez Ks. ppłk Grzegorza Kamińskiego w intencji Weteranów oraz ich rodzin.

Oficjalna część spotkania odbyła się w Domu Harcerza na Białogonie, gdzie Minister Jan Józef Kasprzyk wręczył medale „Pro Bono Poloniae” oraz „Pro Patria” w uznaniu szczególnych zasług w upowszechnianiu wiedzy o historii walk niepodległościowych i krzewieniu wśród społeczeństwa patriotycznych postaw: Jesteście wychowawcami młodego pokolenia, jesteście wychowawcami młodych patriotów. Wszyscy uczymy się na Waszym przykładzie odbudować ducha Narodu, aby połączyć pokolenia – mówił Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Minister Jan Józef Kasprzyk.

Podczas spotkania wojewoda Agata Wojtyszek mówiła, jak ważne jest kultywowanie historii, jej pielęgnowanie i propagowanie wśród najmłodszych, którym to my musimy przekazać odpowiednie wzorce.

Po uroczystej części spotkania, wszyscy zaproszeni goście wzięli udział w patriotycznym pikniku przy, gdzie młodzi harcerze mieli okazję porozmawiać z osobami, dzięki którym dziś żyjemy w wolnym kraju i możemy cieszyć się z 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u