KONGRES 590

Autor: Podkarpacki UW 2018-11-17 10:12:30
Na Podkarpaciu odbył się "Kongres 590". Była to już trzecia edycja jednego z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce, które stanowi przestrzeń do działań na rzecz rozwoju gospodarczego w oparciu o rosnącą rolę polskiego kapitału.

Kongres odbywał się w dniach 15 – 16 listopada br. pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na trzecią edycję wydarzenia złożyły się następujące bloki tematyczne: gospodarka i ekonomia, inwestycje, handel i eksport, energetyka i polityka środowiskowa, system podatkowy, społeczeństwo, biznes i przedsiębiorczość oraz nowe technologie. W Kongresie wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

W pierwszym dniu „Kongresu 590” podczas uroczystej gali Prezydent Andrzej Duda wręczył dziewięciu firmom Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP.

– Każda z Państwa firm może być wzorem dla innych. Jesteście Państwo ludźmi niezwykle ambitnymi, którzy we wspaniały sposób rozwijają Polskę – mówił Prezydent w okolicznościowym wystąpieniu. Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach głównych i dwóch specjalnych.

W drugim dniu „Kongresu 590″ premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska ma najszybszy wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej” – Polska gospodarka podnosi głowę i jest coraz bardziej widoczna – dodał. Premier Mateusz Morawiecki przypomniał także niektóre działania rządu związane z polityką gospodarczą: odzyskanie kilkudziesięciu miliardów złotych z podatków, wdrożenie Konstytucji dla Biznesu, podatek 9 proc. dla małych i średnich firm, walka z mafiami podatkowymi, mały ZUS dla małych firm, budowa dróg i mostów czy zmniejszenie obciążeń w szkoleniach BHP dla ok. 6 mln pracowników.

W „Kongresie 590” corocznie uczestniczą Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, czołowe postaci polskiej sceny politycznej, społecznej i ekonomicznej oraz goście ze świata. W kilkudziesięciu panelach dyskusyjnych biorą udział przedstawiciele świata gospodarki, polityki, biznesu, nauki, kultury i sztuki. W tym roku debatowali między innymi na temat projektów infrastrukturalnych z uwzględnieniem kwestii Centralnego Portu Komunikacyjnego, o polskim systemie podatkowym, rewolucji technologicznej i polskich inwestycjach zagranicznych. „Kongres 590” jest płaszczyzną, która łączy działania podejmowane przez polski biznes oraz przedstawicieli administracji publicznej, których efektem ma być prężny impuls gospodarczy, oparty na założeniach zrównoważonego rozwoju i rosnącej roli polskiego kapitału.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u