BUDOWA NOWEGO MOSTU NA RZECE SAN W STALOWEJ WOLI

Autor: Podkarpacki UW 2019-04-16 08:37:51
15 kwietnia br. w Stalowej Woli odbyła się konferencja dotycząca programu "Mosty dla Regionów". W wydarzeniu udział wzięli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, wiceminister Rafał Weber oraz wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz

W wydarzeniu udział wzięli także m.in. senator RP Janina Sagatowska oraz przedstawiciele władz samorządowych na czele z marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem, radną Sejmiku Województwa Podkarpackiego Kamilą Piech oraz prezydentem Miasta Stalowej Woli Lucjuszem Nadbereżnym.

Stalowa Wola jest jedną z lokalizacji budowy mostu, dla której samorząd miasta ubiega się o wsparcie w ramach rządowego programu. Most powstanie w ciągu nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 Zaklików-Stalowa. Nowa przeprawa umożliwi mieszkańcom Stalowej Woli i regionu szybkie połączenie z przyszłą drogą S74 oraz zapewni bezpośredni dostęp do obwodnicy Niska i Stalowej Woli. Budowa rozpocznie się w 2023 roku, natomiast planowane zakończenie ma nastąpić w 2025 roku. Zakładany koszt inwestycji to ok. 360 milionów złotych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u