#NowaPiątka w Świebodzinie

Autor: Lubuski UW 2019-03-28 09:10:03
Bus #NowejPiątki pojawił się dziś w Świebodzinie z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską na pokładzie.

Jesteśmy tu dziś do państwa dyspozycji i chcemy powiedzieć o mapie wdrażania programów Nowej Piątki. Minister Elżbieta Rafalska, specjaliści z ZUSu i Urzędu Wojewódzkiego chętnie odpowiedzą na pytania– mówił wojewoda Władysław Dajczak dziękując zebranym mieszkańcom i dziennikarzom za zainteresowanie.

W ramach akcji informacyjnej, pracownicy Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odwiedzają wszystkie lubuskie gminy, by informować o rozwiązaniach. Działanie te mają sprawić, że informacje o rządowym programie trafią do wszystkich polskich rodzin.

Minister Elżbieta Rafalska opowiadała o propozycji dla Seniorów:

- Akcja informacyjna na temat Piątki Kaczyńskiego trwa w całej Polsce. Już wczoraj Rada Ministrów przyjęła jedną z pięciu propozycji, która została skierowana do Parlamentu, gdzie będzie rozpatrywana. Oznacza to, że prawie 10 mln polskich emerytów i rencistów otrzyma to jedno, dodatkowe i bardzo oczekiwane świadczenie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u