Wielka Gala Biznesu. Jubileusz Klastra Budowlanego

Autor: Podlaski UW 2020-02-27 08:39:08

Wyjątkowe spotkanie przedstawicieli branży budowlanej, okazja do podsumowania minionego roku, wręczenia nagród i wyróżnień – Polski Klaster Budowlany świętuje 10-lecie istnienia. Z tej okazji w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku odbyła się Wielka Gala Biznesu. Wśród zaproszonych gości był również wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Dziękuję za rzetelny wkład w polską gospodarkę – gratulacje w imieniu rządu RP firmom skupionym w Polskim Klastrze Budowlanym przekazał podczas gali wiceminister rozwoju Robert Nowicki.

W ciągu dekady do Klastra dołączyło 437 firm, co sprawia, że jest to największy klaster budowlany w Polsce. Wywodzi się z województwa podlaskiego, ale działa na terenie całego kraju, a nawet globalnie.

- 69 mld zł obrotu i ponad 50 tys. pracowników w firmach Klastra i z nim powiązanych – te liczby mówią same za siebie – podsumował podczas Wielkiej Gali Biznesu Tomasz Kozłowski, prezes Polskiego Klastra Budowlanego.

Jubileusz dziesięciolecia był okazją, by wyróżnić tych, którzy najbardziej przyczynili się do rozwoju polskiej branży budowlanej – nagrody odebrali przedstawiciele zarówno dużych, średnich, jak i małych przedsiębiorstw, twórcy najbardziej innowacyjnych produktów, samorządy przyjazne przedsiębiorcom. Uhonorowano osoby zasłużone dla organizacji. Wyróżnienia wręczył m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u