Premier Mateusz Morawiecki o inwestycjach dla Radomia

Autor: mat prasowe KPRM 2018-10-14 10:21:00
Zwiększenie przepustowości i zbudowanie portu w wielkości zdolnej do przyjęcia 10 mln pasażerów, który będzie spójny z koncepcją rozwoju całej infrastruktury lotniczej i komunikacyjnej Polski jest dla Radomia wielką sprawą – podkreślił premier podczas uroczystości podpisania uzgodnienia ws. zarządzania lotniskiem w Radomiu przez Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze.

To, co udało się zrobić - podpisanie pierwszej umowy i potężna inwestycja, wielkości ponad miliarda złotych jest bardzo ważna z punktu widzenia realnych miejsc pracy – powiedział szef rządu. Wierzę, że ze wsparciem rządowym takie projekty stworzą rzeczywistą, nową sytuację dla Radomia, który stoi przed wielką szansą, by swój rozwój przełożyć na życie mieszkańców – mówił szef rządu.

Wspomniał także o innej ważnej dla miasta inwestycji, która usprawni cały ciąg infrastrukturalny w Radomiu i odkorkuje miasto czyli budowę fragmentu Alei Wojska Polskiego, która jest częścią trasy Warszawa-Rzeszów. Jak podkreślił premier, to są realne inwestycje, które przeprowadzają nasi parlamentarzyści.

***

Oświadczenie ws. uzgodnienia Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze jako zarządzającego lotniskiem – Radom Sadków zostało podpisane przez pełnomocnika rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaja Wilda oraz wiceszefa MON i kandydata na prezydenta Radomia Wojciecha Skurkiewicza.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u