Piknik Militarny w Otwocku

Autor: Mazowiecki UW 2019-09-22 10:03:14
21 września 2019 r. w Otwocku odbył się Piknik Militarny z okazji 75-lecia akcji "Burza" oraz 20-lecia Polski w NATO. Wydarzenie odbyło się na skwerze rtm. Pileckiego w Otwocku. W wydarzeniu uczestniczył m.in. Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej i Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Na uczestników czekały m.in. pokazy dynamiczne wojska i straży pożarnej, prezentacja sprzętu wojskowego, koncert pieśni patriotycznych. Na skwerze rtm. Pileckiego w Otwocku swoje stoiska prezentowało wojsko, policja i straż pożarna. Do Otwocka przyjechali też przedstawiciele kilku jednostek wojskowych i Wojsk Obrony Terytorialnej, a także stowarzyszenia związane z wojskowością.

Wojewoda Mazowiecki złożył wieniec przy pomniku upamiętniającym rtm. Wiitolda Pileckiego. W trakcie swojego wystąpienia Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera podkreślił znaczenie rozwoju służb i wojska w Polsce. Zwrócił też uwagę na pamięć o bohaterach II wojny światowej.

- Celem naszego Pikniku jest przede wszystkim kształtowanie świadomości historycznej. Nasz Powiat był świadkiem wielu pięknych, ale i tragicznych wydarzeń. Jednym z nich była Akcja „Burza”, której 75.rocznicę obchodzimy w tym roku – powiedział Starosta Otwocki, Cezary Łukaszewski. Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i Miasto Otwock.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u